Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ZNAČKA ROLLS-ROYCE PREDSTAVUJE KOLEKCIU JAR/LETO 2017

Značka Rolls-Royce predstavila novú módnu kolekciu na sezónu jar/leto 2017. Klasickú bielu farbu doplnia neobyčajné detaily v žiarivých farbách. Výsledkom je model Dawn Inspired by Fashion.

Brands
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~84,69 KB)
  
Photos(9x, ~149,04 MB)

Rolls-Royce a svet najvyššieho krajčírstva haute couture už dlhodobo vyznávajú spoločnú filozofiu – použiť najlepšie materiály a vytvoriť z nich skvostné a príťažlivé luxusné predmety, ktoré vyjadrujú vkus a životný štýl ich klientov.

 

Pod vedením riaditeľa dizajnu Gilesa Taylora vznikol tím talentovaných dizajnérov, ktorých si vybral zo sveta módy, textilu a luxusných doplnkov. Jeho súčasťou sú napríklad Cherica Haye, špecialistka na textil z Royal College of Art či odborníčka na spracovanie kože Michelle Lusby, ktorá predtým pracovala pre značku Mulberry. Výsledkom práce je pretavenie ich výnimočných schopností a prekvapivých textúr do ponuky interiéru v rámci individuálneho programu Bespoke. Navrhli a vytvorili ponuku programu Bespoke v takej dimenzii inšpirácie, ktorá zodpovedá najvýznamnejšej luxusnej značke na svete.

 

Pri vytvorení modelu „Dawn – Inspired by Fashion” si dizajnéri vybrali za základ neutrálne biele plátno, na ktoré naniesli tri žiarivé farby. Tie určujú trendy kolekcie na jar/leto 2017: červená Mugello Red, modrá Cobalto Blue alebo oranžová Mandarin. Jemné akcenty týchto farieb ozdobia interiér každého modelu Dawn, zatiaľ čo „Silent Ballet”, tichý balet zatvárajúcej sa strechy poskytne útočisko pred objektívmi paparazzov, aby rozpútala hru farieb, ktorá osloví oko milovníkov dizajnu.

 

„Naši klienti sú prísnymi posudzovateľmi módy, znalcami, ktorí na módnych prehliadkach sedia v prvom rade a následne ovplyvňujú a utvárajú trendy,” povedal Giles Taylor, dizajnový riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars. „Pre nich znamená výber vycibrených luxusných prvkov veľmi osobný a starostlivo zvažovaný proces – s rôznymi formami luxusného dizajnu, spracovania a tvorby, ktorá následne slúži ako inšpirácia pre ostatných. „Dawn – Inspired by Fashion” nádherne vyjadruje pojem, že inšpirácia pre naozaj osobné produkty pochádza z vášne, vkusu a životného štýlu človeka, ktorý si ich vyberá.”  

 

Rovnako ako v prípade na mieru tvoreného oblečenia, aj v tomto prípade je individualita spracovaná až do tých najdôvtipnejších detailov. Pri otvorení dverí modelu Dawn sa objaví moderná súčasná farebná kombinácia, ktorá spája bielu farbu Arctic White s čiernou, doplnenú o jednu z troch žiarivých farieb: červenú Mugello Red, modrú Cobalto Blue či oranžovú Mandarin. Biele kožené čalúnenie sedadiel Arctic White zvýrazňuje výšivka na opierkach hláv ako aj prešívanie sedadiel alebo aplikácie v podobe rúrok. Hladké prešívanie bez viditeľných švov, špičková remeselná technika pochádzajúca zo sveta jemného krajčírstva, sa uplatnilo na volante, kde zabezpečuje dokonalý prechod medzi dvoma farbami.

 

Medzi dôležité atribúty samotných produktov patria dotyk, komfort a kvalita. Dizajnéri značky Rolls-Royce sa inšpirovali týmto prístupom pri vizuálnych úpravách bočných panelov vpredu aj vzadu, kam s citom zakomponovali abstraktnú predstavu mýtickej sošky Spirit of Ecstasy, ktorej emblém sa nachádza v sklone 55 stupňov voči línii dverí.

 

Legendárne remeselné majstrovstvo značky Rolls-Royce a dôraz na detail sa prejavujú aj na výnimočnej palubnej doske nalakovanej bielym klavírnym lakom Piano White s hliníkovými lištami s hodvábnym vzorom. Samotné lakovanie je deväťdňový veľmi presný proces. Celok elegantne dopĺňajú zapustené hodinky Bespoke, tvoriace exkluzívny šperk so strieborným efektom. Evokujú metalické látky, ktoré tento rok vládli na prehliadkových mólach a avizovali budúcoročnú sezónu.

 

Exteriéru modelu Dawn dominuje biela farba Andalucian White doplnená o ručne nanášanú líniu, ktorá sa vznáša na boku vozidla a nerušene plynie až dozadu, pričom odkazuje na farbu zaťahovacej strechy.

 

Zákazníci sú pozvaní, aby od novembra prišli vyjadriť svoj vkus a zabezpečiť si, že v budúcom roku budú mať k dispozícii najaktuálnejší výtvor značky, ktorá je na čele svetových luxusných produktov.

 

- Koniec -

Poznámka pre vydavateľov:

 

Všetky naše tlačové správy a súbory, ako aj širokú ponuku fotografií a videí vo vysokom rozlíšení pripravených na stiahnutie nájdete na našom webe pre médiá PressClub. Komunikačný tím značky Rolls-Royce Motor Cars môžete sledovať aj na sociálnych sieťach Twitter a Instagram .

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť