Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje Concept ConnectedRide. Ďalší posun v konektivite motocyklov pre zvýšenie bezpečnosti a pohodlia.

Spoločnosť BMW Motorrad už v roku 2009 predstavila službu BMW ConnectedRide, ktorou demonštrovala široké spektrum možností pomoci vodičovi založených na komunikácii medzi vozidlami a s využitím inteligentnej konektivity.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Technické údaje, technické parametre
·
Technológia motoriek
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~92,58 KB)
  
Photos(4x, ~14,8 MB)

Mníchov. Dnes sa nachádzame v období, kedy digitalizácia a konektivita zasahuje do všetkých oblastí nášho pracovného aj súkromného života. Automobilový priemysel na tento vývoj dlhodobo reaguje mnohými inováciami. Automobily značky BMW už ponúkajú na mieru upravené digitálne služby ako aplikácia BMW Connected App - osobného asistenta digitálnej mobility, ktorý vodičovi, napríklad, pomáha plánovať jeho cesty a stretnutia.

 

Spoločnosť BMW Motorrad už v roku 2009 predstavila službu BMW ConnectedRide, ktorou demonštrovala široké spektrum možností pomoci vodičovi založených na komunikácii medzi vozidlami a s využitím inteligentnej konektivity.

 

 

BMW Motorrad predstavuje ConnectedRide s novými riešeniami na integráciu smartfónov ako ďalší krok ku konektivite motocyklov.

 

Spoločnosť BMW Motorrad predstavuje na výstave EICMA ďalší míľnik v konektivite motocyklov: TFT prístrojovú dosku prepojenú so smartfónom, ktorá môže byť v blízkej budúcnosti štandardnou súčasťou modelov BMW Motorrad. Spolupráca spoločností BMW Motorrad a Robert Bosch GmbH v oblasti priekopníckych displejov a možností prepojenia znamená, že aj v prípade motocyklov narastá dopyt po komplexnej konektivite.

 

Stephan Schaller, prezident BMW Motorrad: „Konektivita a dostupnosť digitálnych služieb sa čoraz intenzívnejšie stáva nosnou témou aj medzi motocyklistami. Preto rozširujeme naše aktivity aj v tejto oblasti. V budúcnosti ponúkneme služby, ktoré zvýšia radosť z jazdy na motocykli. Nové aplikácie a funkcie prepojené so smartfónmi a podpornými službami otvoria širokú paletu možností v oblasti vzájomného prepojenia. Jazda na motocykli tak bude vzrušujúcejšia, pohodlnejšia a zároveň aj bezpečnejšia.”

 

BMW Motorrad môže v krátkom čase predstavovať nové služby aj preto, že využíva významné a silné synergické efekty z vývoja automobilov značky BMW. Preto sa pre potreby motocyklov môžu jednoducho prispôsobiť viaceré automobilové digitálne technológie ako TFT displeje, systém núdzového volania ECALL, pokrytie signálom WiFi či komunikácia V2X medzi vozidlom a okolím alebo podporné služby.

 

To, čo je dnes realitou vo vozidlách BMW, sa čoskoro prenesie aj do motocyklov tejto značky. Ide najmä o zväčšenie možností inteligentnej a jednoduchej konektivity, ako aj o ďalšie aktualizovanie prostredníctvom systémov a zariadení ako smartfóny či navigačné prístroje.

 

 

Na výstave EICMA 2016 sa predstaví TFT prístrojová doska, ktorá prepojí motocykel, jazdcovu prilbu a smartfón.

 

Spoločnosť BMW Motorrad predstavuje na výstave EICMA prístrojovú dosku s TFT displejom, ktorá priblíži možnosti konektivity medzi prístrojovou doskou, jazdcovou prilbou a smartfónom, súčasťami systému BMW Motorrad ConnectedRide.

 

Multifunkčná prístrojová doska zobrazí informácie o jazde (rýchlosť, otáčky motora a podobne), ale aj funkcie zo smartfónu ako navigácia, telefón či zábava. Tie sa budú ovládať bezpečným a jednoduchým multifunkčným ovládačom. Do helmy BMW System 7, vybavenej mikrofónom a reproduktormi, sa následne prenesú všetky zvuky ako navigačné pokyny, telefonáty a hudba.

 

 

Inteligentná konektivita pre rýchlu pomoc v prípade havárie alebo núdze.

 

Spoločnosť BMW Motorrad tento rok po prvý raz v motocyklovom sektore zakomponovala do svojho modelu funkciu ECALL. Príplatkové príslušenstvo s označením Intelligent Emergency Call umožňuje v prípade havárie alebo núdze rýchle privolanie pomoci. Tento systém bude od začiatku roka 2017 dostupný pre motocykle BMW ako príplatkové príslušenstvo montované priamo vo fabrike. Systém sa v prípade nehody alebo núdze aktivuje automaticky alebo manuálne, vyšle údaje o polohe motocykla a kvalifikovaní pracovníci Call Centra BMW vyšlú na pomoc záchranné zložky.

 

 

Špičkové technológie na prepojenie celosvetovej komunity BMW Motorrad.

 

Ďalším krokom ku konektivite motocyklov je integrácia celosvetovej komunity motocyklistov prostredníctvom strategického partnerstva s technologickou start-up spoločnosťou Rever. Jej používatelia sa nachádzajú v 199 krajinách a od roku 2015 prešli na svojich motocykloch milióny kilometrov a pri tom zaznamenávali svoje výlety. Motocyklisti môžu s použitím aplikácie a stránky Rever spoznávať najlepšie trasy na svete vytvárať si svoje vlastné trasy, nahrávať svoje obľúbené cesty a s pomocou sociálnej platformy sa deliť s ostatnými o motocyklové zážitky. Spoločnosť BMW Motorrad tak môže v budúcnosti priamo komunikovať s cieľovými skupinami.

 

Spoločnosť BMW Motorrad považuje jednoduchú a hladkú integráciu existujúcich digitálnych zariadení svojich zákazníkov za kľúčový moment pri prijatí takéhoto druhu služieb. V budúcnosti k tomu napomôže aj dôsledné prepájanie existujúcich systémov ako DriveNow a ChargeNow, ktoré ponúkajú služby nadväzujúce na cestovanie na motocykloch. Výzvou je aj užšie prepojenie s aplikáciami, ktoré ovládajú inteligentné domácnosti.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť