Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI LIVING – Forests. MINI sa spojilo s Asifom Khanom a spoločne pripravili inštaláciu pre London Design Festival 2016.

MINI sa spojilo s londýnskym architektom Asifom Khanom a pre London Design Festival 2016 vytvorili spoločnú inštaláciu MINI LIVING – Forests, ktorá zobrazuje trojicu interpretácií týchto priestorov „medzi domovom a zamestnaním“.

MINI
·
Brands
·
Lifestyle
·
Lifestylové udalosti
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~300,66 KB)
  
Photos(3x, ~18,8 MB)

„Tretie miesta“ – to sú priestory ležiace medzi domovom a zamestnaním, ktoré ľudia v moderných spoločnostiach využívajú na stretnutia. Rozširujú priestor, v ktorom žijeme, a pomáhajú nám relaxovať, stretávať sa s ostatnými a zvyšovať našu produktivitu. Nezávislí novinári napríklad využívajú kaviarne ako svoje kancelárie a reštaurácie ako zasadacie miestnosti. MINI sa spojilo s londýnskym architektom Asifom Khanom a pre London Design Festival 2016 vytvorili spoločnú inštaláciu MINI LIVING – Forests, ktorá zobrazuje trojicu interpretácií týchto priestorov „medzi domovom a zamestnaním“.

Trojica inštalácií vytvára nové priestory voľne prístupné verejnosti, ktoré sú čiastočne individualizované a navrhnuté pre potreby modernej mestskej spoločnosti. Expozícia MINI LIVING – Forests je ďalším príspevkom značky MINI do diskusií o budúcnosti mestského života. Prvou inštaláciou MINI LIVING v tomto duchu bola tohtoročná exhibícia na Salone del Mobile v Miláne.

Základom myšlienky projektu MINI LIVING – Forests je japonský prístup „shinrin yoku“, ktorý sa prekladá ako „kúpanie v lese“, čo v prenesenom význame znamená, že les inšpiruje všetky zmysly. V „tematických“ miestnostiach (Connect, Create a Relax) sú použité špecifické rastliny, nábytok a v niektorých prípadoch aj podlahy slúžiace ako špecifické vizuálne a haptické nástroje. Tieto tri miestnosti sú umiestnené v rušnom mestskom prostredí v londýnskej štvrti Shoreditch.

Miestnosť  Connect Space  je navrhnutá na stretávanie a komunikáciu, či už spontánnu alebo plánovanú. Uprostred tohto priestoru je umiestnený veľký stôl. Ideálnym miestom zameraným na prácu a tvorbu je miestnosť  Create Space. Je pomyselným ostrovom kreativity a produktivity, pričom ľudia môžu upravovať rozmiestnenie nábytku podľa potreby. Priestor  Relax Space  je naopak miesto plné rastlín, ktoré ľuďom umožní vystúpiť z každodenného života a relaxovať.

MINI LIVING – Forests je prístupný verejnosti v priebehu festivalu London Design Festival od 17. do 25. septembra 2016. Inštalácia zobrazuje kreatívny prístup k zlepšovaniu kvality života v mestách budúcnosti.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť