Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW R nineT Tattoo Marca Manza sa prezentuje v Múzeu súčasného umenia v Ríme pri príležitosti TATTOO forever – Medzinárodnej výstavy tetovaní.

BMW R nineT Tattoo vznikol pri príležitosti 90 rokov BMW Motorrad so zvláštnym tetovaným dizajnom v rámci spolupráce BMW Motorrad Roma a Marca Manza, jedného z najslávnejších svetových tatérov a víťaza vyše päťdesiatich domácich a medzinárodných súťaží.

BMW Motorrad
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~105,16 KB)
  
Photos(4x, ~57,85 MB)

BMW R nineT Tattoo vznikol pri príležitosti 90 rokov BMW Motorrad so zvláštnym tetovaným dizajnom v rámci spolupráce BMW Motorrad Roma a Marca Manza, jedného z najslávnejších svetových tatérov a víťaza vyše päťdesiatich domácich a medzinárodných súťaží. Motocykel je súčasťou výstavy TATTOO forever, podujatia medzinárodného významu, ktoré sa koná v Múzeu súčasného umenia v Ríme (MACRO) v priestoroch La Pelanda – Centre kultúrnej produkcie v Ríme.

BMW sa zúčastňuje ako partner podujatia, ktoré je najväčšou medzinárodnou výstavou tetovania – moderným a originálnym umeleckým prejavom – a svoju účasť podčiarkuje vystavením skutočného a pravého umeleckého diela: BMW R nineT Tattoo vytvoreného Marcom Manzom.

Špeciálne tetovaný motocykel je skutočným a pravým umeleckým dielom charakterizovaným rafinovanou eleganciou, kde klasické proporcie modelu Roadster definuje motor typu boxer, kompaktná nádrž a štíhly chvost a zároveň prenecháva široký priestor na personalizáciu. V tomto prípade je dizajn obohatený o symbolické tetovania a ušľachtilé detaily: vidlice, ráfy, masky, kryty hláv valcov a bočné panely nádrže sú v zlatej farbe. Predná časť získala nový vzhľad pridaním druhého svetlometu v zvislom smere, zatiaľ čo čierne a zlaté farebné úpravy zvýrazňujú krivky.

Vďaka úprave od spoločnosti Graphic dostávajú dva blatníky a nádrž nového BMW R nineT matné tmavé sfarbenie, na ktorom umelec puntičkárskou ručnou metódou reliéfneho spracovania nekonečnými a drobnými kvapkami zlatej farby vytvoril jedinečné tetovanie, ktoré sa tiahne po celej dĺžke motocykla a vytvára ornamentálny, takmer hypnotický etnický štýl.

BMW R nineT Tattoo je vystavený v priestoroch Múzea súčasného umenia v Ríme (MACRO), v Centre kultúrnej produkcie v Ríme – La Pelanda, ako skutočné a pravé umelecké dielo počas celého trvania výstavy TATTOO forever produkovanej COR, usporiadateľskými inštitúciami Roma Capitale-Sovrintendenza Capitolina ai Beni Culturali (pamiatkový úrad hlavného mesta) a pod umeleckým vedením samotného Marca Manza.

Motocykel predstavila patrónka podujatia Asia Argento, ktorá sa tiež pýši tetovaním veľkého majstra.

Debut motocykla Roadster BMW Group v tatérskom svete sa uskutočnil už minulý rok pri príležitosti podujatia „Tattoo d’Haute Couture“ v múzeu MAXXI v Ríme a zopakoval sa predstavením BMW R nineT Tattoo ako súčasného umeleckého diela v Galérii d’Arte Benucci na Via del Babbuino v Ríme počas prestížnej udalosti Alta Moda Italiana v júli 2015. Motocykel sa zaradil k umeleckým dielam Giorgia De Chirica, Igora Mitoraja a Fernanda Botera, plátnam Luca Signorelliho, Gianbattista Tiepola a Luca Giordana v protiklade so súčasnými veľdielami Giacoma Balla, Piera Manzoniho a Luca Pignatelliho.

 

 

https://www.press.bmwgroup.com/italy/article/detail/T0261756IT/la-bmw-r-ninet-tattoo-realizzata-da-marco-manzo-esposta-al-macro-di-roma-in-occasione-di-tattoo

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť