Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW K 1600 B

Štúdiou „Concept 101”, ktorá sa predstavila na jar 2015 na prehliadke Concorso d’Eleganza Villa d’Este, napísala značka BMW Motorrad jedinečnú novú kapitolu v histórii štúdií BMW Motorrad Concept Bikes. Táto predstava spoločnosti BMW Motorrad o jazdení po nekonečných diaľniciach, sen o slobode a nezávislosti a stelesnenie kategórie „Grand American Touring”, sa teraz stáva realitou s označením K 1600 B Bagger.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Séria K
·
K 1600 B
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(16x, ~51,6 MB)

Nové BMW K 1600 B.

 

Nové BMW K 1600 B: emócie a fascinácia so 6 valcami v exkluzívnom štýle Bagger.

Štúdiou „Concept 101”, ktorá sa predstavila na jar 2015 na prehliadke Concorso d’Eleganza Villa d’Este, napísala značka BMW Motorrad jedinečnú novú kapitolu v histórii štúdií BMW Motorrad Concept Bikes. Táto predstava spoločnosti BMW Motorrad o jazdení po nekonečných diaľniciach, sen o slobode a nezávislosti a stelesnenie kategórie „Grand American Touring”, sa teraz stáva realitou s označením K 1600 B Bagger.

 

Nový model K 1600 B poháňaný 6-valcovým radovým motorom s výkonom 118 kW (160 k) predstavuje vysoko výkonný a mimoriadne emotívny exkluzívny motocykel. Presne tak, ako to avizovala štúdia „Concept 101”, stelesňuje motto „Spirit of the Open Road” (Duch otvorených ciest). Je synonymom elegancie, výkonu a luxusu na dvoch kolesách. Každý deň, každý výlet a každý moment sa s ním premení na extra silný zážitok.

 

Charakteristický prúdnicový tvar s nízkou zadnou časťou a výrazná farebná kombinácia pre uvoľnenú dynamickú eleganciu.

Model K 1600 B dostal úplne novú čiernu farebnú kombináciu (metalíza Blackstorm metallic/Black na podvozku aj na pohonnej jednotke), ktorá mu dodáva nádych motocyklov typu bagger, exkluzívnych na mieru vyrobených custom bikov, populárnych najmä v USA. Charakteristickými prvkami motocykla sú prúdnicový tvar, pričom najvyšším prvkom celej stavby je predná kapota, natiahnutá plynulá silueta a nízko posadené bočné kufre s integrovanými zadnými svetlometmi v americkom štýle. Nové chrómované tlmiče výfukov sa tiahnu rovnobežne s vozovkou a výrazne zvyšujú vizuálnu príťažlivosť motocykla.

 

Nový model K 1600 B využíva technológiu 6-valcového cestovného motocykla BMW K 1600 GT a pridáva k tomu neopakovateľný dizajn kompletne prepracovanej klesajúcej zadnej časti. Vďaka tomu vyzerá bagger veľmi nízko a štíhlo. Výšku sedadla spolujazdca redukuje aj nový zadný rám.

 

Nové tvary bočných kufrov a vyklápací zadný blatník pre lepšiu manipuláciu so zadným kolesom.

Prepracovanie bočných kufrov so štíhlejšími krytmi a väčšou vnútornou hĺbkou umožnilo jednoduchšie a účinnejšie nakladanie batožiny. Zadný blatník sa dá vyklopiť, čo uľahčuje prístup k manipulácii so zadným kolesom.

 

Vysoká vizuálna príťažlivosť a účinná ochrana pred vetrom a počasím.

Aerodynamický kryt prednej časti nového modelu K 1600 B s na mieru vyrobeným štítom podčiarkujú jej svalnatý a pôsobivý vzhľad. Bočné časti s veternými deflektormi siahajú dozadu, aby poskytli maximálne účinnú ochranu pred vetrom a počasím. Veterné deflektory chránia aj ruky jazdca. Spätné zrkadlá tiež vychádzajú z tvarov dizajnovej štúdie a zabezpečujú dobrý výhľad na premávku, k čomu prispieva ich veľká plocha a asférická časť.

 

Elektronický podvozok Dynamic ESA so štandardne dodávaným adaptívnym pružením.

K neopakovateľnému komfortu, stabilite a dynamike jazdy nového modelu K 1600 B prispieva aj elektronicky ovládaný podvozok Dynamic ESA s dvoma režimami nastavenia „Road” a „Cruise”. V štandardnom nastavení „Road” sa pruženie automaticky prispôsobuje vozovke a ponúka najvyššiu úroveň komfortu spolu s maximálnou trakciou. Na druhej strane K 1600 B ponúka aj veľmi jemné pruženie v nastavení „Cruise” pre maximálny komfort v nízkych rýchlostiach.

 

Elektronická spiatočka pre jednoduchšie manévrovanie a Shift Assistant Pro pre radenie bez používania spojky.

S novým modelom K 1600 B sa vďaka elektronickej spiatočke veľmi jednoducho manévruje. Aktivuje sa zvyčajným stlačením tlačidla na ľavej rukoväti. Motocykel sa následne začne hýbať po stlačení štartovacieho tlačidla. Príplatkový systém Shift Assistant Pro umožňuje jazdcovi vo väčšine prípadov radenie rýchlostí smerom nahor aj nadol bez použitia spojky.

 

Komfortné stupačky pre pozíciu s nohami vpredu a exkluzívne kované kolesá pre individuálny vzhľad.

Priamo z fabriky sa dá motocykel vybaviť mnohými prvkami z ponuky Original BMW Motorrad Accessories. To znamená, že nový model K 1600 B ponúka široké možnosti individualizácie. V ponuke sa nachádzajú napríklad komfortné stupačky pre spolujazdca aj vodiča, ktorý si s nimi užije pohodlnú polohu s nohami posunutými dopredu. Exkluzivitu nového modelu K 1600 B zvýšia aj špeciálne kované kolesá, každé s jedenástimi dvojitými lúčmi.

 

Prehľad najvýznamnejších noviniek modelu BMW K 1600 B:

 • Radový 6-valcový motor s výkonom 118 kW (160 k) pri 7750 ot./min. a krútiacim momentom 175 Nm pri 6 500 ot./min. spĺňa emisnú normu EU4.
 • Príťažlivé natiahnuté tvary siluety typu bagger a nízka zadná časť.
 • Nízky zadný rám znižuje výšku vozidla, sedadlo spolujazdca znížené o 7 cm a charakteristický vzhľad typu bagger.
 • Pevné bočné kufre s novým vzhľadom, zadný kryt a zabudované zadné svetlomety v americkom štýle.
 • Chrómované pozdĺžne tlmiče s rebrovanými koncovkami výfukov.
 • Vyklápací zadný blatník pre ľahšiu manipuláciu s kolesom.
 • Dozadu natiahnuté deflektory pre účinnú ochranu pred vetrom a počasím.
 • Typický krátky elektronicky nastaviteľný štít v štýle bagger.
 • Štandardne dodávaný elektronicky nastaviteľný podvozok Dynamic ESA s dvoma režimami „Road” a „Cruise”.
 • Elektronická spiatočka pre ľahšie manévrovanie ako súčasť ponuky úprav priamo z fabriky.
 • Shift Assistant Pro - systém radenia prevodových stupňov smerom nahor aj nadol bez spojky ako súčasť ponuky úprav priamo z fabriky.
 • Núdzové volanie Intelligent Emergency Call pre rýchle privolanie pomoci v naliehavom prípade ako súčasť ponuky úprav priamo z fabriky (iba na európskych trhoch s pokrytím služieb ConnectedDrive).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť