Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas. BMW HoloActive Touch: Interiér budúcnosti dostane inovatívny koncept ovládania.

Spoločnosť BMW Group predstaví na veľtrhu spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show (CES) 2017 v Las Vegas pohľad do interiéru budúcnosti a ukáže príťažlivé koncepty ako aj revolučné technológie. Na podujatí sa napríklad po prvý raz predstaví systém BMW HoloActive Touch.

Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~71,07 KB)
  
Photos(1x, ~3,72 MB)

Mníchov/Las Vegas. Spoločnosť BMW Group predstaví na veľtrhu spotrebnej elektroniky Consumer Electronics Show (CES) 2017 v Las Vegas pohľad do interiéru budúcnosti a ukáže príťažlivé koncepty ako aj revolučné technológie. Na podujatí sa napríklad po prvý raz predstaví systém BMW HoloActive Touch. Inovatívne rozhranie medzi vodičom a vozidlom sa správa ako virtuálna dotyková obrazovka, ktorá sa voľne vznáša v priestore, ovláda sa pohybmi prstov a zadanie povelov potvrdzuje vodičovi dotykovými reakciami. BMW HoloActive Touch je súčasťou štúdie BMW i Inside Future, ktorá ponúkne návštevníkom CES, konajúceho sa 5. - 8. januára 2017, zážitok a skúsenosť s mobilitou budúcnosti. Tá sa pripravuje pre prepojené automobily a autonómne jazdiace vozidlá.

 

BMW HoloActive Touch spája výhody systémov BMW Head-Up Display, ovládania gestami a priameho ovládania dotykovej obrazovky, pričom k nim pripája extra prvky na vytvorenie jedinečného spôsobu užívateľského rozhrania. Funkcie sa po prvý raz dajú ovládať bez fyzického kontaktu s materiálom, no technológia stále ponúka viditeľnú a citeľnú interakciu, známu z konvenčných dotykových obrazoviek. BMW HoloActive Touch umožňuje používateľovi prístup k širokej palete služieb pod hlavičkou BMW Connected. Hladká integrácia osobného digitálneho spoločníka mobility si vyžiadala mimoriadne intuitívny spôsob komunikácie.

 

BMW už na predošlých ročníkoch veľtrhu CES predstavilo nové a prevratné spôsoby ovládania a interakcie medzi vodičom a vozidlom. Technológia ovládania gestami vyvinutá spoločnosťou BMW sa predstavila v roku 2015 a dnes je súčasťou modelov BMW radu 7 aj BMW radu 5. V roku 2016 sa na CES predstavil systém AirTouch, ktorý posúva hranice ešte o krok ďalej. Užívateľ aktivuje ovládacie možnosti rozhrania širokouhlej panoramatickej obrazovky na palubnej doske iba jednoduchým gestom otvorenej dlane. Pritom sa fyzicky nemusí ničoho dotýkať.

 

BMW HoloActive Touch posúva ovládanie rozhrania medzi človekom a automobilom na ďalšiu úroveň. Obraz, podobne, ako v prípade Head-Up displeja, využíva plnofarebné zobrazenie na základe premyslenej technológie odrazov. Teraz však vo forme voľného vznášania sa v interiéri namiesto premietania na čelné sklo. Zobrazuje flexibilne konfigurovateľné ovládacie panely vedľa volantu presne vo výške stredovej konzoly. Pohyby vodičovej ruky v tomto ergonomicky presne vymedzenom priestore sníma kamera, pričom zaznamenáva predovšetkým polohu končekov prstov. V momente kontaktu prsta s priestorom virtuálnej ovládacej plochy sa vyšle potvrdzovací impulz a aktivuje sa požadovaná funkcia.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predaj v objeme približne 2,118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS

Here you can see the full-length transmission of the BMW Group Annual Accounts Press Conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť