Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 2 Coupé. Nové BMW radu 2 Cabrio.

Ešte pôsobivejší dizajn, LED svetlomety a úplne nový interiér posúvajú športový charakter a dojem kvality na oveľa vyššiu úroveň.

F22 LCI
·
F23 LCI
·
Radu 2
·
Coupé
·
Cabrio
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(102x, ~594,35 MB)

Nové BMW radu 2 Coupé. Nové BMW radu 2 Cabrio.

Ešte pôsobivejší dizajn, LED svetlomety a úplne nový interiér posúvajú športový charakter a dojem kvality na oveľa vyššiu úroveň.

 

Mníchov. BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio posunuli latku v triede prémiových kompaktných vozidiel v oblastiach jazdnej dynamiky, estetickej príťažlivosti a nefalšovaných emócií. Nové modely, ktoré sa predstavia v júli 2017, budú pokračovať v tomto úspešnom koncepte. Vyznačujú sa dravým dizajnom prednej časti, štandardne dodávanými LED svetlometmi, ďalšími vylepšeniami interiéru a novými službami konektivity. A ponúkajú aj neprekonateľné športové jazdné vlastnosti, ktoré sú zásluhou pohonu zadných kolies (v tejto triede jedinečného), pracujúceho v tandeme s efektívnymi motormi. Zákazníkom bolo zatiaľ dodaných viac ako 140 000 kusov týchto dvoch modelov, vyrábaných v závode BMW v Lipsku. Najväčšími trhmi sú USA, Veľká Británia a Nemecko.

 

Nové dizajnové prvky a nové LED svetlomety dodávajú vozidlu novú úroveň pôsobivosti a elegancie.

S prechodom na novú generáciu je zrejmá pôsobivejšia predná časť BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio. Oba modely sú teraz štandardne vybavené bi-LED svetlometmi. Hlavné svetlomety môžu byť tiež na želanie dodané v adaptívnom plne LED vyhotovení. Ich výrazná grafika podčiarkuje dynamický a technologicky vyspelý charakter prednej časti. Známy vzhľad s dvoma dvojicami kruhových svetlometov dostal interpretáciu v šesťuholníkovej forme, ktorá dotvára ešte precíznejší a modernejší vzhľad. So zväčšenými ľadvinkami masky chladiča vyzerá predná časť nových modelov širšia a pôsobí športovejším dojmom. Vonkajšie nasávacie otvory trojdielnej prednej časti sú väčšie a zdôrazňujú rozkročený postoj vozidla na ceste. Rovnako aj zadná časť má svalnaté tvary a jednodielne zadné svetlá (štandardne s LED technológiou) s typickým usporiadaním do tvaru písmena L pretiahnutého do bokov.

 

Ďalšie zdokonalenie interiéru a výbavy.

Interiér nového BMW radu 2 sa vyznačuje úplne novým dizajnom palubnej dosky, ktorý ešte viac zdôrazňuje orientáciu na vodiča a podčiarkuje celkový dojem kvality. Interiér pôsobí priestrannejšie, kultivovanejšie a prehľadnejšie. Elegantný dizajn podčiarkuje celý rad detailov ako kontrastné prešívanie, vysoko lesklý čierny povrch stredového panelu a chrómované prvky na ovládacích paneloch vo dverách. Nové verzie látkového alebo koženého čalúnenia, obloženie interiéru z hliníka alebo vzácneho dreva a vysoko lesklé čierne panely s chrómovanými detailmi vytvárajú ďalší priestoru na individualizáciu.

 

Nové kolesá z ľahkých zliatin, nové farby, vynikajúce úžitkové vlastnosti.

Okrem štandardného prevedenia sú BMW radu 2 Coupé a Cabrio dostupné aj vo verziách Luxury Line, Sport Line a M Sport. Modelový rad zahŕňa aj zástupcu automobilov BMW M Performance – BMW M240i/M240i xDrive. Do ponuky farieb karosérie pribudli odtiene modrá Mediterranean, modrá Seaside a oranžová Sunset. Rozšírila sa aj paleta kolies z ľahkých zliatin – na 17 druhov s priemerom 16, 17 alebo 18 palcov.

 

S dĺžkou 4 432 mm nahusťujú BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio svoj športový charakter do kompaktného balenia. Oba štvormiestne automobily kombinujú svoj dynamický talent s vysokou úrovňou úžitkových vlastností. Coupé má objem batožinového priestoru 390 litrov, zatiaľ čo elektricky ovládaná látková strecha modelu Cabrio ponúka v zatvorenej polohe vďaka dodatočnej izolácii obdivuhodný akustický komfort. Naviac sa môže otvárať aj za jazdy – v rýchlostiach do 50 km/h.

 

Koncepcia ovládania a konektivita.

Centrálny displej s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,8 palca dostal v novom BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio v kombinácii s navigačným systémom Professional možnosť dotykového ovládania. Vďaka tomu je k dispozícii ďalší spôsob ovládania viacerých funkcií, ktorý dopĺňa existujúci koncept obsluhy iDrive s ovládačom iDrive Touch a inteligentné hlasové ovládanie.

 

Modely novej generácie prinášajú možnosť bezdrôtového nabíjania kompatibilných telefónov pomocou indukčnej dobíjacej priehradky a prostredníctvom navigačného systému BMW možno pristupovať k službe Apple CarPlay. Vstavaný WiFi hotspot potom ponúka internetové pripojenie až pre desať zariadení.

 

Štandardne dodávaná integrovaná SIM karta zaisťuje optimálnu konektivitu a prístup k online službám prostredníctvom BMW ConnectedDrive, bez nutnosti pripojenia cez telefón vodiča. Tieto služby zahŕňajú dopravné informácie v reálnom čase Real Time Traffic Information (RTTI) s upozornením na dopravné zápchy, On-Street Parking Information, ktoré sprostredkováva informácie o pravdepodobnosti, s ktorou je možné na danej ulici nájsť parkovacie miesto, a služby vzdialenej obsluhy Remote Services. Aplikácia BMW Connected nového BMW radu 2 sa komplexne integruje do digitálneho života užívateľa. BMW je tiež prvou automobilkou, ktorá vďaka vstavanej funkcii Microsoft Exchange ponúka užívateľom Microsoft Office 365 bezpečné pripojenie k serveru na výmenu a úpravu e-mailov, záznamov v kalendári a kontaktných informácií. Zoznam asistenčných systémov, ktoré si zákazníci môžu objednať, obsahuje systém na aktívne udržiavanie rýchlosti s funkciou Stop&Go. Na želanie je dostupný tiež Driving Assistant, ktorý pozostáva zo systému varovania pred opustením jazdného pruhu Lane Departure Warning System a prednárazového systému City Collision Mitigation, ktorý v rýchlostiach do 60 km/h dokáže po automatickom brzdení predchádzať nehodám s automobilmi, motocyklami aj s chodcami.

 

Spojenie dynamickej dokonalosti a pôsobivej účinnosti.

Pre BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio je k dispozícii široká paleta troj-, štvor- a šesťvalcových motorov s výkonmi od 100 kW (136 k) až po 250 kW (340 k) (kombinovaná spotreba paliva: 8,3 – 3,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 189 – 101 g/km). Všetky benzínové a naftové motory sú súčasťou najmodernejšej rodiny pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics a sú vybavené technológiami BMW TwinPower Turbo. Okrem z princípu efektívnejšej základnej koncepcie sú naftové motory vybavené novou technológiou preplňovania a vylepšenými systémami priameho vstrekovania paliva common rail. Na výber je deväť verzií motorov pre BMW radu 2 Coupé a osem pre BMW radu 2 Cabrio. Rôzne modelové varianty prenášajú svoj výkon na kolesá cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku alebo osemstupňovú automatickú prevodovku Steptronic. Efektívna automatická prevodovka sa štandardne dodáva pre modely 220i, 230i, 225d a M240i xDrive Coupé, rovnako ako pre 225d a M240i xDrive Cabrio. Modely Coupé aj Cabrio vo verziách 225d a M250i xDrive sú štandardne vybavené osemstupňovou automatickou prevodovkou Steptronic Sport, ktorá ponúka možnosť radenia páčkami pod volantom.

 

Modely BMW M240i/M240i xDrive predstavujú zástupcov automobilov M Performance v modelových radoch Coupé aj Cabrio. Ich radové šesťvalce BMW TwinPower Turbo s objemom tri litre sú vybavené priamym vstrekovaním a vyspelým systémom preplňovania a ponúkajú výkon 250 kW (340 k). Napríklad BMW M240i xDrive Coupé je schopné z 0 na 100 km/h zrýchliť za 4,4 sekundy (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 l/100km; kombinované emisie CO2: 169 g/km).

 

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

BMW radu 2 Coupé vo verziách M240i a 220d možno objednať s pohonom zadných kolies, ktorý ponúka neobyčajné zážitky z riadenia, ako aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive. Zákazníci BMW radu 2 Cabrio si môžu objednať pohon xDrive pre verziu M240i. Pohon xDrive zaisťuje optimálny prenos výkonu, prispieva k väčšej stabilite a obmedzuje nedotáčavosť aj pretáčavosť v zákrutách. Prepracovaný podvozok, nízke ťažisko, široký rozchod a takmer optimálne rozloženie hmotnosti 50:50 hrajú zásadnú úlohu vo výnimočnej dynamike a jazdných vlastnostiach BMW radu 2.

 

BMW M2: ultimatívna radosť z jazdy.

Aj BMW M2 dostalo úpravy ako modely BMW radu 2 Coupé a Cabrio, ktoré budú dostupné od júla 2017. Toto kompaktné, výkonné, športové kupé od M GmbH (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km) ťaží z rovnakých inovácií ako štandardné BMW radu 2 Coupé. BMW M2 Coupé, ktoré sa vyznačuje výkonným radovým šesťvalcom, pohonom zadných kolies, odľahčeným hliníkovým podvozkom a výrazným dizajnom, má všetko potrebné na to, aby ponúklo najvyššiu mieru radosti z jazdy.

 

Nové BMW M2 Coupé svojím vzhľadom, ktorý nikoho nenecháva na pochybách o jeho dych vyrážajúcich dynamických výkonoch, okamžite dáva všetkým najavo, že patrí do rodiny automobilov BMW M. Mnohými špecifickými dizajnérskymi prvkami, ktoré sa často inšpirujú v minulosti BMW Motorsport, dáva jasne najavo svoj charakter. Ide najmä o nízky predný nárazník s veľkými nasávacími otvormi, vytiahnuté blatníky s typickými bočnými M rebrami, 19-palcové M kolesá z ľahkých zliatin so známym dizajnom s dvojitými lúčmi a širokú zadnú časť so špecifickou dvojicou dvojitých M koncoviek výfuku. Športové sedadlá, M športový volant a M radiaca páka zaručujú, že vodič má po celú dobu absolútnu kontrolu nad vozidlom.

 

Trojlitrový radový šesťvalec pod kapotou nového BMW M2 disponuje technológiou M TwinPower Turbo, generuje výkon 272 kW (370 k) pri 6 700 ot./min. a stanovuje vlastné pravidlá v segmente vysoko výkonných športových kompaktných vozidiel. To isté platí pre nástup výkonu: krútiaci moment 465 Nm možno s funkciou overboost krátkodobo zvýšiť až na 500 Nm. Vďaka tomu je nové BMW M2 Coupé s voliteľnou sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou M DTC a funkciou Launch Control schopné zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy. Hodnota najvyššej rýchlosti je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Samozrejmosťou je tiež mimoriadna hospodárnosť, kedy s prevodovkou M DTC činí kombinovaná spotreba na každých 100 km iba 7,9 litra paliva, čo zodpovedá emisiám CO2 iba 185 g/km.

 

Pre úplne výnimočnú radosť z jazdy je nové BMW M2 Coupé vybavené odľahčenou hliníkovou prednou a zadnou nápravou z modelov BMW M3/M4, kovanými 19-palcovými kolesami z ľahkých zliatin, riadením M Servotronic s dvoma nastaveniami a mimoriadne výkonnými brzdami s pevnými strmeňmi. Tým opäť posúva merítka v kategórii vysoko výkonných kompaktných športových vozidiel. Na jazdných vlastnostiach BMW M2 Coupé sa veľkou mierou podieľa aj elektronicky ovládaný Aktívny M diferenciál, zlepšujúci trakciu a ovládateľnosť.

 

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť