Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE SWEPTAIL – ZHMOTNENIE KLIENTOVHO SNA O KAROSÉRII

Keď značka Rolls-Royce predstavila svetu štúdiu 103EX, odvolávala sa na svoju karosársku minulosť a inšpirovala tým novú klientelu. Štúdia zobrazovala svet jedinečnej osobnej luxusnej mobility, v ktorej nové technológie umožnia, aby si každý majiteľ vytvoril svoj vlastný Rolls-Royce na základe svojich predstáv a požiadaviek.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~113,04 KB)
  
Photos(19x, ~149,96 MB)
  
Videos(4x, ~-1104915456 B)

1. mája, Villa d’Este

 

Keď značka Rolls-Royce predstavila svetu štúdiu 103EX, odvolávala sa na svoju karosársku minulosť a inšpirovala tým novú klientelu. Štúdia zobrazovala svet jedinečnej osobnej luxusnej mobility, v ktorej nové technológie umožnia, aby si každý majiteľ vytvoril svoj vlastný Rolls-Royce na základe svojich predstáv a požiadaviek. Taký Rolls-Royce by predstavoval najrýdzejší význam luxusu. Neopakovateľné na mieru zhotovené vozidlo vytvorené podľa požiadaviek každého majiteľa.

 

Idea vytvárania karosérií vozidiel značky Rolls-Royce však jednému z milovníkov a znalcov nestačila. Tento človek oslovil značku s vlastnou predstavou dvojsedadlového vozidla Rolls-Royce, ktorú si zároveň hneď nechal pretaviť do reality. Toto vozidlo je už tu a dostalo meno Sweptail. Záujemcu očarili šípovité zadné časti niektorých modelov značky Rolls-Royce z 20-tych rokov a tak požiadal Rolls-Royce, aby tento prvok vytvorili aj pre jeho vozidlo.

 

Pri príležitosti predstavenia vozidla médiám, ktoré sa konalo 27. mája 2017 počas podujatia Concorso d’Eleganza vo Villa d’Este, povedal Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars: „Sweptail je naozaj skvostný automobil. Vyžaruje z neho dávna romantika cestovania a zároveň sa radí do výnimočnej spoločnosti cestovných vozidiel. História značky Rolls-Royce ako celosvetovo presláveného špičkového tvorcu karosérií je v samotnom srdci identity najprestížnejšej luxusnej značky na svete. Príchod modelu 103EX vrhol svetlo na budúcnosť značky Rolls-Royce v tejto oblasti a dnes je Sweptail dôkazom, že Rolls-Royce je medzi tvorcami karosérií na úplnej špičke. Starostlivo načúvame našim najvýznamnejším zákazníkom a zhmotňujeme ich záujmy a predstavy do podobných jedinečných a nanajvýš unikátnych karosárskych majstrovských kúskov. Zároveň sa pozeráme aj na zdroje inšpirácií, ktoré nám umožnia poskytovať dokonalé služby týmto patrónom luxusu s vycibreným vkusom.”

 

Sweptail – ako sa vízia stala realitou

„Sweptail je automobilovým ekvivalentom módneho smeru Haute Couture,” dodal Giles Taylor, riaditeľ dizajnu Rolls-Royce Motor Cars. „Je to Rolls-Royce navrhnutý a ručne vyrobený podľa predstáv špeciálneho zákazníka. Tento klient prišiel k nám do House of Rolls-Royce s myšlienkou, o ktorú sa podelil s našimi kreatívnymi kolegami a my sme mu navrhli šat, ktorý sme mu upravili presne na mieru. Dalo by sa povedať, že sme vytvorili viacero šiat a on si vybral tie, ktoré mu najlepšie sedeli.”

 

Klient čerpal inšpiráciu z nádherných karosérií značky Rolls-Royces z 20-tych a 30-tych rokov, pričom túžil po dvojsedadlovom kupé s veľkou presklenou panoramatickou strechou. Ako znalca značky Rolls-Royces ho oslovovali obľúbené vozidlá z počiatku 20. storočia ako aj viaceré klasické a moderné jachty.

 

Taylor a jeho tím dizajnérov absolvovali počas rokov s klientom nádhernú intelektuálnu cestu, pričom spolu pretvárali špeciálnu víziu do reality. Výsledkom jednorázového karosárskeho projektu je absolútne unikátny Rolls-Royce Sweptail.

 

Sweptail – Jedinečný zjav

Sweptail je bezpochyby čistokrvný Rolls-Royce, ktorý zapadá do DNA značky. Pozornosť najprv upúta presvedčivý a masívny tvar prednej časti zameraný na nové spracovanie ikonickej mriežky Rolls-Royce Pantheon. Najširšia mriežka v modernej histórii značky Rolls-Royce je vyfrézovaná z hliníka a následne starostlivo ručne vyleštená do zrkadlového lesku. Okolie prednej časti modelu Sweptail tvorí brúsený hliník.

 

Pri pohľade na bočnú časť modelu Sweptail padne do oka príťažlivá silueta, ktorá určuje jeho výnimočný charakter. Línie vychádzajú z kolmej prednej časti a smerom dozadu prechádzajú do elegantných štíhlych tvarov. Veľkosť a monumentálnosť tohto veľkolepo vyzerajúceho kupé je evidentná. Rozbieha sa od prvej hrany čelného skla, zrýchľuje cez líniu strechy a vrcholí v zadnej časti vozidla, kde prechádza cez hranu veka batožinového priestoru, čím zvýrazňuje jeho dĺžku.

 

Tvarovanie zadnej časti vzdáva poctu pretekárskym jachtám, ktoré inšpirovali aj záujemcu. Pri pohľade zozadu zaujme zúženie, ostro kontrastujúce s prednou časťou automobilu, čím vzniká úplne nové vnímanie dramatického kupé značky Rolls-Royce.

 

Jednoduchú zadnú časť vozidla zakončuje jeho znak a evidenčné číslo 08, vyfrézované a ručne vyleštené z dvoch ingotov hliníka.

 

Veľkolepý, no moderný interiér

Čistota a rozmernosť bočnej časti karosérie, dĺžka bočných okien a panoramatická presklená strecha vytvárajú spojenie, ktoré púšťa svetlo k dvom samostatným cestujúcim neobyčajného vozidla značky Rolls-Royce a do jeho moderného, minimalistického a ručne spracovaného interiéru.

 

A čo to musí byť za miesto, keď niekto nazrie do tohto sveta cez veľké okná a cez strechu. Interiér sa riadil filozofiou jednoduchosti a minimalizmu, čo viedlo k odstráneniu viacerých komponentov a k celkovému vyčisteniu.

 

Interiér ťaží z výnimočných vlastností čierneho lešteného dreva Macassar Ebony a z dreva z pacifického orecha Paldao s otvorenými pórmi. Táto kombinácia vytvára vizuálny a dotykový kontrast, ktorý vyznieva klasicky, no zároveň moderne. Dopĺňajú ich kontrastné kožené čalúnenie sedadiel, opierok rúk a vrchu palubnej dosky vo svetlej farbe Moccasin a v tmavej farbe Dark Spice.

 

Namiesto zadných sedadiel je v duchu cestovateľských vozidiel GT, ktoré značka vytvárala v 20-tych a 30-tych rokoch, široká drevom vykladaná polica s osvetleným skleneným okrajom. Dá sa k nej dostať cez otváraciu zadnú kapotu a jeho krásu dotvára vysoký lesk ako aj osadenie lištami na batožinu.

 

Za cestujúcimi sa až po zadnú hranu veka batožinového priestoru tiahne lávka, ktorá sa ukončuje v tvare kvapky a vizuálne spája všetky plochy interiéru.

 

Najčistejšia palubná doska vozidla Rolls-Royce v súčasnosti vznikla v minimalistickom duchu, ktorý diktoval, že vidno iba jeden ovládač. Všetky ostatné sa diskrétne schovali. Až na hodinky zapracované do interiéru. Po prvý raz je ciferník výnimočných hodiniek Rolls-Royce vyrobený z tenkého makasarového obloženia, čím vizuálne zapadá do palubnej dosky. Zvýrazňujú ich iba precízne spracované titánové ručičky. Použitie titánu sa následne objavilo aj na troch ručne skladaných prístrojoch.

 

Do modelu Sweptail sa dostali aj dve utajené záverečné prekvapenia.

 

Súčasťou stien vozidla sú aj dve identické utajené schránky na oboch stranách medzi panelmi karosérie za pántami dverí, v ktorých sa nachádzajú dve ručne vyrobené aktovky. Schránky sa otvárajú po stlačení tlačidla. Aktovky dopĺňa plná súprava batožiny, ktorú oddelenie Rolls-Royce Bespoke vyrobilo špeciálne pre Sweptail.

 

Špecialitou jedinečného umeleckého diela je prvok, ktorý si vybral sám majiteľ, rovnako ako všetky vlastnosti modelu Sweptail. Súčasťou celej stredovej konzoly je výnimočný ručne vyrobený mechanizmus, ktorý chováva fľašu majiteľovho obľúbeného ročníkového šampanského a dva krištáľové úzke poháre na šampanské.

 

Mimoriadne osobne vytvorená karoséria Rolls-Royce Sweptail vyrobená pre špeciálneho zákazníka dostala špičkovú ručnú starostlivosť o materiál a jeho spracovanie ako aj maximálnu starostlivosť o detail. Jednoducho, je to Rolls-Royce – avšak taký, ako žiaden iný predtým.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť