Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW M550d xDrive.

Nové BMW M550d xDrive rozširuje modelovú ponuku automobilov BMW M Performance dvoma fascinujúcimi variantmi a súčasne figuruje ako vrcholný vznetový model v ponuke BMW radu 5.

F10
·
F11
·
Sedan
·
Radu 5
·
Touring
·
BMW M Performance Automobiles
·
M550d xDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(15x, ~66,54 MB)

Účinnosť dynamického výkonu. Vzrušujúci súlad protikladov.

Nové BMW M550d xDrive.

Nové BMW M550d xDrive rozširuje modelovú ponuku automobilov BMW M Performance dvoma fascinujúcimi variantmi a súčasne figuruje ako vrcholný vznetový model v ponuke BMW radu 5.

 

Od svojho založenia v roku 1972 tvorila spoločnosť BMW Motorsport GmbH najvyššie štandardy na poli medzinárodných automobilových pretekov. V roku 1993 sa stala súčasťou BMW AG a zmenila názov na BMW M GmbH. Svojimi produktmi a službami dnes pokrýva päť oblastí: BMW M automobiles a BMW M Performance automobiles, BMW Individual, M equipment and packages, BMW Group Driving Experience a poslednou oblasťou sú bezpečnostné, záchranárske a špeciálne vozidlá. Zameriava sa na mimoriadne náročných zákazníkov, ktorí hľadajú výkonné, exkluzívne a individuálne automobily. V roku 2012 sa spoločnosť BMW M GmbH rozhodla predstaviť novú kategóriu automobilov BMW M Performance, ktoré vypĺňajú medzeru medzi špičkovými modelmi BMW a modelmi M zameranými na najvyšší výkon a na použitie na pretekárskych okruhoch. Nové BMW M550d xDrive rozširuje modelovú paletu automobilov M Performance. Pridáva dve vzrušujúce verzie a obohacuje BMW radu 5 o najvýkonnejší naftový motor.

 

Vysoko výkonný motor pre vzrušujúce hodnoty jazdných výkonov.

Nové BMW M550d xDrive poháňa najvýkonnejší 6-valcový naftový motor na svete zabudovaný v automobile. Prepĺňaný radový 6-valec M Performance TwinPower Turbo v novom BMW M550d xDrive má objem 2 993 cm3. Prepĺňajú ho štyri turbodúchadlá, ktoré pracujú na princípe viacstupňového prepĺňania. Palivo dodáva priamo do valcov systém common rail, ktorý ho vstrekuje pod tlakom 2 500 barov. Motor dosahuje výkon 294 kW (400 k) pri 4 400 ot./min. a vytvára krútiaci moment 760 Nm, ktorý je k dispozícii od 2 000 do 3 000 ot./min. Súčasťou motora je aj funkcia auto štart/stop (kombinovaná spotreba pre Sedan: 5,9 l/100 km*; kombinované emisie CO2: 154 g/km*. Kombinovaná spotreba pre Touring: 6,2 l/100 km*; kombinované emisie CO2: 163 g/km*.)**. Sedan zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy*, Touring za 4,6 sekundy*. Maximálna rýchlosť oboch verzií je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

 

Viacstupňové prepĺňanie pre neopakovateľné vlastnosti pohonu.

Výkon nového BMW M550d xDrive narástol oproti predchodcovi o 14 kW (19 k), zatiaľ čo krútiaci moment stúpol o 20 newton metrov. Hodnoty spotreby a emisií medzi tým poklesli o 11 percent. Najvýkonnejší naftový motor od BMW ponúka v tomto motorovom segmente neprekonateľný pomer medzi výkonom a spotrebou.

 

Motor modelu BMW M550d xDrive opäť potvrdzuje vedúcu pozíciu spoločnosti BMW Group v oblasti pohonných jednotiek. Jeho moderné viacstupňové prepĺňanie so štyrmi turbodúchadlami nastupuje ešte rýchlejšie a to aj pri nízkych otáčkach motora. To znamená, že krútiaci moment je dostupný skoro a rýchlo narastá: už pri 1 000 ot./min. je k dispozícii 450 Nm.

 

Štyri turbodúchadlá pre vyšší výkon a rýchlejšie reakcie.

Použitie štvrtého turbodúchadla zlepšuje účinnosť motora a upravuje jeho výkonové charakteristiky. Rovnako ako v prípade predchodcu, vzduch prúdi do spaľovacích komôr pomocou viacstupňového prepĺňania. Dve kompaktné vysokotlakové turbodúchadlá využívajú variabilnú geometriu lopatiek a majú spoločné teleso. Dve úplne nové nízkotlakové turbodúchadlá nahrádzajú veľké tretie turbodúchadlo predchádzajúcej generácie. Ich menšie rozmery prispievajú k rýchlejším reakciám motora. Počas jazdy sú stále v chode dve nízkotlakové turbodúchadlá a jedno z vysokotlakových. Druhé sa pridáva až po tom, keď motor presiahne hranicu 2 500 ot./min. V prípade potreby rýchleho nástupu výkonu už od voľnobežných otáčok sa pomocou klapky premostia a obídu nízkotlakové turbodúchadlá a tlak tak môže narastať ešte rýchlejšie.

 

Upravená recirkulácia výfukových plynov zvyšuje účinnosť.

Motor nového BMW M550d xDrive využíva recirkuláciu výfukových plynov vo vysokotlakovom aj v nízkotlakovom obehu prepĺňacieho systému. To znamená, že turbodúchadlá pracujú účinnejšie a zároveň sa znižujú emisie škodlivín vo výfukových plynoch. Vozidlo využíva aj nepriame chladenie nasávaného vzduchu s vyššou kapacitou ako v predchádzajúcom modeli ako aj dodatočné chladenie opornej dosky telesa nízkotlakových turbodúchadiel.

 

Tlak viac ako 2 500 barov pre lepšie vlastnosti výfukových plynov.

Dodávku paliva v novom BMW M550d xDrive zabezpečuje najnovšia generácia priameho vstrekovania common rail. Piezo vstrekovače pracujú s maximálnym vstrekovacím tlakom viac ako 2 500 barov, čo prináša mimoriadne presné dávkovanie a jemnejšie rozprášenie paliva. Prispieva to k vyššej účinnosti motora aj k jeho lepšej pružnosti. Nové BMW M550d xDrive využíva technológie na moderné spracovanie výfukových plynov vrátane filtra pevných častíc, zásobníkového katalytického konvertora na NOx ako aj systému selektívnej katalytickej redukcie SCR so vstrekovaním močoviny AdBlue.

 

Športová prevodovka Steptronic súčasťou štandardnej výbavy.

Pre potreby prenosu výkonu je najvýkonnejší naftový motor v ponuke BMW radu 5 spojený s modernou 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a lepšia účinnosť prevodovky prispievajú k zníženiu spotreby a emisií výfukových plynov. Pre použitie v BMW M550d xDrive prešla športová prevodovka Steptronic úpravami, aby vyhovovala vlastnostiam výkonného 6-valcového naftového motora a jeho veľmi vysokému ťahu. Radiaca elektronika obsahuje aj špeciálne nastavenie M Performance ponúkajúce športové radenie prevodových stupňov ako aj spontánnejšie podraďovanie v celom rozsahu otáčok motora. Pre aktívny športový jazdný štýl sa prevodové stupne dajú radiť aj páčkami pod volantom.

 

Inteligentný pohon všetkých kolies zameraný na zadné kolesá.

Pohon všetkých kolies BMW xDrive zaručuje vynikajúce jazdné vlastnosti za všetkých okolností tým, že podľa aktuálnych podmienok rozdeľuje pohon na všetky štyri kolesá. Nastavenie smeruje viac výkonu na zadné kolesá, čo podporuje extrémne precízne ovládanie nového BMW M550d xDrive. Jazdné vlastnosti sa tak približujú automobilom s označením M Performance. Športové odpruženie M znižuje svetlú výšku o 10 milimetrov a zvyšuje jazdnú dynamiku vozidla. V spojení s 19-palcovými M kolesami z ľahkých zliatin Double Spoke 664 M v sivej farbe Cerium Grey so zmiešanými pneumatikami s rozmerom 245/40 R19 vpredu a 275/35 R19 vzadu zabezpečuje vynikajúcu mechanickú trakciu, prehľadné reakcie v zákrutách a primeranú úroveň pohodlia aj na dlhých cestách. V ponuke príplatkov pre BMW M550d xDrive sa nachádzajú aj 20-palcové kolesá z ľahkých zliatin Double Spoke Design 668 M alebo kolesá z ľahkých zliatin BMW Individual s dizajnom V- Spoke Design 759 v dvojfarebnom vyhotovení. V oboch prípadoch sú vybavené pneumatikami s rozmermi 245/35 R20 vpredu a 275/30 R20 vzadu. Vynikajúce hodnoty spomaľovania a dávkovania brzdného účinku prináša M športový brzdový systém s nápisom M na brzdových strmeňoch nalakovaných modrou metalízou.

 

Ďalším prvkom príplatkovej výbavy nového BMW M550d xDrive je adaptívny podvozok Adaptive M Suspension Professional. Dynamické tlmiče Dynamic Damper Control so špecifickým nastavením M Performance upravujú reakcie tlmičov na každom kolese samostatne a spolu s Dynamic Drive (aktívne stabilizátory na prednej aj zadnej náprave) minimalizujú pohyby karosérie. Nové BMW M550d xDrive ponúka s týmito prvkami vynikajúcu úroveň jazdnej dynamiky a to bez obmedzení v oblasti pohodlia jazdy.

 

Integrálne aktívne riadenie pre vynikajúci atletický pocit.

Súčasťou štandardnej výbavy nového BMW M550d xDrive je inovatívne integrálne aktívne riadenie. Z tohto dôvodu sa použil variabilný pomer hrebeňového riadenia. Priamejší prevod riadenia na prednej náprave a pasívne natáčanie kolies zadnej nápravy prispievajú k zmenšeniu námahy pri riadení a zlepšujú ovládateľnosť v mestskej doprave ako aj jazdnú stabilitu pri dynamickej jazde. Integrálne aktívne riadenie zaručuje aj pohodlnú a vynikajúcu reakciu pri zmene jazdných pruhov a v zákrutách. Variabilné charakteristiky riadenia sú prepojené s ovládačom jazdného zážitku a aktivujú sa výberom konkrétneho jazdného programu. BMW M550d xDrive tak pri každom pohybe koženého volantu M poskytuje precíznu podporu ako aj citlivú spätnú väzbu.

 

Nastaviteľný športový jazdný zážitok.

Ovládačom jazdného zážitku sa prepína až šesť jazdných režimov. Zatiaľ čo ECO PRO podporuje úsporný jazdný štýl so skorým radením vyšších stupňov, režim COMFORT prináša vyváženú kombináciu komfortu a dynamických výkonov typických pre značku BMW. Jazdné režimy SPORT a SPORT+ upravujú vlastnosti integrálneho aktívneho riadenia na M Performance, čo zlepšuje precíznosť ovládania a presné reakcie nového BMW M550d xDrive. S priamejším prepojením na zmenu prevodových stupňov a s rýchlejšími reakciami na pohyby pedála akcelerátora oba režimy podčiarkujú schopnosti nového BMW M550d xDrive v oblasti jazdnej dynamiky. Zároveň dodávajú motoru emotívnejší zvuk. Novinkou je režim SPORT INDIVIDUAL, ktorý vodičovi umožňuje vybrať si obľúbené nastavenia pruženia, riadenia, motora a prevodovky pre oba športové režimy. Vodič si tak môže nastaviť svoj vlastný jazdný zážitok. Nakoniec, režim ADAPTIVE MODE umožňuje automatický výber jazdného režimu, ktorý najlepšie vyhovuje konkrétnej situácii. Využíva analýzu jazdného štýlu v kombinácii s informáciami z navigačného systému a to bez ohľadu na aktuálne zvolený jazdný režim. Všetky vlastnosti sa prispôsobia aktuálnemu jazdnému štýlu, podmienkam na vozovke a súčiniteľu trenia.

 

Exteriér a interiér vizuálne dopĺňajú dynamický potenciál vozidla.

Súčasťou štandardnej výbavy nového BMW M550d xDrive je súbor aerodynamických prvkov M s rozšírenými otvormi na vstup vzduchu a v prípade verzie Sedan obsahuje aj zadný M spojler (Gurney). Optimalizuje sa tak prúd vzduchu a podporuje sa chladenie motora, no zároveň sa zvýrazňuje výnimočný dynamický potenciál. Pomáhajú k tomu špecifické dizajnové prvky v prednom nárazníku, mriežka chladiča s čiernymi lesklými lamelami, vonkajšie spätné zrkadlá a postranné prieduchy, pričom všetky tieto prvky majú povrch v sivej farbe Cerium Grey. Výfukový systém s výnimočným emotívnym M zvukom má špecifické koncovky M Performance umiestnené vpravo a vľavo.

 

Prahové lišty s osvetleným nápisom M550d ukazujú vodičovi a spolujazdcovi cestu do excelentne tvarovaných elektricky nastaviteľných športových sedadiel s pamäťou na mieste vodiča. Rovnako ako zadné sedadlá sú čalúnené kombináciou vysoko kvalitnej kombinácie antracitovej látky a alkantary. Vysoko kvalitnú technicky zameranú atmosféru dotvárajú hliníkové lišty, M pedále a M opierka na nohu. Športový jazdný štýl podporuje M kožený volant s radiacimi páčkami. Po naštartovaní motora sa na prístrojovej doske objaví špeciálny pozdrav M Performance a následne sa displej prestaví do zobrazenia M Performance.

 

Vynikajúce podmienky pre aktívnych športových jazdcov.

Keďže nové BMW M550d xDrive patrí k novej generácii BMW radu 5, má na palube širokú ponuku asistenčných systémov. Medzi ne patria varovný systém opustenia jazdného pruhu, ktorý v prípade hroziacej kolízie zasiahne do riadenia, varovný systém zmeny jazdného pruhu a aktívny systém udržiavania rýchlosti, ktorý obsahuje rozšírené funkcie novej generácie BMW radu 5. Inteligentný systém Speed Limit Info odhaľuje rýchlostné obmedzenia a prenáša ich do aktivovaného systému udržiavania rýchlosti. Diaľkovo ovládané parkovanie umožňuje vodičovi pohodlne vystúpiť z vozidla a následne ho pomocou diaľkového ovládania prednou časťou zaparkovať do tesnej garáže alebo na úzke miesto. Všetky systémy odbremeňujú vodiča od rutinných úloh a umožňujú mu, aby sa dôslednejšie zameriaval na jazdenie. Nakoniec, ide o riešenia, ktoré posúvajú nové BMW M550d xDrive o krok bližšie k vízii autonómneho jazdenia.

 

BMW Connected - prepojenie človeka s jeho automobilom.

Najnovšie vývojové stupne systému BMW Connected umožňujú tesnejšie prepojenie medzi človekom, jeho vozidlom a okolitým prostredím. Prostredníctvom serverov BMW sa môžu navzájom aj s okolitým svetom prepojiť koncové mobilné zariadenia ako mobilné telefóny, smart hodinky, počítače, tablety a navigačné systémy. Inteligentný systém sa vie naučiť vodičove najčastejšie cesty a následne slúži na plánovanie každodenných presunov či iných komplexných úloh. Systém pracuje aj s údajmi z aktuálnej dopravnej situácie (RTTI) a v prípade potreby vie odporučiť aj skorší štart. Zároveň umožňuje prístup k službe ParkNow a vodičovi aj ukáže, ako sa z parkoviska dostane pešo do cieľa svojej cesty.

 

Široká paleta automobilov M Performance.

Aktuálne portfólio zahŕňa deväť dynamických automobilov M Performance: BMW M140i (3-dverové), BMW M140i xDrive (3-dverové), BMW M140i (5-dverové), BMW M140i xDrive (5-dverové), BMW M240i Coupé, BMW M240i xDrive Coupé, BMW M240i Cabrio, BMW M240i xDrive Cabrio, BMW X4 M40i, BMW M550i xDrive, BMW X5 M50d, BMW X6 M50d a BMW M760Li xDrive.

 

Nové BMW M550d xDrive rozšíri paletu vozidiel M Performance o dva extrémne športové automobily. Sedan príde na trh od júla a Touring koncom roka 2017.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť