Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 1 sedan. Exkluzívne pre čínsky trh.

BMW Group a BMW Brilliance Automotive Ltd. (BBA) rozširujú na čínskom trhu segment prémiových kompaktných vozidiel s novým modelom BMW radu 1 sedan - prvým kompaktným sedanom značky BMW. Na celom svete a aj v Číne rastie najrýchlejšie práve segment prémiových kompaktných vozidiel.

BMW
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~102,57 KB)
  
Photos(1x, ~8,59 MB)

Peking. Spoločnosti BMW Group a BMW Brilliance Automotive Ltd. (BBA) rozširujú na čínskom trhu segment prémiových kompaktných vozidiel s novým modelom BMW radu 1 sedan - prvým kompaktným sedanom značky BMW. Vďaka tomu sa modelový rad spoločnosti BBA dopĺňa o vozidlo na vstupnej úrovni do prémiového segmentu. V súčasnosti obsahuje vozidlá segmentov Active Tourer, Sports Activity Vehicle a Sports Sedan a k prémiovým vozidlám priťahuje nové cieľové skupiny zákazníkov. Na celom svete a aj v Číne rastie najrýchlejšie práve segment prémiových kompaktných vozidiel.

 

BMW radu 1 sedan je najšportovejším a emocionálne najvýraznejším vozidlom v segmente. Vznikol presne na mieru a podľa potrieb čínskych zákazníkov a bude sa vyrábať a predávať iba v Číne. Nové vozidlo sa vyvíjalo a testovalo v hlavnom sídle BMW a spolupracovali na ňom aj čínski konštruktéri. Novinka absolvovala intenzívne jazdné testy v najrôznejších cestných a poveternostných podmienkach vo viacerých čínskych regiónoch. Konštruktéri vyladili BMW radu 1 sedan viacerými úpravami, ktoré si vyžiadali zvyky a požiadavky čínskych zákazníkov a krajina, v ktorej bude vozidlo jazdiť.

 

BMW radu 1 sedan vychádza zo štúdie BMW Concept Compact Sedan, ktorá sa vo svetovej premiére predstavila na autosalóne Guangzhou Motor Show 2015. Model, ktorý sa dostane do sériovej výroby, si ponechal niektoré dizajnové prvky štúdie vrátane proporcií karosérie typických pre značku BMW. BMW radu 1 sedan sa na prvý pohľad radí k BMW. Má nezameniteľnú prednú časť, ktorej dominujú dvojité obličky na mriežke chladiča, dvojité okrúhle LED svetlomety a emblém značky vo veľmi výraznej, športovej a modernej interpretácii. Typický dizajnový jazyk sa prejavil na športovej, emotívnej a modernej siluete s charakteristickým Hofmeisterovým oblúkom na zadnom okne.

 

BMW radu 1 sedan je najnovším potvrdením výnimočnosti BMW Group v inováciách a v oblasti konektivity. Komplexná technológia BMW ConnectedDrive prináša zákazníkom bezkonkurenčné pohodlie, rozsiahly infotainment a vysokú mieru bezpečnosti. Nové výkonné a technologicky vyspelé motory a najnovšou elektronikou od BMW poskytujú jedinečné jazdné zážitky a vyrábajú sa v novej motorárni v meste Shenyang.

 

BMW radu 1 sedan rozšíri aktuálnu vstupnú ponuku, ktorú v súčasnosti predstavujú v Číne vyrábané a úspešne predávané modelové rady BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer. Celkový počet modelových radov vyrábaných v Číne stúpne na päť. Značka BMW tak zákazníkom ponúkne atraktívnejšiu paletu vstupných modelov. Bude to ďalší významný krok v rozširovaní spoločnosti a zároveň aj konkurenčná výhoda.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť