Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

PROJEKT CULLINAN POSTUPUJE DO ĎALŠEJ FÁZY VÝVOJA

V otvorenom liste, ktorý vo februári 2015 uverejnila spoločnosť Rolls-Royce v novinách Financial Times, oznámila akcionárom pokrok s projektom Cullinan. V pokračovaní tohto dialógu, ktorý sa objavoval dvakrát ročne, spoločnosť Rolls-Royce publikovala fotografie, ktoré zobrazujú posledný kľúčový krok vo vývoji nového „terénneho vozidla so zvýšeným sedením”. Prvé kusy vozidiel už podstupujú testy v plnej premávke.

Brands
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~183,38 KB)
  
Photos(2x, ~5,37 MB)

Goodwood

 

V otvorenom liste, ktorý vo februári 2015 uverejnila spoločnosť Rolls-Royce v novinách Financial Times, oznámila akcionárom pokrok s projektom Cullinan. V pokračovaní tohto dialógu, ktorý sa objavoval dvakrát ročne, spoločnosť Rolls-Royce publikovala fotografie, ktoré zobrazujú posledný kľúčový krok vo vývoji nového „terénneho vozidla so zvýšeným sedením”. Prvé kusy vozidiel už podstupujú testy v plnej premávke.

 

Celosvetovo najvýznamnejšia luxusná značka pravidelne informuje svojich akcionárov o pokrokoch vo svojom odvážnom vývojovom programe. Priaznivci značky sa už oboznámili s prvými prvkami, ktoré vznikli pre testovanie pruženia a pohonu všetkých kolies ako aj s novou hliníkovou karosériou, ktorú začne značka Rolls-Royces používať od roku 2018. 

 

Aktuálne vývojové a testovacie vozidlo podstupuje náročný testovací program na viacerých miestach sveta, aby sa zabezpečila bez problémová dostosť. Project Cullinan čaká testovanie za Severný polárny kruh, kde absolvuje testy odolnosti v mraze a jazdných vlastností na snehu a ľade. V priebehu roka 2017 pocestuje na Stredný východ, kde sa vystaví testovaniu vo vysokých teplotách a v náročných púštnych podmienkach.

 

„Sme svedkami nesmierne vzrušujúceho momentu vo vývoji nášho projektu Cullinan. Je to významná udalosť pre značku Rolls-Royce aj pre všetkých priaznivcov luxusu po celom svete”, povedal Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars. „Po prvý raz spájame nový pohon všetkých kolies a novú luxusnú konštrukciu. Na cesty prinášame úplne nový a samostatný model značky Rolls-Royce, ktorý, rovnako ako jeho predchodcovia, stanoví nové štandardy. Podľa nich sa budú posudzovať všetky ostatné luxusné produkty.”

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť