Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW X3 absolvuje zimné testy.

Dynamické testy v extrémnych podmienkach na severe Švédska.

G01
·
BMW
·
Brands
·
X3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(18x, 76,22 MB)
  
Videos(1x, 297,67 MB)

Dynamické testy v extrémnych podmienkach na severe Švédska.

 

Mníchov /Arjeplog. Dynamické a spoľahlivé jazdné vlastnosti sú len dve z hlavných vlastností vozidiel značky BMW. Na to, aby automobily BMW fungovali za každých poveternostných podmienok a aby si majitelia užili nefalšovanú radosť z jazdy, investuje značka BMW veľa času a skúseností do konštrukcie a testovania nových automobilov. Dlho predtým, ako sa nový modelový rad dostane do predaja, absolvuje azda najnáročnejšie vytrvalostné testy. Ich súčasťou sú, napríklad, skúšky v extrémnych klimatických podmienkach ako sú spaľujúce horúce púšte či mrazivo studené zimné krajiny.

 

Dolaďovanie pre optimálnu bezpečnosť a maximálnu radosť z jazdy.

Rozsiahle ľadové pláne zamrznutých jazier a množstvo odľahlých ciest s utlačenými vrstvami snehu ponúkajú jedinečné podmienky pre finálne dolaďovanie nastavenia jazdných vlastností, ktoré sa následne nastavujú prostredníctvom Ovládača jazdných zážitkov. Tým pádom má vodič k dispozícii ovládanie maximálnej radosti z jazdy v spojení s najvyššou možnou bezpečnosťou jazdy. Výsledkom je, že konštruktéri môžu presnejšie nastaviť dynamické prejavy vozidla a zladiť asistenčné systémy ako Dynamic Stability Control (DSC) alebo Dynamic Traction Control (DTC) tak, aby boli v súlade s celkovým charakterom vozidla. Je to svedomitá práca pri vývoji, ktorá sa prejaví v tom, že majiteľ dostane dokonale vyladený podvozok s typickými jazdnými vlastnosťami značky BMW.

 

Ide álne predpoklady na testovanie BMW X3 v polárnych oblastiach.

V rámci finálneho zimného testovania sa testovací tím BMW vydal absolvovať náročný skúšobný program do studeného severného Švédska. V oblasti okolo malého mestečka Arjeplog ukazujú predsériové modely nového BMW X3, že bez problémov odolajú mrazu, ľadu a snehu. Arjeplog ponúka pre tieto potreby ideálne podmienky. Nachádza sa v Laponsku, iba 56 kilometrov od Severného polárneho kruhu. Bohatá vrstva snehu a teploty okolo -20 °C a menej spôsobujú, že jazerá v okolí zamŕzajú. Výsledný rozsiahly a rovný povrch slúži na dôsledné testovanie riadenia, tlmičov a jazdných vlastností, pričom sa navzájom môžu porovnávať rôzne technické riešenia. Počas tohto procesu preukazuje svoje schopnosti a výhody aj technológia pohonu všetkých kolies xDrive. Tá zabezpečuje najlepšiu možnú trakciu na zľadovatených povrchoch a s pomocou plne variabilného rozdeľovania krútiaceho momentu zlepšuje aj ovládateľnosť, čo sa prejavuje na lepšej jazdnej dynamike a aktívnej bezpečnosti jazdy.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:    http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:    http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:    http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:    milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:    www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť