Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE PREDSTAVIL SMARAGDOM VYKLADANÝ DAWN A MESTOM PORTO CERVO INŠPIROVANÝ WRAITH

Konca júla sa ctení hostia letného štúdia Rolls-Royce na Sardínii stali svedkami predstavenia dvoch pozoruhodných vozidiel z dielne Bespoke, ktoré v sebe odrážajú atmosféru a vitalitu jedného z najexkluzívnejších miest na svete - mesta Porto Cervo.

Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~124,81 KB)
  
Photos(6x, ~109,28 MB)

Goodwill

 

 

Esenciu tohto prístavu, ktorý sa nachádza na Smaragdovom pobreží, stelesňujú dve vozidlá Rolls-Royce Bespoke - model Wraith, aktuálne najvýkonnejšie vozidlo značky a model Dawn, ktorý výrobca predstavil len nedávno, a ktorý spomedzi všetkých modelov Drophead Coupé najviac rozvíril hladinu.

 

Patróni značky ocenili kreatívnu voľnosť s akou zástupcovia z Bespoke do oboch vozidiel vložili jedinečné osobné odkazy. Pri príležitosti otvorenia letného štúdia Summer Studio a pre demonštráciu daného druhu umenia sa vozidlá Rolls-Royce z dielne Bespoke nesú v duchu témy „Od súmraku do úsvitu”.

 

Isobel Dando, generálna riaditeľka predaja spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, poznamenala: „Patróni našej značky si užívajú svoje životy na tých najkrajších miestach sveta. Sardínia a jej úchvatné Smaragdové pobrežie poskytlo pre značku Rolls-Royce ideálnu kulisu, ktorá týchto patrónov skutočného luxusu pohostila v ich dôverne známom prostredí - v letnom štúdiu Rolls-Royce. Ohromujúci Bespoke Wraith a smaragdmi vykladaný Dawn, inšpirovaný pamiatkami a farbami Porto Cerva, vznikli v duchu, ktorý poteší mnoho našich zákazníkov.”

 

Model Wraith z dielne Bespoke prestupujú ambientné farebné odtiene súmraku. Dvojfarebný strieborný exteriér vozidla v sebe odráža ustupujúce denné svetlo, zatiaľ čo fialová linka poukazuje na poňatie interiéru tohto unikátneho vozidla. Soška Spirit of Ecstasy, ktorá zdobí kapotu každého vozidla Rolls-Royce už od roku 1911, vrhá zo svojej pozície nad typickou maskou chladiča jemné tiene. Po otvorení dverí, otvárajúcich sa proti smeru jazdy, sa rozprestrie aura stmievania, ktorú dokážu oceniť starousadlíci okúzľujúceho Smaragdového pobrežia. Odtiene modrej, fialovej, bridlicovej a čiernej farby prepožičiavajú interiéru pokoj padajúcej noci. Hĺbku a povrchovú štruktúru v dokonale spracovanom interiéri pridáva použitie pštrosej kože.

 

Model Dawn bol naproti tomu zostavený tak, aby zachytil energiu a svieže farby morskej scenérie prístavu Porto Cervo. Unikátny smaragdovo zelený exteriér vyvažuje interiér vyhotovený v lastúrovo bielej a zelenej farbe. Posádku vozidla obklopuje teakové drevo s otvorenými pórmi, nepriamo poukazujúce na elegantnú atmosféru pobytu v prístavisku. Ľudia z divízie Bespoke pokryli batožinový priestor vozidla teakovou podlahou, ktorá svojím poňatím pokračuje v námornej tématike.

 

V srdci tohto unikátneho vozidla nájdeme umenie v umení - v palubnej doske sa nachádzajú drahocenné smaragdy a perleť, spoločne zasadené do bieleho zlata. Rovnako, ako brošňa zdobí šaty, tak tieto drahokamy dopĺňajú vizuálnu harmóniu tohto jedinečného automobilu. Sú usporiadané v tvare znaku mesta Porto Cervo, čo posádke pripomína magický ostrov, z ktorého vzišiel duch tohto vozidla. Smaragdové pobrežie je bohatým zdrojom inšpirácie pre umelcov po celom svete. Londýnsky tatér Mo Coppoletta túto inšpiráciu nasával v priebehu stretnutia tímov dizajnérov divízie Rolls-Royce Bespoke, ktorí pracovali na vzniku týchto dvoch automobilov. Samotný umelec má oba výtvory vo veľkej úcte. Coppoletta mal celú dobu v hlave nádherné a predovšetkým nedotknuté plátna v podobe dvoch hlavových opierok. Výsledkom sú dve umelecké tetovania, ktoré sa objavia spoločne s konfiguráciou Od súmraku do úsvitu v letnom štúdiu Rolls-Royce.

 

Coppoletta k tomu poznamenal: „Farby a atmosféra v Porto Cervo sú skutočne inšpirujúce. Návrhy, ktoré som pre Rolls-Royce vytvoril, evokujú pocity, ktoré som zažíval pri pozorovaní tohto magického miesta z prístavu Promenade du Port.”

 

Letné štúdio Rolls-Royce v meste Porto Cervo bude otvorené do septembra 2016 pre patrónov skutočného luxusu.

 

Kontakt: portocervostudio@rolls-roycemotorcars.com

 

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť