Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Módne návrhárky Felder Felder odhaľujú karbónové šaty. Oslavujú nimi 10-ročné jubileum.

Módna kolekcia na tému elektriny je druhou spoluprácou medzi Felder Felder a BMW ako vedúcou spoločnosťou v automobilovom priemysle pre zodpovedný prístup k životnému prostrediu.

Brands
·
BMW
·
BMW i
·
BMW i Automobile
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~91,8 KB)
  
Photos(13x, ~49,77 MB)

 

Nemecké dvojičky Daniela a Annette Felderové, tvoriace pod pseudonymom Felder Felder, oslavujú 10 - ročné jubileum trvalo udržateľnými látkami a materiálmi. Vrcholom novej kolekcie sú „karbónové šaty“, inšpirované štýlom BMW i, z uhlíkových vláki en z programu elektrických automobilov BMW.

Práve uhlíkové vlákna tvoria 97 percent materiálu použitého na prepracované kovovošedé šaty, ktorých výroba zabrala viac než 100 hodín. Unikátna textúra dodáva tomuto materiálu veľmi futuristický vzh ľad. Navyše je tento odvážny materiál ľahší, trvanlivejší a na dotyk príjemnejší než iné súčasné materiály. Tieto vlastnosti spoločne s originálnym strihom vytvorili zo šiat hlavnú hviezdu kolekcie.

Ekologický materiál , ktorý sa v módnom priemysle doteraz prí liš nepoužíval, vznikol na rovnakom mieste, kde BMW vyrába uhlíkové tkaniny pre svoje priekopnícke elektrické a plug - in hybridné vozidlá.

Daniela a Annette Felderové komentujú svoje šaty: „Uhlíkové vlákna sú fantastické a iné ako všetky ostatné materiály, ktoré sme kedy používali sme vďačné za to, že sme sa s nimi mohli pracovať ako prvé. Tkané vlákna nám dali viac voľnosti a umožnili nám búrať hranice pri navrhovaní skutočne udržateľnej módy. Majú skvelú štruktúru a karbónový vzhľad. Tešíme sa, že budeme môcť svoju kolekciu ukázať čo najväčšiemu množstvu ľudí.“

Široká nová kolekcia sa v duchu značky opiera o štýl rock and rollu, ktorý dopĺňajú elektrické motívy a novo pojaté prvky z celej uplynulej dekády. Daniela a Annette Felderové svoju výnimočnú kolek ciu predstavili na exkluzívnej VIP večeri v Londýne v piatok 16. septembra.

Značka Felder Felder spolupracuje s priekopníkom na poli elektromobility BMW i už druhý rok. Cieľom tejto spolupráce je vznik udržateľných a ekologických kolekcií.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť