Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X1 xDrive25Le iPerformance malo svoj debut na autosalóne v Chengdu. Predstavuje elektrický hnací výkon a pokrok v luxuse.

Nové BMW X1 xDrive25Le iPerformance bolo predstavené svetu na Chengdu autosalóne 2016, ako najnovší prírastok do rodiny nových vozidiel BMW fungujúcich na elektrickú energiu (NEV - new energy vehicles) a prvých plug-in hybridov v segmente kompaktných luxusných SUV vozidiel.

Brands
·
BMW
·
BMW i
·
BMW iPerformance Automobile
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~104,86 KB)
  
Photos(1x, ~18,55 MB)

Chengdu. Nové BMW X1 xDrive25Le iPerformance bolo predstavené svetu na Chengdu autosalóne 2016, ako najnovší prírastok do rodiny nových vozidiel BMW fungujúcich na elektrickú energiu (NEV - new energy vehicles) a prvých plug-in hybridov v segmente kompaktných luxusných SUV vozidiel.

 

  • Nové BMW X1 vytvára nové štandardy pre modely s pohonom technológií eDrive od BMW i.
  • Ponúka inteligentný manažment energie. Priority kladie na elektrickú energiu a palivovú efektivitu.
  • Vyvíjané súčasne s BMW X1, aby poskytlo luxus a komfort s pokrokovými prvkami výbavy.
  • Servisný program 360° ELECTRIC poskytuje prémiovú starostlivosť na cestách prejdených na elektrický pohon.
  • Model je dostupný iba pre čínsky trh.

 

Model vyrábaný závodom BMW Brilliance kombinuje radosť z jazdy s čistotou k prostrediu a environmentálnou ochranou a ako celok tak dopĺňa luxus a kvalitu. Naviac, je úplne v súhre s politikou Číny pre vývoj NEV-priemyslu. Boli podniknuté kroky pre splnenie cieľov stanovených značkou BMW vo výskumných a vývojových kapacitách, v udržateľnosti na čínskom trhu a vo vedení NEV trhu, pod vedením BMW Group.

Nové BMW X1 xDrive25Le iPerformance bolo vyvíjané súčasne s novým BMW X1 predstaveným nedávno. Postavené na pokrokových technológiách a silných stránkach modelu X1 si navyše vypožičiava inovatívne technológie eDrive od BMW i pre poskytnutie elektrickej radosti z jazdy. Vďaka tomu ponúka BMW fanúšikom ďalšiu možnosť ekologického jazdenia.

 

 

Výkon elektrického pohonu a umocnená radosť z jazdy.

Je to už viac ako storočie inovácií a BMW Group ostalo verné podstate značky - poskytovaniu radosti z jazdy, bez ohľadu na zmenu technológií.

X1 xDrive25Le iPerformance jazdí na elektrický a benzínový pohon. Benzínový agregát prenáša krútiaci moment na predné kolesá a elektrický motor poháňa zadné kolesá. Inteligentný systém manažmentu energie starajúci sa o prenos výkonu podľa potreby a  o maximalizáciu efektivity vynaloženej energie je neustále v činnosti. Tento vzor prebratý  do bodky od BMW i8 je bojovníkom budúcnosti, reflektuje stratégiu BMW Group v aplikovaní revolučných inovácií BMW i do ostatných sériovo vyrábaných modelov značky BMW.

Spoločne s technologicky najnovším turbodúchadlom BMW je 1,5 litrový benzínový agregát spriahnutý na prednej náprave so šesťstupňovou integrovanou manuálnou/automatickou prevodovkou a vytvára maximálny výkon 100 kW s najvyššou hodnotou krútiaceho momentu dosahujúcou 220 Nm. Na druhej strane elektrický motor na zadnej náprave produkuje výkon až do 70 kW a môže nepretržite dodávať maximálny krútiaci moment 165 Nm od nulových otáčok. Vďaka funkcii BMW eBoost dokážu obidva systémy poskytnúť najvyšší krútiaci moment 385 Nm a umožňujú zrýchlenie zo statickej pozície na 100 km/h len za 7,4 sekundy, spolu s kombinovanou spotrebou paliva iba 1,8 litra na 100 km. Technológia BMW xDrive navyše zabezpečí najvyššiu trakciu a bezpečnú jazdu za každých poveternostných podmienok na rôznych povrchoch vozoviek, pričom súčasne  zvýši stabilitu počas núdzových vybočení z jazdných pruhov alebo zatáčaní do zákrut. Nezáleží na tom, ktorý typ energie je využívaný, xDrive optimalizuje jazdnú dynamiku a poskytuje najvhodnejší jazdný pocit.

X1 xDrive25Le iPerformance je predávaná s vysokonapäťovou lítiovou batériou s kapacitou 10,7 kWh a poskytuje dojazd na čisto elektrický pohon približne 60 km a kombinovaný dojazd 630 km ak pracuje v tandeme s 35 litrovou palivovou nádržou. Vykazuje nízke emisie a spotrebu paliva pri jazde za každých podmienok, či už v obci, mimo obce alebo pri jazde na dlhé trate.

 

 

BMW Brilliance - Lokálny záväzok a novátorstvo.

Nové BMW X1 xDrive25Le iPerformance je dôležitou súčasťou stratégie výrobného závodu BMW Brilliance pre NEV-y. BMW Brilliance bolo vždy v popredí priemyslu nových elektromobilov v Číne. Naše neprestajné úsilie vo vývoji modelov šetriacich energiu a v ochrane životného prostredia nás urobilo najtrvácnejším a najrešpektovanejším výrobcom prémiových vozidiel v Číne.

BMW pevne verí, že inovácie a trvácnosť na trhu zabezpečia pohodlie v budúcnosti. Elektrické cestovanie bude obhájiteľný spôsob transportu na veľmi dlhé trasy. V srdci našej stratégie je zachovanie prostredia pre ďalšie generácie, preto BMW Brilliance vedie na tejto ceste a aktívne objavuje budúcnosť.

BMW X1 xDrive25Le iPerformance bude dostupné iba na čínskom trhu.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť