Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI LIVING – Forests. MINI sa spojilo s Asifom Khanom a spoločne pripravili inštaláciu pre London Design Festival 2016.

MINI sa spojilo s londýnskym architektom Asifom Khanom a pre London Design Festival 2016 vytvorili spoločnú inštaláciu MINI LIVING – Forests, ktorá zobrazuje trojicu interpretácií týchto priestorov „medzi domovom a zamestnaním“.

MINI
·
Brands
·
Lifestyle
·
Lifestylové udalosti
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~300,66 KB)
  
Photos(3x, ~18,8 MB)

„Tretie miesta“ – to sú priestory ležiace medzi domovom a zamestnaním, ktoré ľudia v moderných spoločnostiach využívajú na stretnutia. Rozširujú priestor, v ktorom žijeme, a pomáhajú nám relaxovať, stretávať sa s ostatnými a zvyšovať našu produktivitu. Nezávislí novinári napríklad využívajú kaviarne ako svoje kancelárie a reštaurácie ako zasadacie miestnosti. MINI sa spojilo s londýnskym architektom Asifom Khanom a pre London Design Festival 2016 vytvorili spoločnú inštaláciu MINI LIVING – Forests, ktorá zobrazuje trojicu interpretácií týchto priestorov „medzi domovom a zamestnaním“.

Trojica inštalácií vytvára nové priestory voľne prístupné verejnosti, ktoré sú čiastočne individualizované a navrhnuté pre potreby modernej mestskej spoločnosti. Expozícia MINI LIVING – Forests je ďalším príspevkom značky MINI do diskusií o budúcnosti mestského života. Prvou inštaláciou MINI LIVING v tomto duchu bola tohtoročná exhibícia na Salone del Mobile v Miláne.

Základom myšlienky projektu MINI LIVING – Forests je japonský prístup „shinrin yoku“, ktorý sa prekladá ako „kúpanie v lese“, čo v prenesenom význame znamená, že les inšpiruje všetky zmysly. V „tematických“ miestnostiach (Connect, Create a Relax) sú použité špecifické rastliny, nábytok a v niektorých prípadoch aj podlahy slúžiace ako špecifické vizuálne a haptické nástroje. Tieto tri miestnosti sú umiestnené v rušnom mestskom prostredí v londýnskej štvrti Shoreditch.

Miestnosť  Connect Space  je navrhnutá na stretávanie a komunikáciu, či už spontánnu alebo plánovanú. Uprostred tohto priestoru je umiestnený veľký stôl. Ideálnym miestom zameraným na prácu a tvorbu je miestnosť  Create Space. Je pomyselným ostrovom kreativity a produktivity, pričom ľudia môžu upravovať rozmiestnenie nábytku podľa potreby. Priestor  Relax Space  je naopak miesto plné rastlín, ktoré ľuďom umožní vystúpiť z každodenného života a relaxovať.

MINI LIVING – Forests je prístupný verejnosti v priebehu festivalu London Design Festival od 17. do 25. septembra 2016. Inštalácia zobrazuje kreatívny prístup k zlepšovaniu kvality života v mestách budúcnosti.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť