Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Digital Charging Service optimalizuje nabíjanie a integruje elektrické automobily do energetickej siete.

Spoločnosť BMW i rozširuje svoje pôsobenie v oblasti elektromobility s novinkou BMW Digital Charging Service (DCS - digitálne nabíjacie služby). Inteligentná služba pre programovateľné, pohodlné a cenovo výhodné nabíjanie zelenou energiou prepojí vozidlá s energetickou sieťou.

Technológia
·
Spoločnosť
·
Udržateľnosť
·
Životné prostredie
·
Spoločenské a sociálne záväzky
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~88,87 KB)
  
Photos(6x, ~33,02 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW i rozširuje svoje pôsobenie v oblasti elektromobility s novinkou BMW Digital Charging Service (DCS - digitálne nabíjacie služby). Inteligentná služba pre programovateľné, pohodlné a cenovo výhodné nabíjanie zelenou energiou prepojí vozidlá s energetickou sieťou. BMW i je tak prvým výrobcom automobilov, ktorý  ponúka svojim zákazníkom spôsob, ako sa dá nabíjanie inteligentne zakomponovať do každodenného života a zároveň výrazne znížiť náklady na nabíjanie. DCS upraví spôsob nabíjania pre všetky vozidlá BMW i a BMW iPerformance a neskôr bude k dispozícii aj pre ostatné značky. Pilotné projekty sa začiatkom roka 2017 spustia v Nemecku a v Holandsku, ďalšie krajiny budú nasledovať.

Po aktivácii systém riadi nabíjanie úplne autonómne a nezávisle. 


BMW Digital Charging Service ponúka dve základné funkcie: nabíjanie vozidla optimalizované na základe najvýhodnejšej tarify, alebo na základe najväčšieho podielu solárnej energie. V prípade cenovo najvýhodnejšieho nabíjania nastaví BMW Digital Charging Service nabíjaciu elektroniku tak, aby odoberala energiu v závislosti od spotrebiteľských cien elektriny. Zvolí cenovo najvýhodnejšie nabíjanie a vozidlo sa automaticky nabíja v čase najnižšej sadzby za elektrinu. BMW i bude na vybraných trhoch spolupracovať s vybranými inovatívnymi dodávateľmi elektriny, čo prinesie klientom ďalšie cenové zvýhodnenie. V prípade nabíjania naviazaného na solárnu energiu sa BMW Digital Charging Service prepojí s domácim fotovoltaickým systémom. DCS vypočíta ideálne nabíjanie na základe predpovede počasia a inštalovaného výkonu fotovoltaického systému na dome majiteľa vozidla. V prípade, že sa vytvorená elektrická energia nespotrebuje v rámci domácnosti, využije sa na cenovo výhodné nabíjanie elektrického vozidla


Služba je súčasťou nového portfólia značky BMW pod označením 360° ELECTRIC. Viac informácií sa nachádza na  https://charging.bmwgroup.com . Zákazníci BMW i si ju môžu jednoducho aktivovať prostredníctvom portálu BMW ConnectedDrive.

 

Poskytovateľ systému pre mobilitu bez emisií CO2

Spoločnosť BMW i prináša už od roku 2013 širokú škálu produktov pod značkou 360° ELECTRIC. Ide o oveľa viac ako len o samotné elektromobily a vytvára sa tak cesta k úplne bezemisnej doprave. Integrácia energetického sektora je teda ďalším dôsledným krokom pri rozvoji elektrickej mobility, ktorá hrá v stratégii BMW Group kľúčovú rolu.

BMW Charging Service je výsledkom rozsiahleho výskumu a spoločných projektov v USA (BMW ChargeForward) a v Nemecku (eMOBILie).

 

Okrem toho: nové nástenné nabíjačky BMW i Wallbox

Spolu so spustením služby DCS začala spoločnosť BMW i dodávať dva nové modely nástenných nabíjačiek BMW i Wallbox pre pohodlné a rýchle nabíjanie v domácich garážach či na súkromných parkovacích miestach. Vďaka vývoju a úprave nabíjacej elektroniky môžu z trojfázovej siete so striedavým prúdom dodávať nabíjací výkon až 22 kW. Špičku predstavuje model BMW i Wallbox Connect so zabudovaným WiFi pripojením, ktorý je ideálnym doplnkom služieb DCS. Okrem zaznamenávania množstava elektriny pretečenej cez BMW i Wallbox Connect pre každé vozidlo zvlášť, môže exportovať dáta priebehu nabíjacieho procesu, čo je, napríklad, potrebné pre zaznamenanie nákladov na nabíjanie.

 

BMW i a BMW iPerformance

Značka BMW i je súčasťou spoločnosti BMW Group a zohráva rolu vývojového centra pre služby prepojenej mobility, koncepty vizionárskych vozidiel a nového smerovania prémiových produktov, ktoré sú silno naviazané na trvalú udržateľnosť. BMW i má zastúpenie v 54 krajinách, kde sa predávajú modely BMW i3 (elektromobil využiteľný v metropolitných regiónoch) a BMW i8 (nabíjateľné hybridné športové vozidlo) a automobily s označením BMW iPerformance (všetky nabíjateľné hybridné automobily BMW). BMW i sa taktiež spája s DriveNow (spoločné využívanie automobilov - car sharing), ReachNow (CarSharing 2.0), ChargeNow (jednoduchý prístup k celosvetovo najväčšej sieti nabíjačiek), ParkNow (jednoduché vyhľadanie, rezervácia a platenie za parkovacie miesta), spoločná kapitálová spoločnosť BMW i Ventures (investície do start-upov zameraných na mestskú mobilitu), BMW Energy (služby spojené s energetickou optimalizáciou) a Centre of Competence for Urban Mobility (konzultačná činnosť pre mobilitu v mestách).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť