Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pre všetkých, ktorí chcú uniknúť – a mieria vysoko: autostan AUTOHOME pre nový model MINI Countryman.

Pripravte sa na výnimočný výlet do rozľahlej prírody: najnovšia generácia britských univerzálnych vozidiel sa dokonale hodí na únik z každodennej jednotvárnosti – a teraz ponúka aj netradičný priestor na spanie.

F60
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~301,29 KB)
  
Photos(35x, ~488,02 MB)
  
Videos(1x, ~240,18 MB)

Mníchov. Nový MINI Countryman prebúdza objaviteľského ducha. Najnovšia generácia univerzálneho modelu prémiovej britskej značky, charakteristická veľkorysým priestorom pre päť pasažierov s batožinou a voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies ALL4, je dokonale vybavená na výlety siahajúce za hranice mestskej mobility a asfaltových ciest. A v prípade, že dôjdete až na koniec cesty alebo vás prekvapí večer, ponúka teraz aj možnosť kdekoľvek spontánne stráviť noc. Taliansky špecialista AUTOHOME rozšíril svoj rad produktov o autostan, ktorý sa dokonale hodí k vzhľadu nového MINI Countryman aj k súčasnému dizajnu značky MINI.

 

Špeciálna edícia modelu autostanov AirTop bola navrhnutá v spolupráci s dizajnérskym tímom MINI a teraz je dostupná priamo od výrobcu v čiernom a bielom prevedení, ktoré ladí s kontrastnou farbou strechy a krytmi vonkajších spätných zrkadiel nového MINI Countryman. AUTOHOME má viac než 50 rokov skúseností s vývojom a výrobou strešných autostanov a ich produkty sa využívajú nielen pri voľnočasových aktivitách, ale aj na profesionálnych expedíciách.

 

Takýto mobilný prístrešok sa dá upevniť na štandardný pozdĺžny strešný nosič nového MINI Countryman. Na prepravu môžete použiť strešný nosič špeciálne navrhnutý pre tento model – nájdete ho v ponuke e-shopu MINI v kategórii Originálne MINI príslušenstvo. Konštrukciu autostanu je možné namontovať na tento nosič bez potreby náradia len v niekoľkých jednoduchých krokoch. Strešný nosič predstavuje pre konštrukciu stanu dostatočne pevný základ, na ktorý ju pevne a bezpečne upevníte pomocou priložených oceľových úchytiek.

 

Autostan v zloženom stave takmer nerozoznáte od bežného strešného boxu. Aerodynamicky navrhnuté línie sklolaminátového puzdra zaisťujú zníženie odporu vzduchu a hlučnosti. Rozloženie stanu je otázkou jednoduchého uvoľnenia svoriek – dvoch vpredu a jednej vzadu. Konštrukciu stanu následne automaticky zdvihnú štyri plynové pružiny.

 

Výška interiéru v tejto mobilnej jednotke dosahuje 94 cm. Pevný kryt a vonkajšie steny stanu sú vyrobené z vysokokvalitnej textílie, ktorá je nielen nepremokavá, ale zabezpečuje aj optimálne ventilačné vlastnosti a vysokú úroveň tepelnej a zvukovej izolácie. Autostan je vybavený matracom s vysokou hustotou s bavlneným poťahom, dvoma dverami, dvoma oknami so zipsom, sieťkami proti hmyzu na všetkých otvoroch, vnútorným LED osvetlením na batérie, sieťami na batožinu a vreckami na uloženie osobných potrieb. Súčasťou výbavy je aj pevný hliníkový rebrík, po ktorom sa dostanete na strechu svojho MINI Countrymana.

 

Keďže MINI Countryman disponuje silným motorom, pohonom všetkých štyroch kolies ALL4 a povolenou ťažnou kapacitou do 1800 kg, je možné k nemu pripojiť aj karavan. Práve autostan je však prvkom demonštrujúcim rokmi overenú základnú ideu tejto značky, ktorá spočíva v maximálnom využití priestoru na minimálnej ploche. Spaciu plochu ocenia všetci fanúšikovia značky MINI, ktorí túžia cestovať nielen počas dňa, ale zostať aj na noc. S dĺžkou 2,10 m a šírkou 1,30 m zaisťuje dostatočný priestor na nocovanie v prírode pre dve osoby. Užívateľom nového MINI Countryman poskytne pocit domova kdekoľvek sa v danom čase ocitnú. Či už na vidieku, pláži alebo na horách – kdekoľvek nový MINI Countryman zdoláva neznámy terén, jeho strecha poskytuje priestor pre stan na skvelom mieste.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť