Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Panovníci a rekordy: toto bol rok 2016 v BMW Welt

BMW Welt navštívil holandský kráľovský pár, bavorský minister vnútra, výnimočný dámsky kvartet a množstvo hostí z tuzemska i zahraničia.

Výrobné závody, zariadenia
·
BMW Welt
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~73,87 KB)
  
Photos(18x, ~137,77 MB)

BMW Welt navštívil holandský kráľovský pár, bavorský minister vnútra, výnimočný dámsky kvartet a množstvo hostí z tuzemska i zahraničia.

 

Mníchov.  BMW Group oslavuje sto rokov existencie a aj v BMW Welt sa spätne pozeráme na pohnutý jubilejný rok so znamenitými hosťami, úspešnými podujatiami a nejedným novým rekordom. Popri množstve etablovaných podujatí, ako je Krimi-festival alebo renomovaná BMW Welt Jazz Award, ponúkol rok 2016 nasledovné jedinečné udalosti, ktoré prispeli k jeho výnimočnosti: návšteva holandského kráľovského páru Willema-Alexandra a kráľovnej Máximi, ako aj bavorského ministra vnútra Joachima Herrmanna alebo Expedíciu 34 000 k v jediný deň. Viac ako 450 podujatí, medzi nimi odovzdávanie iF design awards, Nemeckej ceny počítačových hier a Felix Burda Award, sa postaralo o emotívne momenty a rekordy v rámci BMW Welt Event Forum.

 

Prominenti a veľa návštevníkov

Viac ako tri milióny návštevníkov z celého sveta si tento rok pozreli domovské sídlo BMW Group a jej značiek. Kráľovským leskom zažiaril BMW Welt na jar počas návštevy holandského kráľovského páru. Willem-Alexander a kráľovná Máxima sa pred stovkami nadšených divákov presvedčili o ikonickej architektúre a inovatívnych konceptoch budúcnosti jednotlivých značiek. Vysokej návštevnosti sa dočkal BMW Welt aj počas slávnostného odovzdávania zásahových vozidiel bavorskej polície. V septembri minister vnútra Joachim Herrmann na centrálnej výstavnej ploche symbolicky prevzal prvé nové policajné vozidlo BMW. Dodaním prvých modrých modelov začína nová éra bavorskej polície. V nadchádzajúcich rokoch dodá BMW Group ešte niekoľko stoviek ďalších hliadkovacích automobilov.

Veľký kultúrny zážitok dopriala návštevníkom a hosťom BMW Welt návšteva autorky bestsellerov Donny Leon v rámci Krimi-festivalu. Veľká dáma detektívky sa počas predstavenia svojho 25. kriminálneho románu o komisárovi Brunettim postarala o vzrušenie medzi poslucháčmi v plne obsadenom auditóriu. Hosťami Krimi-jesene boli aj ďalšie hviezdy thriller scény: Charlotte Link, Nele Neuhaus a Joy Fielding, ktoré čítali počas troch večerov pred vypredanou sálou zo svojich nových románov.

 

Rekordy, ceny a hviezdy v BMW Welt

Na červenom koberci BMW Welt sa v roku 2016 počas udeľovania Felix Burda Award ako aj Nemeckej ceny počítačových hier ukázali známe tváre z oblasti športu, šoubiznisu a politiky, ako spolkový minister dopravy a digitálnej infraštruktúry Alexander Dobrindt, Kaya Yanar, Maria Furtwängler a Paul Breitner. Spolu 450 klientskych akcií, ku ktorým patrí udeľovanie cien takisto ako aj konferencie, stretnutia a jubileá, dopomohlo k tomu, že tento rok je pre BMW Welt ako usporiadateľa podujatí doteraz najúspešnejším za posledných deväť rokov. Prvýkrát sme mohli uvítať, pohostiť a zabaviť viac ako 50 000 účastníkov. K vysokej úrovni servisu pre návštevníkov a hostí prispieva okrem iného exkluzívna gastronomická ponuka BMW Welt. Kulinárska vlajková loď, reštaurácia EssZimmer si už tretíkrát v poradí pod vedením šéfkuchára Bobbyho Bräuera obhájila svoje dve hviezdy od Michelina, a tak ako i minulý rok bola ocenená 18 Gault&Millau bodmi. Bavarie Brasserie, druhá reštaurácia v BMW Welt, bola sprievodcom hotelmi a reštauráciami ocenená 15 bodmi a jej šéfovi Philipovi Jaegerovi dal Gault&Millau titul „Mladý talent“ – ocenenie, ktoré je ročne udeľované len ôsmim osobám.

Fanúšikovia motošportu si prišli na svoje v máji počas BMW M dní. Popri špeciálnych výstavách a ponuke virtuálnej reality pre návštevníkov bolo počas prvého dňa novým majiteľom odovzdaných 70 modelov BMW M, a teda rekordom zaváňajúcich 34 000 k (koní) jednou ranou. Stredobodom bolo pritom 45 vozidiel striktne limitovaného špeciálneho modelu BMW M4 GTS.

 

Hlavné udalosti výstavy a výhľad

Pri príležitosti 100. výročia Bayerische Motoren Werke pozval BMW Welt do svojich priestorov v tvare dvojitého kužeľa na exkluzívnu výstavu budúcnosti. Návštevníci si mohli nielen počas narodeninového týždňa za pomoci zložitých inštalácii a interaktívnych exponátov užiť technologické a kreatívne koncepty budúcnosti jednotlivých značiek. Jedným z hlavných pútačov bol vizionársky model BMW VISION NEXT 100, ktorý bolo možné vidieť v BMW Welt výlučne na jeseň v rámci osláv. V súčasnej dobe sú dva výstavné priestory venované elektricky poháňaným modelom BMW i3 a BMW i8 a téme elektromobility a inteligentného prepojenia s bývaním v budúcnosti. V MINI zážitkovom svete už koncom roka oslávili svoju premiéru nový MINI Countryman a plug-in hybrid MINI Countryman.

Kultúrne otvoril nový rok BMW Welt 22. januára 2017 prvým nedeľným matiné v rámci BMW Welt Jazz Award. Pod heslom „Bas ohromuje“ budú počas šiestich bezplatných koncertov až do veľkého finále v máji hrať umelecké skupiny z celého sveta.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť