Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI podporuje slovenskú architektúru - nominácia 10 architektonických diel Ceny ARCH 2016 sú známe.

Každoročne sa v tomto období rozhoduje o nomináciách na jednu z najprestížnejších slovenských architektonických cien – na Cenu ARCH, ocenenie, ktoré sa odovzdáva za najlepší architektonický počin na Slovensku za uplynulé obdobie. MINI sleduje s odborným magazínom ARCH tú najlepšiu architektúru na Slovensku už niekoľko rokov. Sloboda priestoru pre čerstvé myslenia je aj v dizajne MINI dôležitá.

Brands
·
Firemné záležitosti
·
MINI
 

Press Contact.

Vlad Carcudobrin
BMW Group

Tel: +40-268 400 530

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~424,23 KB)
  
Photos(9x, ~41,16 MB)

Každoročne sa v tomto období rozhoduje o nomináciách na jednu z najprestížnejších slovenských architektonických cien – na Cenu ARCH, ocenenie, ktoré sa odovzdáva za najlepší architektonický počin na Slovensku za uplynulé obdobie. Medzinárodná redakčná rada časopisu ARCH vyberala už po 19-ty raz. Podľa štatútu redakčná rada nominovala 10 diel v trojkolovom výbere. Materská škola. Komunitné centrum. Bytové domy. Polyfunkčný objekt. Rodinný dom. Obnova interiéru kostola. Pešia a cyklistická lávka. Dostavba areálu. Centrála firmy. Polyfunkčný dom. Desať diametrálne odlišných objektov, no iba jedno ocenenie. Ktoré z nich sa tento rok stane laureátom Ceny ARCH 2016 a získa umelecký artefakt od akademického sochára Jozefa Hodora, ktorý je zhmotnenou podobou Ceny ARCH? Slávnostné vyhlásenie laureáta Ceny ARCH 2016 sa bude konať 10. novembra v Moyzesovej sieni v Bratislave.

 

Michael Kordys, general manager BMW Group Slovakia, spoločnosti zastupujúcej značku MINI na Slovensku, povedal: „Prepojenie BMW Group so svetom kultúry a architektúry má dlhú tradíciu. Celosvetovo podporujeme rôzne kultúrne a spoločenské podujatia už viac ako 40 rokov. V celosvetovom meradle spolupracuje okrem iného napríklad s Guggenheim Lab, BMW Tate Live, Spielart Theatre Festival, Art Awards alebo Opera For All. BMW Group je spoločnosť uvažujúca globálne, ale konajúca lokálne. MINI sleduje s odborným magazínom ARCH tú najlepšiu architektúru na Slovensku už niekoľko rokov. Sloboda priestoru pre čerstvé myslenia je aj v dizajne MINI dôležitá. Je príjemné podporovať tvorivé výmeny, ktorých cieľom je objavovať nové aspekty návrhu idúce aj nad rámec bežného automobilového dizajnu. MINI už mnoho rokov spolupracuje s kreatívnymi ľuďmi zo širokej škály disciplín.“

 

 

 

Nominácie na CENU ARCH 2016

 Dom LJM, Miloslavov-Alžbetin Dvor (n/a / Benjamín Brádňanský, Vít Halada)

 Komunitné centrum Máj, České Budějovice (SLLA Architekti / Michal Sulo, Miriam Lišková, Jozef Skokan)

 Centrála firmy GUMEX Slovakia, Nitra (paulíny hovorka architekti / Braňo Hovorka, Martin Paulíny)

 Polyfunkčný dom Vavrišan – stavebné úpravy a nadstavba, Vavrišovo (bátik.bobák.architekti / Martin Bobák, Martin Bátik, spolupráca: Pavel Bobák)

 Materská škola Guliver, Banská Štiavnica (+uniformarchitects / Richard Murgaš)

 Pešia a cyklistická lávka SK/PL, Sulín – Muszyna-Żegiestów (zerozero / Irakli Eristavi, Pavol Šilla, spolupráca: Arcus / Jerzy Bajer, Tadeusz Wojciechowski, statika: Maciej Zuchowicz, Andrej Jackanin)

 Bytové domy Avana, Stupava (architekti.sk / Martin Rezník, Matúš Polák, Juraj Makový, spolupráca: Silvia Kračúnová)

 Dostavba areálu MZV SR, Pražská ulica, Bratislava (Ján Pavúk, Ilja Skoček, spolupráca: Irenej Šereš, Danica Jurkovičová)

 Polyfunkčný objekt Miletičova 5, Bratislava-Ružinov (Compass architekti / Juraj Benetin, Miroslav Čatloš, Juraj Česelský, Matej Grébert)

 Obnova interiéru r. k. kostola sv. Vavrinca, Brutovce (Tomáš Bujna)

 

Laureáta Ceny ARCH vyberá z nominácií medzinárodná odborná porota, ktorá osobne navštívila všetkých 10 nominovaných diel.

Členovia poroty sú Andrea Bacová (šéfredaktorka časopisu ARCH, Slovensko), Bettina Götz (Rakúsko), Martin Jančok (Slovensko), Igor Kovačević (Česká republika) a Peter Lényi (Slovensko).

 

Video z minulého ročníka Ceny ARCH 2015 nájdete tu: https://vimeo.com/168184208

 

 

O Cene ARCH

Cena ARCH je cenou časopisu ARCH o architektúre a inej kultúre. Redakčná rada časopisu ju ustanovila v roku 1998 s úmyslom vyzdvihnúť pozoruhodné diela domácej architektonickej scény. Cena sa udeľuje každoročne architektonickému dielu, ktoré medzinárodná porota (v ktorej sa striedajú renomovaní kritici architektúry z Rakúska, Česka, Slovinska, Maďarska a Slovenska) uzná za najvýraznejší architektonický čin reflektovaný v uplynulom období na stránkach časopisu ARCH.

Organizátorom Ceny ARCH je Vydavateľstvo EUROSTAV, ktoré sa na trhu pohybuje už viac ako 20 rokov. Vydáva odborné publikácie z oblasti stavebníctva a architektúry a tiež odborné časopisy. Jedným z nich je aj časopis ARCH o architektúre a inej kultúre. ARCH je odborný mienkotvorný časopis, ktorý reprezentuje najnovšie tendencie v architektúre, venuje sa jej vývojovým trendom a aktuálne informuje o udalostiach v architektúre na Slovensku a v okolitých štátoch. Recenzuje najnovšie realizované architektonické diela a významné architektonické súťaže.

 

BMW Group a kultúra

BMW Group sa už takmer 50 rokov angažuje vo viac ako 100 kultúrnych projektoch po celom svete. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na dlhodobé partnerstvá v oblasti súčasného a moderného umenia, klasickej hudby, džezu, ale aj architektúry a dizajnu. V roku 1972 vytvoril umelec Gerhard Richter tri veľkorozmerné maľby pre mníchovskú centrálu BMW Group. Odvtedy BMW Group nadviazala spoluprácu s umelcami ako Andy Warhol, Jeff Koons, Daniel Barenboim, Jonas Kaufmann či architektka Zaha Hadid. Kolekciu BMW Art Car najnovšie rozšíria diela od čínskej umelkyne Cao Fei a od Američana Johna Baldessariho. Najvýznamnejšími kultúrnymi aktivitami sú BMW Tate Live, BMW Art Journey a koncerty v Berlíne, Mníchove a v Londýne pod názvom „Opera for All”. Okrem toho spolupracuje aj s najznámejšími múzeami, umeleckými výstavami, orchestrami a operami po celom svete. BMW Group pri všetkých svojich aktivitách v oblasti kultúry ponecháva autorom úplnú tvorivú slobodu. Úlohou je podpora tvorby jedinečných umeleckých diel. Voľnosť pri tvorbe je rovnako nevyhnutná ako pri vytváraní prelomových inovácií a pri úspechu v obchode.

Viac informácií nájdete na www.bmwgroup.com/culture a nawww.bmwgroup.com/culture/overview

Facebook: https://www.facebook.com/BMW-Group-Culture-925330854231870/

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroupculture/

@BMWGroupCulture

#BMWGroupCulture

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť