Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spoločnosti BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group so značkami Audi a Porsche plánujú spoločný podnik na vybudovanie ultra rýchlych a vysoko výkonných nabíjačiek rozmiestnených pozdĺž hlavných európskych diaľnic.

Spoločný podnik rozmiestni vysoko výkonné nabíjačky pre elektromobily poháňané batériami (BEV), aby mohli absolvovať dlhé trasy po Európe. +++Nabíjací výkon do 350 kW výrazne skráti čas oproti aktuálnym systémom.+++Plánom je vystavať po Európe približne 400 ultra rýchlych nabíjacích staníc.+++ Sieť bude využívať štandard Combined Charging System. Jedinečná spolupráca automobilových výrobcov vytvorí univerzálnu nabíjaciu infraštruktúru.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Brands
·
BMW i
·
BMW i Beyond Automobiles
·
BMW i Incubator for Innovations
·
BMW i Mobility Services
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, ~33,02 MB)

Spoločnosti BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group so značkami Audi a Porsche plánujú spoločný podnik na vybudovanie ultra rýchlych a vysoko výkonných nabíjačiek rozmiestnených pozdĺž hlavných európskych diaľnic.

 

Spoločný podnik rozmiestni vysoko výkonné nabíjačky na jednosmerný prúd pre elektromobily poháňané batériami (BEV), aby mohli absolvovať dlhé trasy po Európe.

 

Nabíjací výkon do 350 kW výrazne skráti nabíjací čas oproti aktuálnym systémom.

 

Plánom je vystavať po celej Európe približne 400 ultra rýchlych nabíjacích staníc.

 

Sieť bude využívať štandard Combined Charging System (CCS - kombinovaný nabíjací systém). Ten využíva konektor, ktorý je plne kompatibilný s väčšinou súčasných a budúcich vozidiel BEV.

 

Jedinečná spolupráca automobilových výrobcov vytvorí univerzálnu nabíjaciu infraštruktúru.

 

Stuttgart, 29. novembra 2016 - Spoločnosti BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group so značkami Audi a Porsche podpísali Memorandum o porozumení a v Európe vytvoria sieť vysoko výkonných nabíjacích staníc. Zámerom je vybudovať značný počet nabíjacích staníc, aby mohli vodiči elektrických vozidiel s pohonom na batérie (BEV - battery electric vehicles) pohodlne cestovať na dlhšie vzdialenosti. Malo by ísť o významný krok pri uľahčovaní masového rozširovania elektrických vozidiel.

 

Projekt siete ultra rýchlych nabíjačiek s výkonom až do 350 kW umožní nabíjať vozidlá oveľa rýchlejšie než akékoľvek v súčasnosti používané nabíjačky. Výstavba by sa mala začať v roku 2017. V prvej fáze vznikne po celej Európe približne 400 nabíjačiek. Do roku 2020 by mali užívatelia získať prístup k tisícke vysoko výkonných nabíjačiek. Majitelia elektrických vozidiel by tak mohli pokojne cestovať po celej Európe, čo je v súčasnosti veľmi náročné. Nabíjačky sa budú nachádzať popri diaľniciach a hlavných dopravných tepnách. Nabíjanie na nich by malo trvať približne rovnako dlho ako tankovanie bežného paliva na čerpacích staniciach.

 

Sieť bude využívať technologický štandard Combined Charging System (CCS - kombinovaný nabíjací systém). Plánovaná nabíjacia infraštruktúra rozšíri existujúci technický štandard pre nabíjanie elektromobilov jednosmerným aj striedavým prúdom o rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom až do 350 kW. Elektromobily, ktoré sú schopné nabíjať batérie takýmto výkonom, sa, bez ohľadu na značku, nabijú za zlomok času, ktorý potrebujú v súčasnosti. Sieť nabíjacích staníc je naplánovaná tak, aby ju mohli využívať všetky vozidlá vybavené štandardom CCS a napomohla tak k zvýšeniu počtu elektrických vozidiel poháňaných batériami v Európe.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť