Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i a Garage Italia Customs predstavujú v Paríži BMW i3 a BMW i8 Garage Italia CrossFade. Vozidlá v expresívnom farebnom prevedení v štýle pointilizmu budú mať premiéru na autosalóne Mondial de lʼAutomobil 2016 v Paríži.

Výsledkom spolupráce medzi BMW Group Design a Garage Italia Customs je dvojica konceptov vozidiel v inovatívnom farebnom a materiálovom prevedení, vychádzajúca z aktuálnych modelov BMW i. BMW i3 Garage Italia CrossFade a BMW i8 Garage Italia CrossFade sa predstavia 30. septembra 2016 na autosalóne Mondial de lʼAutomobile v Paríži. Jedinečné farebné prevedenie bude pre obidva modely k dispozícii od začiatku roka 2017.

I01
·
BMW i3
·
BMW i Automobile
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~204,37 KB)
  
Photos(17x, ~59,55 MB)

Mníchov. Výsledkom spolupráce medzi BMW Group Design a Garage Italia Customs je dvojica konceptov vozidiel v inovatívnom farebnom a materiálovom prevedení, vychádzajúca z aktuálnych modelov BMW i. BMW i3 Garage Italia CrossFade a BMW i8 Garage Italia CrossFade sa predstavia 30. septembra 2016 na autosalóne Mondial de l ʼ Automobile v Paríži. Jedinečné farebné prevedenie bude pre obidva modely k dispozícii od začiatku roka 2017.

Spoločným rysom obidvoch konceptov je špecifická štruktúra povrchu, ktorá stelesňuje inovatívny charakter vozidiel BMW i3 a BMW i8. Hlavným motívom je originálna maliarska technika, ktorá vznikla koncom 19. a začiatkom 20. storočia, a vyznačuje sa nezameniteľným štýlom.  

Lapo Elkann je priekopníkom v prepájaní módy, automobilov a dizajnu. Ako dizajnér považujem práve tento prístup za veľmi vzrušujúci, vysvetľuje Adrian van Hooydonk, riaditeľ BMW Group Design.  S BMW i sme prekonali pôvodné obmedzenia automobilového dizajnu, a to použitím úplne nových materiálov. Aj preto progresívna expresivita edície Garage Italia CrossFade dokonale ladí s modelmi BMW i3 a BWM i8.

Dizajn koncepčných vozidiel predstavených v Paríži spočíva v optickom miešaní rôznych farieb. Táto technika, známa ako pointilizmus, sa začala používať už koncom 19. storočia. Na vytvorenie celkového efektu využíva malé farebné body, ktoré sa vzájomne nemiešajú, ale sú umiestnené tesne vedľa seba. Presne navrhnuté rozloženie a veľkosť jednotlivých bodov zaplní celý priestor a vytvorí harmonický prechod z jednej farby do druhej.

Pri modeli BMW i8 Garage Italia CrossFade prechodom medzi metalickými farbami Protonic Blue a Protonic Dark Silver kopíruje línie a povrchy karosérie. Aj z tohto dôvodu majú sivé body tvar trojuholníka. Výsledok je veľmi dynamický – zdôrazňuje športový charakter tohto plug-in hybridného vozidla. Základnou farbou je modrá Protonic Blue, na ktorej je umiestnený film s potrebnou šablónou. Po nanesení metalickej farby Protonic Dark Silver vzniká výsledný farebný efekt. Aj vo vnútri modelu BMW i8 Garage Italia CrossFade dochádza k prechodu od tmavostriebornej v prednej časti do svetlomodrej v zadnej časti. V interiéri je použitá koža Foglizzo v kombinácii s perforovanou Alcantarou.

V prípade BMW i3 Garage Italia CrossFade je prechod z jednej farby do druhej orientovaný vertikálne. Množstvo modrej farby smerom nahor plynulo klesá a farba na prednej kapote a streche prechádza do sýto čiernej. Postupný farebný prechod je riešený priehľadnou fóliou potlačenou kruhovými bodmi, ktoré sa smerom nahor zväčšujú. Podobný farebný motív je použitý aj v interiéri, kde je použitá kvalitná látka v kombinácii s Alcantarou. Základnou farbou je v obidvoch prípadoch modrá metalíza Protonic Blue, voliteľne k dispozícii pre modely BMW i3 vybavené akumulátorom zväčšeným na 94 Ah.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť