Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Panovníci a rekordy: toto bol rok 2016 v BMW Welt

BMW Welt navštívil holandský kráľovský pár, bavorský minister vnútra, výnimočný dámsky kvartet a množstvo hostí z tuzemska i zahraničia.

Výrobné závody, zariadenia
·
BMW Welt
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~73,87 KB)
  
Photos(18x, ~137,77 MB)

BMW Welt navštívil holandský kráľovský pár, bavorský minister vnútra, výnimočný dámsky kvartet a množstvo hostí z tuzemska i zahraničia.

 

Mníchov.  BMW Group oslavuje sto rokov existencie a aj v BMW Welt sa spätne pozeráme na pohnutý jubilejný rok so znamenitými hosťami, úspešnými podujatiami a nejedným novým rekordom. Popri množstve etablovaných podujatí, ako je Krimi-festival alebo renomovaná BMW Welt Jazz Award, ponúkol rok 2016 nasledovné jedinečné udalosti, ktoré prispeli k jeho výnimočnosti: návšteva holandského kráľovského páru Willema-Alexandra a kráľovnej Máximi, ako aj bavorského ministra vnútra Joachima Herrmanna alebo Expedíciu 34 000 k v jediný deň. Viac ako 450 podujatí, medzi nimi odovzdávanie iF design awards, Nemeckej ceny počítačových hier a Felix Burda Award, sa postaralo o emotívne momenty a rekordy v rámci BMW Welt Event Forum.

 

Prominenti a veľa návštevníkov

Viac ako tri milióny návštevníkov z celého sveta si tento rok pozreli domovské sídlo BMW Group a jej značiek. Kráľovským leskom zažiaril BMW Welt na jar počas návštevy holandského kráľovského páru. Willem-Alexander a kráľovná Máxima sa pred stovkami nadšených divákov presvedčili o ikonickej architektúre a inovatívnych konceptoch budúcnosti jednotlivých značiek. Vysokej návštevnosti sa dočkal BMW Welt aj počas slávnostného odovzdávania zásahových vozidiel bavorskej polície. V septembri minister vnútra Joachim Herrmann na centrálnej výstavnej ploche symbolicky prevzal prvé nové policajné vozidlo BMW. Dodaním prvých modrých modelov začína nová éra bavorskej polície. V nadchádzajúcich rokoch dodá BMW Group ešte niekoľko stoviek ďalších hliadkovacích automobilov.

Veľký kultúrny zážitok dopriala návštevníkom a hosťom BMW Welt návšteva autorky bestsellerov Donny Leon v rámci Krimi-festivalu. Veľká dáma detektívky sa počas predstavenia svojho 25. kriminálneho románu o komisárovi Brunettim postarala o vzrušenie medzi poslucháčmi v plne obsadenom auditóriu. Hosťami Krimi-jesene boli aj ďalšie hviezdy thriller scény: Charlotte Link, Nele Neuhaus a Joy Fielding, ktoré čítali počas troch večerov pred vypredanou sálou zo svojich nových románov.

 

Rekordy, ceny a hviezdy v BMW Welt

Na červenom koberci BMW Welt sa v roku 2016 počas udeľovania Felix Burda Award ako aj Nemeckej ceny počítačových hier ukázali známe tváre z oblasti športu, šoubiznisu a politiky, ako spolkový minister dopravy a digitálnej infraštruktúry Alexander Dobrindt, Kaya Yanar, Maria Furtwängler a Paul Breitner. Spolu 450 klientskych akcií, ku ktorým patrí udeľovanie cien takisto ako aj konferencie, stretnutia a jubileá, dopomohlo k tomu, že tento rok je pre BMW Welt ako usporiadateľa podujatí doteraz najúspešnejším za posledných deväť rokov. Prvýkrát sme mohli uvítať, pohostiť a zabaviť viac ako 50 000 účastníkov. K vysokej úrovni servisu pre návštevníkov a hostí prispieva okrem iného exkluzívna gastronomická ponuka BMW Welt. Kulinárska vlajková loď, reštaurácia EssZimmer si už tretíkrát v poradí pod vedením šéfkuchára Bobbyho Bräuera obhájila svoje dve hviezdy od Michelina, a tak ako i minulý rok bola ocenená 18 Gault&Millau bodmi. Bavarie Brasserie, druhá reštaurácia v BMW Welt, bola sprievodcom hotelmi a reštauráciami ocenená 15 bodmi a jej šéfovi Philipovi Jaegerovi dal Gault&Millau titul „Mladý talent“ – ocenenie, ktoré je ročne udeľované len ôsmim osobám.

Fanúšikovia motošportu si prišli na svoje v máji počas BMW M dní. Popri špeciálnych výstavách a ponuke virtuálnej reality pre návštevníkov bolo počas prvého dňa novým majiteľom odovzdaných 70 modelov BMW M, a teda rekordom zaváňajúcich 34 000 k (koní) jednou ranou. Stredobodom bolo pritom 45 vozidiel striktne limitovaného špeciálneho modelu BMW M4 GTS.

 

Hlavné udalosti výstavy a výhľad

Pri príležitosti 100. výročia Bayerische Motoren Werke pozval BMW Welt do svojich priestorov v tvare dvojitého kužeľa na exkluzívnu výstavu budúcnosti. Návštevníci si mohli nielen počas narodeninového týždňa za pomoci zložitých inštalácii a interaktívnych exponátov užiť technologické a kreatívne koncepty budúcnosti jednotlivých značiek. Jedným z hlavných pútačov bol vizionársky model BMW VISION NEXT 100, ktorý bolo možné vidieť v BMW Welt výlučne na jeseň v rámci osláv. V súčasnej dobe sú dva výstavné priestory venované elektricky poháňaným modelom BMW i3 a BMW i8 a téme elektromobility a inteligentného prepojenia s bývaním v budúcnosti. V MINI zážitkovom svete už koncom roka oslávili svoju premiéru nový MINI Countryman a plug-in hybrid MINI Countryman.

Kultúrne otvoril nový rok BMW Welt 22. januára 2017 prvým nedeľným matiné v rámci BMW Welt Jazz Award. Pod heslom „Bas ohromuje“ budú počas šiestich bezplatných koncertov až do veľkého finále v máji hrať umelecké skupiny z celého sveta.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť