Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Digital Charging Service optimalizuje nabíjanie a integruje elektrické automobily do energetickej siete.

Spoločnosť BMW i rozširuje svoje pôsobenie v oblasti elektromobility s novinkou BMW Digital Charging Service (DCS - digitálne nabíjacie služby). Inteligentná služba pre programovateľné, pohodlné a cenovo výhodné nabíjanie zelenou energiou prepojí vozidlá s energetickou sieťou.

Technológia
·
Firemné záležitosti
·
Udržateľnosť
·
Životné prostredie
·
Spoločenské a sociálne záväzky
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~88,87 KB)
  
Photos(6x, ~33,02 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW i rozširuje svoje pôsobenie v oblasti elektromobility s novinkou BMW Digital Charging Service (DCS - digitálne nabíjacie služby). Inteligentná služba pre programovateľné, pohodlné a cenovo výhodné nabíjanie zelenou energiou prepojí vozidlá s energetickou sieťou. BMW i je tak prvým výrobcom automobilov, ktorý  ponúka svojim zákazníkom spôsob, ako sa dá nabíjanie inteligentne zakomponovať do každodenného života a zároveň výrazne znížiť náklady na nabíjanie. DCS upraví spôsob nabíjania pre všetky vozidlá BMW i a BMW iPerformance a neskôr bude k dispozícii aj pre ostatné značky. Pilotné projekty sa začiatkom roka 2017 spustia v Nemecku a v Holandsku, ďalšie krajiny budú nasledovať.

Po aktivácii systém riadi nabíjanie úplne autonómne a nezávisle. 


BMW Digital Charging Service ponúka dve základné funkcie: nabíjanie vozidla optimalizované na základe najvýhodnejšej tarify, alebo na základe najväčšieho podielu solárnej energie. V prípade cenovo najvýhodnejšieho nabíjania nastaví BMW Digital Charging Service nabíjaciu elektroniku tak, aby odoberala energiu v závislosti od spotrebiteľských cien elektriny. Zvolí cenovo najvýhodnejšie nabíjanie a vozidlo sa automaticky nabíja v čase najnižšej sadzby za elektrinu. BMW i bude na vybraných trhoch spolupracovať s vybranými inovatívnymi dodávateľmi elektriny, čo prinesie klientom ďalšie cenové zvýhodnenie. V prípade nabíjania naviazaného na solárnu energiu sa BMW Digital Charging Service prepojí s domácim fotovoltaickým systémom. DCS vypočíta ideálne nabíjanie na základe predpovede počasia a inštalovaného výkonu fotovoltaického systému na dome majiteľa vozidla. V prípade, že sa vytvorená elektrická energia nespotrebuje v rámci domácnosti, využije sa na cenovo výhodné nabíjanie elektrického vozidla


Služba je súčasťou nového portfólia značky BMW pod označením 360° ELECTRIC. Viac informácií sa nachádza na  https://charging.bmwgroup.com . Zákazníci BMW i si ju môžu jednoducho aktivovať prostredníctvom portálu BMW ConnectedDrive.

 

Poskytovateľ systému pre mobilitu bez emisií CO2

Spoločnosť BMW i prináša už od roku 2013 širokú škálu produktov pod značkou 360° ELECTRIC. Ide o oveľa viac ako len o samotné elektromobily a vytvára sa tak cesta k úplne bezemisnej doprave. Integrácia energetického sektora je teda ďalším dôsledným krokom pri rozvoji elektrickej mobility, ktorá hrá v stratégii BMW Group kľúčovú rolu.

BMW Charging Service je výsledkom rozsiahleho výskumu a spoločných projektov v USA (BMW ChargeForward) a v Nemecku (eMOBILie).

 

Okrem toho: nové nástenné nabíjačky BMW i Wallbox

Spolu so spustením služby DCS začala spoločnosť BMW i dodávať dva nové modely nástenných nabíjačiek BMW i Wallbox pre pohodlné a rýchle nabíjanie v domácich garážach či na súkromných parkovacích miestach. Vďaka vývoju a úprave nabíjacej elektroniky môžu z trojfázovej siete so striedavým prúdom dodávať nabíjací výkon až 22 kW. Špičku predstavuje model BMW i Wallbox Connect so zabudovaným WiFi pripojením, ktorý je ideálnym doplnkom služieb DCS. Okrem zaznamenávania množstava elektriny pretečenej cez BMW i Wallbox Connect pre každé vozidlo zvlášť, môže exportovať dáta priebehu nabíjacieho procesu, čo je, napríklad, potrebné pre zaznamenanie nákladov na nabíjanie.

 

BMW i a BMW iPerformance

Značka BMW i je súčasťou spoločnosti BMW Group a zohráva rolu vývojového centra pre služby prepojenej mobility, koncepty vizionárskych vozidiel a nového smerovania prémiových produktov, ktoré sú silno naviazané na trvalú udržateľnosť. BMW i má zastúpenie v 54 krajinách, kde sa predávajú modely BMW i3 (elektromobil využiteľný v metropolitných regiónoch) a BMW i8 (nabíjateľné hybridné športové vozidlo) a automobily s označením BMW iPerformance (všetky nabíjateľné hybridné automobily BMW). BMW i sa taktiež spája s DriveNow (spoločné využívanie automobilov - car sharing), ReachNow (CarSharing 2.0), ChargeNow (jednoduchý prístup k celosvetovo najväčšej sieti nabíjačiek), ParkNow (jednoduché vyhľadanie, rezervácia a platenie za parkovacie miesta), spoločná kapitálová spoločnosť BMW i Ventures (investície do start-upov zameraných na mestskú mobilitu), BMW Energy (služby spojené s energetickou optimalizáciou) a Centre of Competence for Urban Mobility (konzultačná činnosť pre mobilitu v mestách).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť