Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X3 absolvuje zimné testy.

Dynamické testy v extrémnych podmienkach na severe Švédska.

G01
·
BMW
·
Brands
·
X3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(18x, ~77,12 MB)
  
Videos(1x, ~297,61 MB)

Dynamické testy v extrémnych podmienkach na severe Švédska.

 

Mníchov /Arjeplog. Dynamické a spoľahlivé jazdné vlastnosti sú len dve z hlavných vlastností vozidiel značky BMW. Na to, aby automobily BMW fungovali za každých poveternostných podmienok a aby si majitelia užili nefalšovanú radosť z jazdy, investuje značka BMW veľa času a skúseností do konštrukcie a testovania nových automobilov. Dlho predtým, ako sa nový modelový rad dostane do predaja, absolvuje azda najnáročnejšie vytrvalostné testy. Ich súčasťou sú, napríklad, skúšky v extrémnych klimatických podmienkach ako sú spaľujúce horúce púšte či mrazivo studené zimné krajiny.

 

Dolaďovanie pre optimálnu bezpečnosť a maximálnu radosť z jazdy.

Rozsiahle ľadové pláne zamrznutých jazier a množstvo odľahlých ciest s utlačenými vrstvami snehu ponúkajú jedinečné podmienky pre finálne dolaďovanie nastavenia jazdných vlastností, ktoré sa následne nastavujú prostredníctvom Ovládača jazdných zážitkov. Tým pádom má vodič k dispozícii ovládanie maximálnej radosti z jazdy v spojení s najvyššou možnou bezpečnosťou jazdy. Výsledkom je, že konštruktéri môžu presnejšie nastaviť dynamické prejavy vozidla a zladiť asistenčné systémy ako Dynamic Stability Control (DSC) alebo Dynamic Traction Control (DTC) tak, aby boli v súlade s celkovým charakterom vozidla. Je to svedomitá práca pri vývoji, ktorá sa prejaví v tom, že majiteľ dostane dokonale vyladený podvozok s typickými jazdnými vlastnosťami značky BMW.

 

Ide álne predpoklady na testovanie BMW X3 v polárnych oblastiach.

V rámci finálneho zimného testovania sa testovací tím BMW vydal absolvovať náročný skúšobný program do studeného severného Švédska. V oblasti okolo malého mestečka Arjeplog ukazujú predsériové modely nového BMW X3, že bez problémov odolajú mrazu, ľadu a snehu. Arjeplog ponúka pre tieto potreby ideálne podmienky. Nachádza sa v Laponsku, iba 56 kilometrov od Severného polárneho kruhu. Bohatá vrstva snehu a teploty okolo -20 °C a menej spôsobujú, že jazerá v okolí zamŕzajú. Výsledný rozsiahly a rovný povrch slúži na dôsledné testovanie riadenia, tlmičov a jazdných vlastností, pričom sa navzájom môžu porovnávať rôzne technické riešenia. Počas tohto procesu preukazuje svoje schopnosti a výhody aj technológia pohonu všetkých kolies xDrive. Tá zabezpečuje najlepšiu možnú trakciu na zľadovatených povrchoch a s pomocou plne variabilného rozdeľovania krútiaceho momentu zlepšuje aj ovládateľnosť, čo sa prejavuje na lepšej jazdnej dynamike a aktívnej bezpečnosti jazdy.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť