Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW oznamuje integráciu BMW Connected s Alexou v Spojenom kráľovstve a Nemecku.

Osobný asistent mobility BMW Connected bude k dispozícii na všetkých zariadeniach používajúcich elektronickú asistentku Alexa od okamihu, kedy bude dostupná v Spojenom kráľovstve a v Nemecku.

Technológia
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~81,96 KB)
  
Photos(6x, ~9,24 MB)

Osobný asistent mobility BMW Connected bude k dispozícii na všetkých zariadeniach používajúcich elektronickú asistentku Alexa od okamihu, kedy bude dostupná v Spojenom kráľovstve a v Nemecku. BMW je prvým výrobcom automobilov, ktorý oznámil integráciu asistentky Alexa a umožnil ovládanie funkcií automobilu z domova používateľa. Pre BMW Connected je to ďalší spôsob, ktorým sa po telefóne iPhone, hodinkách Apple Watch, smart telefónoch so systémom Android a inteligentných hodinkách integruje do digitálneho sveta svojich používateľov. Ako už bolo oznámené, BMW bude so zariadeniami Alexa na americkom trhu prepojené od konca septembra.

Alexa prináša BMW Connected do obývačky.  
Prvá verzia BMW Connected, ktorá bola v USA uvedená v marci a v Európe v auguste 2016, sa primárne sústredí na správu ciest svojho majiteľa a na funkcie vzdialenej obsluhy vozidla. V septembri sa BMW Connected prakticky dostane až domov. Alexa totiž umožní používateľom pomocou hlasu zistiť napríklad úroveň nabitia akumulátora alebo na diaľku uzamknúť vozidlo. Jej prostredníctvom sa dozvedia podrobnosti o svojej nasledujúcej ceste a aj to, kedy budú musieť odísť z domu, prípadne si budú môcť nechať zaslať cieľovú destináciu priamo do vozidla.

Relevantné funkcie súvisiace s BMW sa vyvolajú slovom „Alexa“ doplneným slovom „BMW“, napríklad: „Alexa, spýtaj sa BMW, kedy musím vyraziť na svoje nasledujúce stretnutie.“ Vízia integrácie BMW Connected s Alexou bola predstavená na výstave Consumer Electronic Show (CES) 2016 v Las Vegas. Od konca septembra sa táto vízia stáva pre používateľov v USA realitou a ich BMW Connected bude k dispozícii prostredníctvom tejto populárnej služby. Zákazníci v Spojenom kráľovstve budú mať prístup k novým schopnostiam BMW v priebehu niekoľkých týždňov, nemeckí zákazníci budú nasledovať budúci mesiac.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť