Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na 87. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017.

Počas 87. ročníka autosalónu sa na výstavisku Palexpo predstaví nová generácia BMW radu 5 Touring. Verejnosť po prvý raz uvidí aj novú generáciu BMW radu 4 s novým dizajnom, podvozkom, interiérom a s rozšírenou výbavou a prelomové plug-in hybridné vozidlo BMW i8 v špeciálnej verzii BMW i8 Protonic Frozen Black Edition.

I12
·
Brands
·
BMW
·
BMW M
·
BMW i
·
Radu 5
·
BMW M Automobiles
·
M4
·
BMW i Automobiles
·
BMW i8 Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(43x, ~292,94 MB)

BMW na 87. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017.  

BMW predstaví na 87. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017 aktuálne novinky svojho modelového portfólia a s elektrickými a plug-in hybridnými vozidlami aj najnovší pokrok v oblasti udržateľnej mobility. Počas 87. ročníka renomovaného autosalónu sa na výstavisku Palexpo predstaví nová generácia BMW radu 5 Touring. Verejnosť po prvý raz uvidí aj novú generáciu BMW radu 4 s novým dizajnom, podvozkom, interiérom a s rozšírenou výbavou. Návštevníci sa po prvý raz zoznámia s prelomovým plug-in hybridným vozidlom BMW i8, ktoré sa na ženevskom autosalóne (koná sa od 9. do 19. marca 2017) predstaví v špeciálnej verzii BMW i8 Protonic Frozen Black Edition.

 

Svetová premiéra: nové BMW radu 5 Touring.

Nové BMW radu 5 Touring sa najmä na európskom trhu preslávilo dynamickými jazdnými vlastnosťami, estetickou príťažlivosťou a inteligentnou funkčnosťou. Nová generácia modelu posúva tieto atribúty na úplne novú úroveň. Exteriér nového BMW radu 5 Touring jasne vyjadruje spojenie športových a všestranných schopností, ktorými sa tento modelový rad vyznačuje. Oproti predchodcovi má nové BMW radu 5 Touring väčší interiér, ktorý ponúka viac miesta pre cestujúcich aj pre ich batožinu. Novinka výrazne vylepšila priestorový a akustický komfort zadných pasažierov.

 

Pri všetkých obsadených sedadlách je k dispozícii batožinový priestor s objemom 570 litrov, čo je o desať litrov viac ako v prípade predchádzajúcej generácie. Batožinový priestor môže v prípade potreby narásť až na 1 700 litrov (plus dodatočných 30 litrov). Povolené zaťaženie oproti predchodcovi značne stúplo až o 120 kg. Variabilitu zvyšuje aj viacero praktických detailov. Do dverí sa teraz zmestia fľaše s objemom až do jedného litra a väčšie poháre pojmú aj držiaky v stredovej konzole. Operadlá zadných sedadiel delené v pomere 40/20/40 majú nastaviteľný sklon a dajú sa sklápať stlačením tlačidla v batožinovom priestore. Kryt batožinového priestoru aj deliaca sieť sú oddelené a v prípade potreby sa môžu uložiť do výrezov pod podlahou batožinového priestoru. Súčasťou základnej výbavy sú aj automaticky otvárateľné veko batožinového priestoru a samostatne otvárateľné zadné okno. Súčasťou príplatkovej výbavy Comfort Access je aj bezdotykové otváranie a zatváranie veka batožinového priestoru jednoduchým pohybom.

 

Od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring v júni 2017 budú na výber štyri motory BMW Group najnovšej generácie. Dva z nich sa budú dodávať v spojení s inteligentným systémom pohonu všetkých kolies BMW xDrive. Ďalšie verzie s pohonom zadných alebo všetkých kolies sa dostanú do ponuky v priebehu roka. Zvýšená účinnosť motorov, optimalizovaná aerodynamika a redukcia hmotnosti v priemere o 100 kg oproti predchádzajúcemu modelu znamenajú, že spotreba a emisie sa, v závislosti od verzie pohonu, znížili o 11 percent.

 

Inteligentná odľahčená konštrukcia ide ruka v ruke so zvýšenou torznou tuhosťou karosérie aj novo navrhnutého podvozka. Výsledkom je, že nové BMW radu 5 Touring ponúka harmonickejšie vyváženie medzi obratnosťou a komfortom než kedykoľvek predtým. Zadná náprava so vzduchovým odpružením a s automatickým vyrovnávaním svetlej výšky tvoria súčasť základnej výbavy. V ponuke doplnkovej výbavy sa nachádzajú Dynamické riadenie tlmičov, systém Adaptive Drive s aktívnou stabilizáciou náklonov, či Integrálne aktívne riadenie, teraz dostupné aj v spojení s pohonom všetkých kolies xDrive a podvozok M Šport.

 

Displej a spôsob ovládania zahŕňajú dotykový monitor a BMW ovládanie gestami. Nové asistenčné systémy ako Asistent riadenia a udržiavania jazdného pruhu, Varovný systém pred bočnou kolíziou, Upozornenie na prednosť v jazde, Asistent zmeny jazdného pruhu a ako aj Automatický vyhýbací manéver predstavujú ďalší krok na ceste k autonómnej jazde. Pre nové BMW radu 5 Touring je v ponuke aj Diaľkovo ovládané parkovanie. Vodič má k dispozícii aj On-Street Parking Information pre inteligentné vyhľadávanie verejného parkovania na uliciach.

 

Športovejšie než kedykoľvek predtým: nové BMW radu 4.

Nové BMW radu 4 s ostrejším dizajnom a prepracovaným podvozkom sa vezie na krivke rastu. Upravené otvory na vstup vzduchu a zadná kapota, nové štandardne dodávané hlavné LED svetlomety a zadné LED svetlomety, to všetko podčiarkuje exkluzívny a športový vzhľad nových modelov BMW radu 4 Coupé, BMW radu 4 Cabrio a BMW radu 4 Gran Coupé. Exkluzivitu interiéru zvyšujú nové pokované elementy, chrómované prvky a vysoko leštené čierne povrchy na stredovej konzole.

 

V spojení s príplatkovým navigačným systémom Professional sa teraz menu operačného systému iDrive zobrazuje na kontrolnom displeji vo forme dlaždíc. Vodič si tieto veľké ovládacie dlaždice môže usporiadať podľa svojich predstáv a popri tom sa stále zobrazuje obsah ďalších menu. Súčasťou príplatkovej výbavy BMW radu 4 je aj Prístrojový panel s rozšírenými informáciami.

 

S tuhším pružením je ovládanie modelov BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Gran Coupé ešte športovejšie, no nepodpísalo sa to na znížení komfortu. Súčasťou príplatkovej výbavy najvýkonnejších verzií sú aj vysokovýkonné pneumatiky.

 

Vzhľad modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio zvyšujú prepracované full LED zadné svetlomety a prémiové doplnky v interiéri. Obe vysokovýkonné športové vozidlá dostanú novú verziu navigačného systému Professional a najnovší balík služieb BMW ConnectedDrive.

 

Elektricky poháňaná radosť na ceste za úspechom; svetová premiéra špeciálnej verzie BMW  i8 Protonic Frozen Black Edition.

Spoločnosť BMW Group rozširuje svoje celosvetové vedúce postavenie v oblasti trvalo udržateľnej mobility s modelom BMW i3, ktorý dosahuje vysoký trhový podiel, ako aj s novou špeciálnou verziou BMW i8 a s vozidlami s pohonom BMW iPerformance. BMW i3 je najúspešnejšie elektrické vozidlo v kompaktnom prémiovom segmente. BMW i8 sa neustále posúva na špičku svojho segmentu. Vďaka modelu i8 a vďaka modelom BMW iPerformance je spoločnosť BMW najúspešnejším výrobcom plug-in hybridných automobilov na svete v rámci prémiového segmentu. Na jeseň 2016 sa podarilo dosiahnuť míľnik 100 000 predaných vozidiel značky BMW s elektrickým alebo plug-in hybridným pohonom. BMW Group plánuje predať v roku 2017 ďalších 100 000 vozidiel s technológiou BMW eDrive.

 

Počet exkluzívnych limitovaných špeciálnych edícií športového vozidla BMW i8 plug-in hybrid začína narastať. Na Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017 sa vo svetovej premiére predstaví verzia BMW i8 Protonic Frozen Black Edition. Lakovanie BMW Individual Protonic Frozen Black a zákazkové detaily v interiéri opäť podčiarknu avantgardnú príťažlivosť tohto vozidla. V priebehu roka 2017 sa predstaví aj verzia BMW i8 Protonic Frozen Yellow Edition, ktorá zákazníkom ukáže ďalšiu možnosť, ako vyjadriť radosť z jazdy v elektrickom vozidle oživenú o exkluzívne prvky.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť