Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vyše 10 000 000 followerov na Instagrame BMW. Najúspešnejší instagramový účet spomedzi automobiliek na celom svete.

Medzinárodný účet značky BMW na Instagrame prekročil hranicu desať miliónov followerov, čo z neho robí najúspešnejšiu automobilovú značku na Instagrame v celosvetovom meradle.

Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~71,09 KB)
  
Photos(3x, ~1,8 MB)

Mníchov. Medzinárodný účet značky BMW na Instagrame prekonal hranicu desiatich miliónov followerov (sledovateľov), vďaka čomu sa táto značka stala najúspešnejšou spomedzi všetkých automobiliek na Instagrame.

Úctyhodných desať miliónov sledovateľov jasne potvrdzuje angažovanosť BMW na poli sociálnych médií. Pre marketing BMW je Instagram viac než len ďalším digitálnym komunikačným prostriedkom. BMW prostredníctvom svojho instagramového účtu predstavuje svojim sledovateľom životný štýl značky BMW, a to novinkami o pripravovaných modeloch, náhľadmi do vlastnej histórie či približovaním toho, ako bude vyzerať mobilita budúcnosti.

Svojím jasným zameraním na výrazné vizuály a na vysoko interaktívnu komunitu je Instagram tým pravým médiom na komunikáciu hodnôt značky – radosti („nefalšované potešenie z jazdy“), estetickosti a inovácii. Samotná veľkosť komunity však nie je tou najvyššou prioritou. Dôležitejšie je obsiahnutie širšej škály tém s relevantným obsahom, ktorý používateľov priťahuje a zvyšuje ich angažovanosť prostredníctvom kliknutí na tlačidlo „páči sa mi to“, zdieľaní a pridávania komentárov. Instagramový účet BMW ohromuje svojím cieleným dlhodobým zameraním a pravidelným pridávaním emotívne veľmi chytľavého obsahu.

Okrem efektívneho marketingu značka vysoko hodnotí aj zapojenie sa a oduševnenie každého jedného fanúšika. Prostredníctvom hashtagu #bmwrepost BMW zdieľa fotografie nadšencov a amatérskych fotografov z radov komunity ako prejav uznania voči svojim lojálnym fanúšikom po celom svete. Poznáte nejaké iné miesto, kde sa k nejakej značke dostanete tak blízko a kde sa zdieľanie vašej fotografie môže pohybovať v miliónoch? Angažovanie používateľov prostredníctvom hashtagu #bmwrepost slávi obrovský úspech. Nie náhodou použitie hashtagu #BMW prekročilo číslo 19 miliónov a s prehľadom kraľuje rebríčku najpoužívanejších hashtagov automobilových značiek.

 

„Cieľom našej stratégie na poli sociálnych médií je optimalizovať používanie špeciálnych funkcií každého z dostupných prostriedkov,“ vysvetľuje Jörg Poggenpohl, riaditeľ pre digitálny marketing BMW. „Instagram umožňuje nadviazať autentický dialóg s používateľmi na celom svete. Nejde len o oslavu našich úspechov; omnoho dôležitejšie je zdieľať vzrušenie a nadšenie našich fanúšikov a zákazníkov s miliónmi ďalších ľudí.“

Marketing BMW si veľmi rýchlo uvedomil obrovský potenciál sociálnych médií. BMW zverejnilo prvú fotografiu na Instagrame 30. mája 2012 – išlo o nablýskanú snímku BMW 650i Coupé. V máji 2014 mal účet BMW milión sledovateľov. Od tej doby rastie komunita fanúšikov na Instagrame závratným tempom: z dvoch miliónov sledovateľov začiatkom roku 2015 na dvojnásobok tohto počtu na jeseň toho istého roku. O rok neskôr, na jeseň 2016, BMW zaznamenalo počet osem miliónov.

 

Obľúbenosť BMW na Instagrame potvrdzuje úspech stratégie značky v oblasti sociálnych médií. Tajomstvom tohto úspechu je na mieru šitý, individuálny obsah, profesionálna úprava a autentickosť. Medzinárodný marketing BMW okrem Instagramu úspešne využíva aj sociálnu sieť Facebook, Twitter a YouTube.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť