Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

PROJEKT CULLINAN POSTUPUJE DO ĎALŠEJ FÁZY VÝVOJA

V otvorenom liste, ktorý vo februári 2015 uverejnila spoločnosť Rolls-Royce v novinách Financial Times, oznámila akcionárom pokrok s projektom Cullinan. V pokračovaní tohto dialógu, ktorý sa objavoval dvakrát ročne, spoločnosť Rolls-Royce publikovala fotografie, ktoré zobrazujú posledný kľúčový krok vo vývoji nového „terénneho vozidla so zvýšeným sedením”. Prvé kusy vozidiel už podstupujú testy v plnej premávke.

Brands
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~183,38 KB)
  
Photos(2x, ~5,37 MB)

Goodwood

 

V otvorenom liste, ktorý vo februári 2015 uverejnila spoločnosť Rolls-Royce v novinách Financial Times, oznámila akcionárom pokrok s projektom Cullinan. V pokračovaní tohto dialógu, ktorý sa objavoval dvakrát ročne, spoločnosť Rolls-Royce publikovala fotografie, ktoré zobrazujú posledný kľúčový krok vo vývoji nového „terénneho vozidla so zvýšeným sedením”. Prvé kusy vozidiel už podstupujú testy v plnej premávke.

 

Celosvetovo najvýznamnejšia luxusná značka pravidelne informuje svojich akcionárov o pokrokoch vo svojom odvážnom vývojovom programe. Priaznivci značky sa už oboznámili s prvými prvkami, ktoré vznikli pre testovanie pruženia a pohonu všetkých kolies ako aj s novou hliníkovou karosériou, ktorú začne značka Rolls-Royces používať od roku 2018. 

 

Aktuálne vývojové a testovacie vozidlo podstupuje náročný testovací program na viacerých miestach sveta, aby sa zabezpečila bez problémová dostosť. Project Cullinan čaká testovanie za Severný polárny kruh, kde absolvuje testy odolnosti v mraze a jazdných vlastností na snehu a ľade. V priebehu roka 2017 pocestuje na Stredný východ, kde sa vystaví testovaniu vo vysokých teplotách a v náročných púštnych podmienkach.

 

„Sme svedkami nesmierne vzrušujúceho momentu vo vývoji nášho projektu Cullinan. Je to významná udalosť pre značku Rolls-Royce aj pre všetkých priaznivcov luxusu po celom svete”, povedal Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars. „Po prvý raz spájame nový pohon všetkých kolies a novú luxusnú konštrukciu. Na cesty prinášame úplne nový a samostatný model značky Rolls-Royce, ktorý, rovnako ako jeho predchodcovia, stanoví nové štandardy. Podľa nich sa budú posudzovať všetky ostatné luxusné produkty.”

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť