Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové vývojové centrum pre autonómnu jazdu. BMW Group koncentruje skúsenosti do mníchovského Unterschleissheimu.

Na rok 2021 je naplánované predstavenie vozidla BMW iNEXT - samostatne jazdiaceho, elektrického a so všetkými možnosťami konektivity. Následne sa odhalia vysoko automatizované modely ostatných značiek z portfólia BMW Group. Na dosiahnutie týchto cieľov sa spoločnosť BMW Group rozhodla spojiť skúsenosti z vývoja automobilovej konektivity a autonómnej jazdy a sústrediť ich do nového areálu na mníchovskom predmestí Unterschleissheim.

Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
BMW Welt
·
Múzeum BMW
·
Ľudské zdroje
·
Technológia
·
BMW ConnectedDrive
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~70,7 KB)
  
Photos(3x, ~18,73 MB)

Mníchov. Na rok 2021 je naplánované predstavenie vozidla BMW iNEXT - samostatne jazdiaceho, elektrického a so všetkými možnosťami konektivity. Následne sa odhalia vysoko automatizované modely ostatných značiek z portfólia BMW Group. Na dosiahnutie týchto cieľov sa spoločnosť BMW Group rozhodla spojiť skúsenosti z vývoja automobilovej konektivity a autonómnej jazdy a sústrediť ich do nového areálu na mníchovskom predmestí Unterschleissheim.

 

Po dokončení celého komplexu bude na ďalších krokoch smerom k plne samostatne jazdiacim vozidlám, od softvéru po testy v premávke, pracovať viac ako 2 000 zamestnancov. „Vývoj smerujúci k samostatne jazdiacim vozidlám predstavuje pre nemecký automobilový priemysel veľkú príležitosť. Rozhodnutie vyvíjať a testovať tieto vozidlá v premávke v mníchovskom regióne ukazuje, ako môže zo zmeny v automobilovom priemysle vyťažiť BMW Group aj celý región,” vysvetľuje Klaus Fröhlich, člen výkonnej rady BMW Group zodpovedný za vývoj.

 

Pružnosť ako hlavná výhoda

Od polovice roka 2017 sa do Unterschleissheimu sústredia činnosti, ktoré sú v súčasnosti rozmiestnené na viacerých miestach. „Na ceste za úspechom sme vytvorili nové formy spolupráce pod označením „Projekt i 2.0”. Ide o malé tímy špecialistov, ktoré sa vyznačujú rýchlymi reakciami a spoluprácou v rámci celej spoločnosti ako aj vysokou mierou schopnosti prinášať vlastné rozhodnutia,” dodáva Fröhlich. Novú organizačnú štruktúru charakterizujú pružne reagujúce tímy, krátke vzdialenosti a, predovšetkým, krátky rozhodovací proces. V nových priestoroch môžu softvéroví inžinieri otestovať svoje novinky priamo v aktuálnych vozidlách. „Spájame výhody start-upov ako pružnosť a rýchlosť s prednosťami zavedených spoločností, ku ktorým patria bezpečnosť procesov a skúsenosti z výroby,” podotýka šéf vývoja. Podľa Fröhlicha „pripravované vývojové stredisko pre autonómnu jazdu nám umožní, aby sme v roku 2021 uviedli na trh model BMW iNEXT, prvé samostatne jazdiace vozidlo značky BMW.” Spoločnosť BMW Group očakáva, že s prvými testami samostatne jazdiaceho vozidla sa v mníchovskej premávke začne začiatkom roka 2017.

 

„Programujeme si sami”

Spoločnosť BMW Group dnes vo vývoji samostatne jazdiacich vozidiel zamestnáva približne 600 ľudí, pričom väčšinou ide o softvérových inžinierov a toto číslo rastie. „Programujeme si sami a taktiež sme zodpovední za implementáciu našich vlastných nápadov,” vysvetľuje André Müller, softvérový inžinier, ktorý pracuje v tíme vyvíjajúcom samostatne jazdiace vozidlá. „Využívame najnovšie technológie ako ROS (Robot Operating Systems - roboticky pracujúce systémy) a výsledky môžeme vidieť takmer ihneď a priamo vo vozidle. Je veľmi vzrušujúce pracovať na oblasti, ktorá má pre budúcnosť taký veľký význam. André Müller sa teší na nových kolegov. Otvorenie komplexu v Unterschleissheime je pre BMW Group ďalším krokom v rozširovaní vývoja vysoko automatizovaných vozidiel a hľadá IT špecialistov a softvérových inžinierov v oblastiach ako umelá inteligencia, učenie strojov a analýza dát.

 

Všetky aktuálne voľné miesta a informácie, ako sa pridať k BMW Group, sa nachádzajú na bmw.jobs/karrierewebsite. Softvérový inžinier André Müller prezradil viac o svojej práci v rozhovore, ktorý sa nachádza na bmw.jobs/facebookinterview (rozhovor je v nemeckom jazyku. Na požiadanie je dostupný rozhovor aj v anglickom jazyku).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE.

Wednesday, 21. March 2018.
Here you will see the full-length live transmission of the BMW Group Annual Accounts Press Conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť