Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Ľubomír Višňovský sa stal majiteľom luxusného športového automobilu BMW M4 DTM Champion Edition.

Vozidlo z 200-kusovej limitovanej série, s výkonom 368 kW (500 k) a s technológiami pretekárskych vozidiel, rozšíril vozový park Ľubomíra Višňovského. Na Slovensko unikátny kúsok priniesol dealer Group M so showroomom v bratislavskej Dúbravke.

F82
·
BMW M Automobiles
·
M4
·
Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~22,95 MB)

Ľubomír Višňovský sa stal majiteľom luxusného športového automobilu BMW M4 DTM Champion Edition.

 

Vozidlo z 200-kusovej limitovanej série, s výkonom 368 kW (500 k) a s technológiami pretekárskych vozidiel, rozšíril vozový park Ľubomíra Višňovského. Na Slovensko unikátny kúsok priniesol dealer Group M so showroomom v bratislavskej Dúbravke.

 

Objednávky na vozidlo z edície BMW M4 DTM Champion Edition začali v BMW Group prijímať ešte na jeseň minulého roka, no produkcia pre celý svet bola obmedzená len na 200 kusov. O to výnimočnejší pocit z jazdy získa Ľubomír Višňovský, nový majiteľ jediného kusu oficiálne dovezeného na Slovensko.

 

„Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý a až citový vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu v kategórii DTM, najvýkonnejšie modely M boli toho neodmysliteľnou súčasťou. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta,“ opisuje bývalý hokejový obranca. Višňovský tiež oceňuje spoluprácu s dílerom vozidla GROUP M. Ten totiž dlhoročné skúsenosti s motošportom využíva nielen na predaj, ale aj servis a komplexné poradenstvo k vozidlám z kategórie DTM.

 

„Už od vzniku showroomu v bratislavskej Dúbravke ponúkame okrem prémiových služieb v rámci značky BMW aj dlhoročné skúsenosti z oblasti motoršportu. Cieľom je priniesť zákazníkom jedinečné zážitky z jazdy a zároveň sa podeliť o skúsenosti pri kúpe modelov M i špeciálnych edícii – rovnako ako v prípade modelu DTM Ľuba Višňovského,“ dodáva výkonný predseda predstavenstva predajcu Group M Jirko Malchárek.

 

 

Model BMW M4 DTM Champion Edition

 

Dva roky po prvom zisku jazdeckého titulu v šampionáte DTM, triumfoval továrenský pilot BMW Motorsport, Nemec Marco Wittmann, aj v sezóne 2016. Ako oslavu tohto triumfu pripravila divízia BMW M špeciálnu edíciu modelu BMW M4 DTM Champion Edition (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km; emisie CO2: 199 g/km*). V porovnaní so štandardným BMW M4 má táto 200-kusová limitovaná edícia výkon zvýšený o 51 kW (69 k) na celkových 368 kW (500 k). Krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Automobily majú upravený pohon, ale aj podvozok a dizajn obohatili motívy BMW Motorsport.

 

BMW M4 DTM Champion Edition sa vyznačuje pôsobivými dynamickými parametrami. Zrýchlenie z pokoja na 100 km/h zvládne za iba 3,8 s a najvyššia rýchlosť je limitovaná na 305 km/h.

 

Nezameniteľný exteriér inšpirovaný pretekárskymi vozidlami DTM.

Edícia BMW M4 DTM Champion Edition sa bude dodávať výhradne v bielej farbe Alpine White. Vzhľad fóliových polepov odkazuje na dizajn pretekárskych vozidiel seriálu DTM od BMW Motorsport. Svet pretekárskych automobilov sa na novej edícii odráža aj karbónovými doplnkami v podobe nástavca predného nárazníka, vrátane krajných aerodynamických prvkov, krytov vonkajších spätných zrkadiel, bočných prahov, zadného difúzora, rovnako ako veľkého prítlačného krídla na veku batožinového priestoru.

 

Rýdza pretekárska atmosféra prvotriedne spracovaného interiéru.

Pre vodiča a spolujazdca sú pripravené škrupinové karbónové sedadlá M Carbon, čalúnené exkluzívnou kombináciou alkantary a kože Merino. Alkantara sa nachádza aj na M športovom volante doplnenom sivým stredovým prúžkom. V zadnej časti nahradil zadné sedadlá biely integrovaný ochranný rám.

 

Rozsiahle úpravy pre ešte podmanivejšiu obratnosť.

V porovnaní so sériovým vyhotovením sa BMW M4 DTM Champion Edition v rámci zvýšenia obratnosti zameriava na ďalšie znižovanie hmotnosti. Z uhlíkových kompozitov je preto vyrobená strecha, kapota motora, panel podopierajúci palubnú dosku a zadný difúzor. Športový výfukový systém so špecifickým tlmičom dopĺňanú dva páry titánových koncoviek výfuku.

 

Optimálny kontakt s cestou zaisťujú vysokovýkonné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmermi 265/35 R19 vpredu a 285/30 R20 vzadu, navrhnuté pre použitie na pretekárskych okruhoch. Sú obuté na diskoch dizajnu 666 M lakovaných v matne sivej farbe Orbit Grey. Mimoriadne brzdné schopnosti zaisťujú karbónovo-keramické brzdy. Integrované pružiace a tlmiace jednotky umožňujú mechanické nastavovanie pre kompresiu, takže sa môžu prispôsobiť vkusu jednotlivých vodičov.

 

 

Predajca GROUP M

Spoločnosť Group M, obchodný partner spoločnosti BMW Group Slovakia, má svoj showroom v bratislavskej Dúbravke na Harmincovej ulici. Ponúka zákazníkom služby v súlade s novými štandardmi BMW. Dealer je certifikovaný pre predaj a servis vozidiel BMW, BMW M a BMW Premium Selection, rovnako získal certifikáciu ako BMW i Agent a pre servis vozidiel BMW i a pre vybudovanie verejnej nabíjacej stanice pre elektromobily BMW i.

Na ploche 6 200 m2 nájdu návštevníci dve výstavné galérie pre 12 nových vozidiel a pre 8 vozidiel programu Premium Selection, Isetta Bar a jedinečný Business Lounge pre klientov, ktorí počas čakania na údržbu vozidla potrebujú vybaviť neodkladné pracovné povinnosti. V servise s plochou 2 200 m2 pracuje 18 zamestnancov v dielni, sklad má kapacitu na uskladnenie vyše tisíc setov pneumatík, súčasťou je pneuservis so špičkovým laserovým zariadením na vyváženie Corghi Eyelight a poloautomatickým zariadením na prezúvanie Corghi Artiglio 500.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:        http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:        http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:        http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:        http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:        milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:        www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť