Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI podporuje slovenskú architektúru - nominácia 10 architektonických diel Ceny ARCH 2016 sú známe.

Každoročne sa v tomto období rozhoduje o nomináciách na jednu z najprestížnejších slovenských architektonických cien – na Cenu ARCH, ocenenie, ktoré sa odovzdáva za najlepší architektonický počin na Slovensku za uplynulé obdobie. MINI sleduje s odborným magazínom ARCH tú najlepšiu architektúru na Slovensku už niekoľko rokov. Sloboda priestoru pre čerstvé myslenia je aj v dizajne MINI dôležitá.

Brands
·
Firemné záležitosti
·
MINI
 

Press Contact.

Vlad Carcudobrin
BMW Group

Tel: +40-268 400 530

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~424,23 KB)
  
Photos(9x, ~41,16 MB)

Každoročne sa v tomto období rozhoduje o nomináciách na jednu z najprestížnejších slovenských architektonických cien – na Cenu ARCH, ocenenie, ktoré sa odovzdáva za najlepší architektonický počin na Slovensku za uplynulé obdobie. Medzinárodná redakčná rada časopisu ARCH vyberala už po 19-ty raz. Podľa štatútu redakčná rada nominovala 10 diel v trojkolovom výbere. Materská škola. Komunitné centrum. Bytové domy. Polyfunkčný objekt. Rodinný dom. Obnova interiéru kostola. Pešia a cyklistická lávka. Dostavba areálu. Centrála firmy. Polyfunkčný dom. Desať diametrálne odlišných objektov, no iba jedno ocenenie. Ktoré z nich sa tento rok stane laureátom Ceny ARCH 2016 a získa umelecký artefakt od akademického sochára Jozefa Hodora, ktorý je zhmotnenou podobou Ceny ARCH? Slávnostné vyhlásenie laureáta Ceny ARCH 2016 sa bude konať 10. novembra v Moyzesovej sieni v Bratislave.

 

Michael Kordys, general manager BMW Group Slovakia, spoločnosti zastupujúcej značku MINI na Slovensku, povedal: „Prepojenie BMW Group so svetom kultúry a architektúry má dlhú tradíciu. Celosvetovo podporujeme rôzne kultúrne a spoločenské podujatia už viac ako 40 rokov. V celosvetovom meradle spolupracuje okrem iného napríklad s Guggenheim Lab, BMW Tate Live, Spielart Theatre Festival, Art Awards alebo Opera For All. BMW Group je spoločnosť uvažujúca globálne, ale konajúca lokálne. MINI sleduje s odborným magazínom ARCH tú najlepšiu architektúru na Slovensku už niekoľko rokov. Sloboda priestoru pre čerstvé myslenia je aj v dizajne MINI dôležitá. Je príjemné podporovať tvorivé výmeny, ktorých cieľom je objavovať nové aspekty návrhu idúce aj nad rámec bežného automobilového dizajnu. MINI už mnoho rokov spolupracuje s kreatívnymi ľuďmi zo širokej škály disciplín.“

 

 

 

Nominácie na CENU ARCH 2016

 Dom LJM, Miloslavov-Alžbetin Dvor (n/a / Benjamín Brádňanský, Vít Halada)

 Komunitné centrum Máj, České Budějovice (SLLA Architekti / Michal Sulo, Miriam Lišková, Jozef Skokan)

 Centrála firmy GUMEX Slovakia, Nitra (paulíny hovorka architekti / Braňo Hovorka, Martin Paulíny)

 Polyfunkčný dom Vavrišan – stavebné úpravy a nadstavba, Vavrišovo (bátik.bobák.architekti / Martin Bobák, Martin Bátik, spolupráca: Pavel Bobák)

 Materská škola Guliver, Banská Štiavnica (+uniformarchitects / Richard Murgaš)

 Pešia a cyklistická lávka SK/PL, Sulín – Muszyna-Żegiestów (zerozero / Irakli Eristavi, Pavol Šilla, spolupráca: Arcus / Jerzy Bajer, Tadeusz Wojciechowski, statika: Maciej Zuchowicz, Andrej Jackanin)

 Bytové domy Avana, Stupava (architekti.sk / Martin Rezník, Matúš Polák, Juraj Makový, spolupráca: Silvia Kračúnová)

 Dostavba areálu MZV SR, Pražská ulica, Bratislava (Ján Pavúk, Ilja Skoček, spolupráca: Irenej Šereš, Danica Jurkovičová)

 Polyfunkčný objekt Miletičova 5, Bratislava-Ružinov (Compass architekti / Juraj Benetin, Miroslav Čatloš, Juraj Česelský, Matej Grébert)

 Obnova interiéru r. k. kostola sv. Vavrinca, Brutovce (Tomáš Bujna)

 

Laureáta Ceny ARCH vyberá z nominácií medzinárodná odborná porota, ktorá osobne navštívila všetkých 10 nominovaných diel.

Členovia poroty sú Andrea Bacová (šéfredaktorka časopisu ARCH, Slovensko), Bettina Götz (Rakúsko), Martin Jančok (Slovensko), Igor Kovačević (Česká republika) a Peter Lényi (Slovensko).

 

Video z minulého ročníka Ceny ARCH 2015 nájdete tu: https://vimeo.com/168184208

 

 

O Cene ARCH

Cena ARCH je cenou časopisu ARCH o architektúre a inej kultúre. Redakčná rada časopisu ju ustanovila v roku 1998 s úmyslom vyzdvihnúť pozoruhodné diela domácej architektonickej scény. Cena sa udeľuje každoročne architektonickému dielu, ktoré medzinárodná porota (v ktorej sa striedajú renomovaní kritici architektúry z Rakúska, Česka, Slovinska, Maďarska a Slovenska) uzná za najvýraznejší architektonický čin reflektovaný v uplynulom období na stránkach časopisu ARCH.

Organizátorom Ceny ARCH je Vydavateľstvo EUROSTAV, ktoré sa na trhu pohybuje už viac ako 20 rokov. Vydáva odborné publikácie z oblasti stavebníctva a architektúry a tiež odborné časopisy. Jedným z nich je aj časopis ARCH o architektúre a inej kultúre. ARCH je odborný mienkotvorný časopis, ktorý reprezentuje najnovšie tendencie v architektúre, venuje sa jej vývojovým trendom a aktuálne informuje o udalostiach v architektúre na Slovensku a v okolitých štátoch. Recenzuje najnovšie realizované architektonické diela a významné architektonické súťaže.

 

BMW Group a kultúra

BMW Group sa už takmer 50 rokov angažuje vo viac ako 100 kultúrnych projektoch po celom svete. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na dlhodobé partnerstvá v oblasti súčasného a moderného umenia, klasickej hudby, džezu, ale aj architektúry a dizajnu. V roku 1972 vytvoril umelec Gerhard Richter tri veľkorozmerné maľby pre mníchovskú centrálu BMW Group. Odvtedy BMW Group nadviazala spoluprácu s umelcami ako Andy Warhol, Jeff Koons, Daniel Barenboim, Jonas Kaufmann či architektka Zaha Hadid. Kolekciu BMW Art Car najnovšie rozšíria diela od čínskej umelkyne Cao Fei a od Američana Johna Baldessariho. Najvýznamnejšími kultúrnymi aktivitami sú BMW Tate Live, BMW Art Journey a koncerty v Berlíne, Mníchove a v Londýne pod názvom „Opera for All”. Okrem toho spolupracuje aj s najznámejšími múzeami, umeleckými výstavami, orchestrami a operami po celom svete. BMW Group pri všetkých svojich aktivitách v oblasti kultúry ponecháva autorom úplnú tvorivú slobodu. Úlohou je podpora tvorby jedinečných umeleckých diel. Voľnosť pri tvorbe je rovnako nevyhnutná ako pri vytváraní prelomových inovácií a pri úspechu v obchode.

Viac informácií nájdete na www.bmwgroup.com/culture a nawww.bmwgroup.com/culture/overview

Facebook: https://www.facebook.com/BMW-Group-Culture-925330854231870/

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroupculture/

@BMWGroupCulture

#BMWGroupCulture

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť