Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Značka BMW i spojila sily s organizáciou TED pri hľadaní vizionárov s pozoruhodnými nápadmi o mobilite.

Vyzýva inšpiratívnych a iniciatívnych ľudí, aby sa zúčastnili súťaže nápadov „NextVisionaries“. Víťazi budú prednášať na frankfurtskom autosalóne a v divadle TED v New Yorku.

BMW i Beyond Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~79,4 KB)
  
Photos(1x, ~4,38 MB)

Mníchov/Vancouver/New York. Značka BMW i sa etablovala ako priekopník v oblasti rozvoja budúcej mobility vďaka svojmu všestrannému prístupu k trvalej udržateľnosti, ktorý prekonáva samotné elektrické vozidlá. Spojila sa s neziskovou organizáciou TED, ktorá sa venuje „myšlienkam hodným šírenia“ a ktorej konferencie sledujú ľudia po celom svete. Spoluprácu oznámili na každoročnej konferencii TED v kanadskom meste Vancouver. Značka BMW i s organizáciou TED spúšťa unikátne celosvetové vyhľadávanie pod názvom „NextVisionaries“. Ide o výzvu pre priekopníkov, stratégov a kreatívnych ľudí z celého sveta, aby predostreli svoje nápady o mobilite. Prihlášky je možné posielať cez mikrostránku www.nextvisionaries.com. Skupina mentorov počas viacfázového výberového procesu v najbližších štyroch mesiacoch vyberie najpôsobivejšie, najsľubnejšie a najprevratnejšie návrhy. Víťaznému účastníkovi sa naskytne príležitosť prezentovať svoj vizionársky nápad na konferencii TED v novembri 2017 v New Yorku.

 

BMW i a „NextVisionaries“: revolúcia osobnej mobility.

BMW i považuje spoluprácu s TED za jedinečnú príležitosť, ktorá pomôže priniesť svetovú pozornosť vizionárskym nápadom o osobnej mobilite. BMW i Ventures už pomáha vybraným iniciatívam a začínajúcim podnikom rozvíjať a realizovať inovatívne nápady v organizácii osobnej dopravy. Súťaž „NextVisionaries“ vytvára voľne dostupnú platformu a má umožniť bezplatnú výmenu myšlienok. „Značka BMW i bola od založenia projektu pred desiatimi rokmi vizionárom a priekopníkom. Tento duch vizionárskeho myslenia a priekopníckej činnosti spojil BMW i s komunitou TED. Pre všetkých tvorcov inšpiratívnych a kultových vízií spojených s mobilitou budúcnosti ponúkame prostredníctvom tejto jedinečnej spolupráce skvelú možnosť prezentovať sa,“ vysvetľuje Hildegarda Wortmann, senior viceprezidentka značky BMW. Lisa Choi Owens, riaditeľka divízie globálnych partnerstiev v organizácii TED, dodáva: „Podujatia TED Talks umožňujú najtvorivejším ľuďom osloviť zvedavé publikum po celom svete s ich najzaujímavejšími nápadmi. Vďaka spolupráci s BMW i objavujeme niektoré z nových najzaujímavejších nápadov v oblasti mobility.“

 

Hľadajú sa: vízie, ktoré budú hýbať zajtrajším svetom.

Súťaž „NextVisionaries“ je zameraná na kreatívnu komunitu, ktorá sa zaoberá rôznymi aspektmi mobility budúcnosti. Súťažná téma „Vízie mobility“ je formulovaná tak, aby podnecovala čo najrozsiahlejšie šírenie priekopníckych myšlienok a konceptov. Od účastníkov sa očakávajú návrhy vozidiel a technologických konceptov, hardvérových a softvérových riešení a nápady o produktoch a službách, ktoré majú potenciál meniť tvár osobnej dopravy zajtrajška. Vízie tiež môžu vychádzať z ekologicky šetrných procesov súvisiacich s mobilitou, ktoré predstavujú úsporu zdrojov, alebo zo stratégií na vytvorenie spoločnosti zameranej na požiadavky osobnej mobility.

Informácie o podmienkach účasti nájdete na spoločnej mikrostránke BMW i a TED www.nextvisionaries.coma na sociálnych médiách, ako sú Twitter a YouTube. Mikrostránka slúži aj ako platforma na výmenu názorov a nápadov o nových formách osobnej mobility. Predložené nápady sa najprv upravia z hľadiska štruktúry a obsahu a tie vybrané postúpia do užšieho výberu. Šiesti vizionári z výsledného užšieho výberu budú mať potom príležitosť zdokonaliť svoje koncepty a nápady za pomoci odborníkov BMW i a TED. Najlepšie vízie budú prvýkrát verejne predstavené na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte v septembri 2017 a následne skupina odborníkov vyberie celkového víťaza súťaže.

 

Od vizionára po rečníka na konferencii TED.

BMW i vďaka svojmu spojenectvu s organizáciou TED pomôže zabezpečiť, aby víťazná myšlienka „NextVisionaries“ oslovila publikum siahajúce ďaleko za hranice spoločnosti, ako aj celého automobilového priemyslu: víťazná vízia bude prezentovaná na podujatí TED v New Yorku v novembri 2017. Víťaz súťaže najprv prejde dôkladnou prípravou na verejný prejav.

 

O organizácii TED

Prvé konferencie organizácie TED, založenej v roku 1984, sa uskutočnili v kalifornskom meste Monterey. V roku 2006 organizácia TED urobila experiment a bezplatne zverejnila videá z podujatí TED Talk na internete – toto rozhodnutie otvorilo dvere k radikálne novému modelu, ako sa deliť o nápady: dnes je na stránkach TED.com k dispozícii vyše 2 400 prejavov TED Talks s miliardou videní za rok. Vďaka podpore tisícov dobrovoľných prekladateľov existuje asi 100 000 publikovaných prekladov TED Talks vo viac ako 110 jazykoch. V rámci licenčného programu TEDx, ktorý umožňuje komunitám organizovať nezávisle organizované podujatia TED, sa uskutočnilo 21 500 podujatí po celom svete.

 

O značke BMW i

BMW i je značka BMW Group, zameraná na vizionárske koncepcie vozidiel, prepojené služby mobility a nové ponímanie prémiovej kvality v znamení udržateľného rozvoja. Značka BMW i je zastúpená v 54 krajinách vozidlom BMW i3 s elektrickým pohonom pre metropolitné oblasti, plug-in hybridným športovým vozidlám BMW i8 a plug-in hybridnými vozidlami BMW iPerformance. Značka BMW i otvára spoločnosti brány k novým cieľovým skupinám a funguje ako inkubátor pre inovácie. Technológie, úspešne presadené v automobiloch BMW i, sa prenášajú do ostatných modelov materskej značky BMW. Značka BMW i je prepojená aj s podnikmi vrátane spoločnosti DriveNow (spoločné zdieľanie a využívanie automobilov v Európe), spoločnosti ReachNow (spoločné zdieľanie a využívanie automobilov v USA), spoločnosti ChargeNow (jednoduchý prístup k najväčšej sieti dobíjacích staníc na svete), ParkNow (jednoduchá lokalizácia, rezervácia a úhrada parkovacích miest), BMW i Ventures (investovanie do začínajúcich spoločností), služby v oblasti energií BMW Energy Services a Centrum kompetencií pre mestskú mobilitu (poradenstvo pre mestá).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť