Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na 87. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017.

Počas 87. ročníka autosalónu sa na výstavisku Palexpo predstaví nová generácia BMW radu 5 Touring. Verejnosť po prvý raz uvidí aj novú generáciu BMW radu 4 s novým dizajnom, podvozkom, interiérom a s rozšírenou výbavou a prelomové plug-in hybridné vozidlo BMW i8 v špeciálnej verzii BMW i8 Protonic Frozen Black Edition.

I12
·
Brands
·
BMW
·
BMW M
·
BMW i
·
Radu 5
·
BMW M Automobiles
·
M4
·
BMW i Automobile
·
BMW i8 Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(43x, 290,72 MB)

BMW na 87. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017.  

BMW predstaví na 87. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017 aktuálne novinky svojho modelového portfólia a s elektrickými a plug-in hybridnými vozidlami aj najnovší pokrok v oblasti udržateľnej mobility. Počas 87. ročníka renomovaného autosalónu sa na výstavisku Palexpo predstaví nová generácia BMW radu 5 Touring. Verejnosť po prvý raz uvidí aj novú generáciu BMW radu 4 s novým dizajnom, podvozkom, interiérom a s rozšírenou výbavou. Návštevníci sa po prvý raz zoznámia s prelomovým plug-in hybridným vozidlom BMW i8, ktoré sa na ženevskom autosalóne (koná sa od 9. do 19. marca 2017) predstaví v špeciálnej verzii BMW i8 Protonic Frozen Black Edition.

 

Svetová premiéra: nové BMW radu 5 Touring.

Nové BMW radu 5 Touring sa najmä na európskom trhu preslávilo dynamickými jazdnými vlastnosťami, estetickou príťažlivosťou a inteligentnou funkčnosťou. Nová generácia modelu posúva tieto atribúty na úplne novú úroveň. Exteriér nového BMW radu 5 Touring jasne vyjadruje spojenie športových a všestranných schopností, ktorými sa tento modelový rad vyznačuje. Oproti predchodcovi má nové BMW radu 5 Touring väčší interiér, ktorý ponúka viac miesta pre cestujúcich aj pre ich batožinu. Novinka výrazne vylepšila priestorový a akustický komfort zadných pasažierov.

 

Pri všetkých obsadených sedadlách je k dispozícii batožinový priestor s objemom 570 litrov, čo je o desať litrov viac ako v prípade predchádzajúcej generácie. Batožinový priestor môže v prípade potreby narásť až na 1 700 litrov (plus dodatočných 30 litrov). Povolené zaťaženie oproti predchodcovi značne stúplo až o 120 kg. Variabilitu zvyšuje aj viacero praktických detailov. Do dverí sa teraz zmestia fľaše s objemom až do jedného litra a väčšie poháre pojmú aj držiaky v stredovej konzole. Operadlá zadných sedadiel delené v pomere 40/20/40 majú nastaviteľný sklon a dajú sa sklápať stlačením tlačidla v batožinovom priestore. Kryt batožinového priestoru aj deliaca sieť sú oddelené a v prípade potreby sa môžu uložiť do výrezov pod podlahou batožinového priestoru. Súčasťou základnej výbavy sú aj automaticky otvárateľné veko batožinového priestoru a samostatne otvárateľné zadné okno. Súčasťou príplatkovej výbavy Comfort Access je aj bezdotykové otváranie a zatváranie veka batožinového priestoru jednoduchým pohybom.

 

Od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring v júni 2017 budú na výber štyri motory BMW Group najnovšej generácie. Dva z nich sa budú dodávať v spojení s inteligentným systémom pohonu všetkých kolies BMW xDrive. Ďalšie verzie s pohonom zadných alebo všetkých kolies sa dostanú do ponuky v priebehu roka. Zvýšená účinnosť motorov, optimalizovaná aerodynamika a redukcia hmotnosti v priemere o 100 kg oproti predchádzajúcemu modelu znamenajú, že spotreba a emisie sa, v závislosti od verzie pohonu, znížili o 11 percent.

 

Inteligentná odľahčená konštrukcia ide ruka v ruke so zvýšenou torznou tuhosťou karosérie aj novo navrhnutého podvozka. Výsledkom je, že nové BMW radu 5 Touring ponúka harmonickejšie vyváženie medzi obratnosťou a komfortom než kedykoľvek predtým. Zadná náprava so vzduchovým odpružením a s automatickým vyrovnávaním svetlej výšky tvoria súčasť základnej výbavy. V ponuke doplnkovej výbavy sa nachádzajú Dynamické riadenie tlmičov, systém Adaptive Drive s aktívnou stabilizáciou náklonov, či Integrálne aktívne riadenie, teraz dostupné aj v spojení s pohonom všetkých kolies xDrive a podvozok M Šport.

 

Displej a spôsob ovládania zahŕňajú dotykový monitor a BMW ovládanie gestami. Nové asistenčné systémy ako Asistent riadenia a udržiavania jazdného pruhu, Varovný systém pred bočnou kolíziou, Upozornenie na prednosť v jazde, Asistent zmeny jazdného pruhu a ako aj Automatický vyhýbací manéver predstavujú ďalší krok na ceste k autonómnej jazde. Pre nové BMW radu 5 Touring je v ponuke aj Diaľkovo ovládané parkovanie. Vodič má k dispozícii aj On-Street Parking Information pre inteligentné vyhľadávanie verejného parkovania na uliciach.

 

Športovejšie než kedykoľvek predtým: nové BMW radu 4.

Nové BMW radu 4 s ostrejším dizajnom a prepracovaným podvozkom sa vezie na krivke rastu. Upravené otvory na vstup vzduchu a zadná kapota, nové štandardne dodávané hlavné LED svetlomety a zadné LED svetlomety, to všetko podčiarkuje exkluzívny a športový vzhľad nových modelov BMW radu 4 Coupé, BMW radu 4 Cabrio a BMW radu 4 Gran Coupé. Exkluzivitu interiéru zvyšujú nové pokované elementy, chrómované prvky a vysoko leštené čierne povrchy na stredovej konzole.

 

V spojení s príplatkovým navigačným systémom Professional sa teraz menu operačného systému iDrive zobrazuje na kontrolnom displeji vo forme dlaždíc. Vodič si tieto veľké ovládacie dlaždice môže usporiadať podľa svojich predstáv a popri tom sa stále zobrazuje obsah ďalších menu. Súčasťou príplatkovej výbavy BMW radu 4 je aj Prístrojový panel s rozšírenými informáciami.

 

S tuhším pružením je ovládanie modelov BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Gran Coupé ešte športovejšie, no nepodpísalo sa to na znížení komfortu. Súčasťou príplatkovej výbavy najvýkonnejších verzií sú aj vysokovýkonné pneumatiky.

 

Vzhľad modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio zvyšujú prepracované full LED zadné svetlomety a prémiové doplnky v interiéri. Obe vysokovýkonné športové vozidlá dostanú novú verziu navigačného systému Professional a najnovší balík služieb BMW ConnectedDrive.

 

Elektricky poháňaná radosť na ceste za úspechom; svetová premiéra špeciálnej verzie BMW  i8 Protonic Frozen Black Edition.

Spoločnosť BMW Group rozširuje svoje celosvetové vedúce postavenie v oblasti trvalo udržateľnej mobility s modelom BMW i3, ktorý dosahuje vysoký trhový podiel, ako aj s novou špeciálnou verziou BMW i8 a s vozidlami s pohonom BMW iPerformance. BMW i3 je najúspešnejšie elektrické vozidlo v kompaktnom prémiovom segmente. BMW i8 sa neustále posúva na špičku svojho segmentu. Vďaka modelu i8 a vďaka modelom BMW iPerformance je spoločnosť BMW najúspešnejším výrobcom plug-in hybridných automobilov na svete v rámci prémiového segmentu. Na jeseň 2016 sa podarilo dosiahnuť míľnik 100 000 predaných vozidiel značky BMW s elektrickým alebo plug-in hybridným pohonom. BMW Group plánuje predať v roku 2017 ďalších 100 000 vozidiel s technológiou BMW eDrive.

 

Počet exkluzívnych limitovaných špeciálnych edícií športového vozidla BMW i8 plug-in hybrid začína narastať. Na Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2017 sa vo svetovej premiére predstaví verzia BMW i8 Protonic Frozen Black Edition. Lakovanie BMW Individual Protonic Frozen Black a zákazkové detaily v interiéri opäť podčiarknu avantgardnú príťažlivosť tohto vozidla. V priebehu roka 2017 sa predstaví aj verzia BMW i8 Protonic Frozen Yellow Edition, ktorá zákazníkom ukáže ďalšiu možnosť, ako vyjadriť radosť z jazdy v elektrickom vozidle oživenú o exkluzívne prvky.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť