Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI na Parížskom autosalóne 2016.

Aktuálne modely MINI pre segment malých automobilov sa okrem toho predstavia návštevníkom autosalónu v metropole Francúzska v čase od 1. do 16. októbra 2016. Spoločne s novým kabrioletom MINI Convertible sa do žiary reflektorov postaví predovšetkým nový model MINI Seven. Prvý dizajnérsky model novej generácie je k dispozícii v 3-dverovom aj 5-dverovom prevedení MINI, pričom sa v ňom moderný luxusný charakter snúbi s citom pre tradície a individuálny štýl.

MINI
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~410,87 KB)
  
Photos(41x, ~171,21 MB)
  
Videos(1x, ~205,45 MB)

Aktuálne modely MINI pre segment malých automobilov sa okrem toho predstavia návštevníkom autosalónu v metropole Francúzska v čase od 1. do 16. októbra 2016. Spoločne s novým kabrioletom MINI Convertible sa do žiary reflektorov postaví predovšetkým nový model MINI Seven. Prvý dizajnérsky model novej generácie je k dispozícii v 3-dverovom aj 5-dverovom prevedení MINI, pričom sa v ňom moderný luxusný charakter snúbi s citom pre tradície a individuálny štýl.

 

 

 

Najnovšia generácia modelov britskej značky MINI prináša neodolateľnú zábavu z jazdy v segmente malých aj kompaktných vozidiel. Ponuka modelov John Cooper Works sa rozširuje o nového „vrcholového športovca“, ktorý ponúkne dostatočné zanietenie na navodenie typického pretekárskeho pocitu. Nové MINI John Cooper Works Clubman sa dočká svojej premiéry na Parížskom autosalóne 2016.

 

 

Najmladší „extrémny športovec“ je zároveň najväčším svojho druhu v modelovom programe značky. Jeho strhujúci temperament sa stretáva s vynikajúcimi výsledkami v disciplínach, ako je priestrannosť, všestrannosť a vhodnosť na dlhú jazdu, čím John Cooper Works vnáša ešte viac pestrosti.

Po úspešnom uvedení nového modelu MINI John Cooper Works s klasickou trojdverovou karosériou a nového kabrioletu MINI John Cooper Works Convertible pre mimoriadne búrlivý pôžitok z jazdy na čerstvom vzduchu sa model MINI John Cooper Works Clubman predstavuje ako všestranný talent schopný poradiť si s najrôznejšími nárokmi každodennej premávky, ako aj s nástrahami pretekárskej dráhy. Vďaka osadeniu historicky najsilnejšieho motora spomedzi vozidiel MINI, systému pohonu všetkých štyroch kolies ALL4, technológii zavesenia kolies zaručujúcej najvyššie úrovne výkonu, ako aj exkluzívnym dizajnovým prvkom a doplnkom sa jasne odlišuje od ostatných variantov nového modelu MINI Clubman.Všestranný talent so vzrušujúcimi výkonnostnými parametrami: nový MINI John Cooper Works Clubman.
Nový model MINI John Cooper Works Clubman je interpretáciou tradične zaužívaného konceptu vozidla s hranatou zadnou časťou – jedinou v segmente prémiových kompaktných vozidiel – a to nielen v modernom prevedení, ale aj s neprehliadnuteľným športovým charakterom. Štvoro bočných dverí a nezameniteľne delené zadné dvere, päť plnohodnotných sedadiel a objem batožinového priestoru, ktorý je možné rozšíriť z 360 až na 1 250 litrov – práve vďaka týmto vlastnostiam nadobúda svoj osobitý vzhľad aj výnimočnú všestrannosť. Okrem osobitého priestorového konceptu dodáva novému modelu MINI John Cooper Works Clubman mimoriadnu mieru flexibility aj koncept motora. Najnovšia verzia systému pohonu štyroch kolies ALL4 optimalizuje nielen vzrušujúce jazdné vlastnosti automobilu, ale aj jeho dravý pohyb vpred nielen na asfalte.

Pohon, ktorý sa vďaka systému ALL4 v každej situácii podľa potreby rozdeľuje medzi predné a zadné kolesá, vzniká v 2,0-litrovom štvorvalcovom motore s technológiou MINI TwinPower Turbo doplnenou osobitými úpravami inšpirovanými skúsenosťami z pretekárskych dráh. Pri maximálnom výkone 170 kW/231 k a maximálnom krútiacom momente 350 Nm dokáže tento motor zrýchliť model MINI John Cooper Works Clubman (kombinovaná spotreba: 7,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 168 g/km) z nuly na 100 km/h za 6,3 sekundy, a to v prevedení so štandardnou 6-rýchlostnou manuálnou prevodovkou aj voliteľnou 8-rýchlostnou športovou prevodovkou Steptronic. Zavesenie so športovým brzdným systémom Brembo a 18-palcové disky John Cooper Works z ľahkej zliatiny sú ideálne prispôsobené výkonnostným parametrom motora. Aerodynamicky optimalizované prvky karosérie taktiež prispievajú k nepretržite spoľahlivej ovládateľnosti vozidla. Štandardná výbava nového modelu MINI John Cooper Works Clubman pozostáva nielen z kokpitu s osobitým dizajnom, ale aj LED svetlometov, jazdných režimov MINI, parkovacieho asistenta, funkcií na pohodlný prístup vrátane bezdotykového ovládania zadných delených dverí, rádia MINI Visual Boost so 6,5-palcovou farebnou obrazovkou, multifunkčných tlačidiel na volante a systému udržiavania konštantnej rýchlosti s funkciou brzdenia.

Štýlová zábava z jazdy s tradičnými koreňmi: nový MINI Seven.
V segmente malých automobilov dnes stoja trojdverové vozidlá MINI z najnovšej generácie prvýkrát bok po boku s päťdverovými modelmi, čím popularitu značky ešte viac zvyšujú. Obidva modely sú k dispozícii v prevedení MINI Seven. Tento dizajnérsky model zvlášť zdôrazňuje svoje britské korene, extrovertné čaro, charakteristickú radosť z jazdy a luxusný charakter novej generácie vozidiel MINI. Individuálny štýl modelu MINI Seven umocňuje kontrastný lak strechy a krytov bočných zrkadiel vo farbe Melting Silver, exkluzívne pásy na kapote a dekoračné prvky, ako aj 17-palcové kolesá z ľahkej zliatiny v dvojfarebnom prevedení. Súčasťou exkluzívneho vybavenia interiéru sú športové sedadlá vo farbe Diamond Malt Brown, ktoré boli vytvorené špeciálne pre tento dizajnérsky model.

Obidva varianty nového modelu MINI Seven ponúkajú na výber spomedzi dvoch benzínových a dvoch naftových motorov. K dispozícii je navyše voliteľný balík vybavenia MINI Seven Chili ponúkajúci osobité zdokonalenie komfortu, zábavy z jazdy a individuálneho štýlu. Pomenovaním tento nový dizajnérsky model odkazuje na premiéru revolučného drobného britského automobilu spred viac než päť a pol dekády. Prvý exemplár 4-miestneho vozidla, ktoré dnes poznáme ako klasické Mini, totiž z výrobnej linky zišiel pod názvom Austin Seven.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť