Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group spúšťa BMW CarData: nové a inovatívne služby pre zákazníkov, bezpečne a transparentne

Služby prispôsobené potrebám zákazníka: nové možnosti pre poskytovateľov služieb +++ Vysoká bezpečnosť dát: vozidlo bez prístupu tretích osôb +++ Úplná kontrola: Zákazník sám rozhoduje o sprístupnení dát pre každú službu +++ Vysoká transparentnosť: Zákazník môže kedykoľvek požiadať o prístup do archívu CarData +++

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~75,71 KB)
  
Photos(4x, ~7,67 MB)

Mníchov. BMW Group pokračuje v rozširovaní svojej ponuky prevratných prémiových služieb a so systémom BMW CarData umožňuje vodičom BMW prispôsobiť si nastavenie služieb podľa vlastných potrieb na základe údajov z vozidla.

Na podujatí „Mobilita zajtrajška“, ktoré 30. mája zorganizovala v Berlíne nemecká Asociácia automobilového priemyslu, vysvetlil Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, MINI, Rolls-Royce, BMW Motorrad, Customer Engagement and Digital Business Innovation BMW Group: „BMW CarData otvára novú dimenziu konektivity našich vozidiel. Naši zákazníci využívajúci systém BMW ConnectedDrive budú mať možnosť využiť nové, inovatívne a podľa potrieb prispôsobené služby tretej strany rýchlym a jednoduchým spôsobom. Ochrana údajov vo vozidle je súčasťou nášho vnímania prémiovej výbavy vozidiel s vysokou úrovňou konektivity. Práve to od nás zákazníci očakávajú. Takto nechávame zákazníkom možnosť, aby sami rozhodli, čo sa s ich údajmi stane. A práve táto filozofia sa skrýva za systémom BMW CarData.“

 

Systém BMW CarData ponúka zákazníkom mnoho výhod: Vodiči môžu ušetriť s individuálne poskytovanými sadzbami poistného, ktoré vychádzajú napríklad z aktuálneho počtu najazdených kilometrov. Alebo ich poteší rýchlejšia návšteva autoservisu, pretože vďaka dokonalej príprave sa potrebné súčiastky objednali vopred. Ale rovnako jednoducho si vieme predstaviť aj úplne nové služby do budúcnosti, ako sú napríklad personalizované možnosti infotainmentu. Na využívanie systému BMW CarData je potrebné, aby malo vozidlo BMW integrovanú SIM kartu. Toto kritérium v súčasnosti spĺňa približne 8,5 milióna vozidiel BMW. Ak si zákazníci zaregistrovali svoje BMW na portáli ConnectedDrive, môžu bez dodatočných poplatkov využívať aj systém BMW CarData.

 

Systém BMW CarData funguje nasledovne: Vozidlo generuje údaje vrátane údajov o stave, ako napríklad počet najazdených kilometrov; údaje o spotrebe, ako napríklad priemerná spotreba paliva; a údaje o udalostiach, ako napríklad automatické kontaktovanie autoservisu. Niektoré z týchto údajov sú určené výhradne na prenos, a to v zašifrovanej podobe ako tzv. telematické údaje, na zabezpečené servery spoločnosti BMW prostredníctvom trvalo integrovanej SIM karty. So súhlasom zákazníka majú poskytovatelia služieb povolený prístup k zašifrovaným údajom potrebným pre konkrétne služby. Bezpečnosť údajov je vždy prvoradá. Aby sa zabránilo riziku nabúrania systému, do vozidla nemajú prístup tretie osoby. Peter Schwarzenbauer: „Systém CarData je pre zákazníkov synonymom bezpečnosti, transparentnosti a kontroly nad údajmi z vlastného vozidla, a zároveň prináša mnoho benefitov v podobe služieb prispôsobených potrebám zákazníkov.“

 

BMW CarData umožňuje zákazníkom veľmi jednoducho ovládať akým spôsobom sa telematické údaje dostanú k poskytovateľom služieb. Jediné, čo potrebujete na sprístupnenie údajov, zamietnutie prístupu alebo odobratie udeleného súhlasu, je kliknutie myšou: Sám zákazník sa rozhodne, či spoločnosť dostane jeho údaje alebo nie. Takto majú zákazníci vždy kontrolu vo svojich rukách. BMW Group je prvou automobilovou spoločnosťou uvádzajúcou túto službu, ktorá už teraz vyhovuje novému Všeobecnému nariadeniu EÚ o ochrane údajov, ktoré by malo vstúpiť do platnosti v roku 2018. Je zaručená najvyššia miera transparentnosti a zákazníci majú možnosť kedykoľvek si vyžiadať prehľad sprístupnených údajov zo systému CarData alebo vstúpiť do archívu CarData prostredníctvom portálu ConnectedDrive. Archív obsahuje podrobný zoznam uložených telematických údajov týkajúcich sa vozidla a slovník s výkladom kľúčových pojmov.

 

V systéme BMW CarData sa môžu zaregistrovať poskytovatelia služieb ako napríklad autoservisy, poisťovne a správcovia vozových parkov. Ak si zákazníci želajú využiť konkrétnu službu a udeliť súhlas na sprístupnenie svojich telematických údajov, predmetné spoločnosti dostanú potrebné údaje v zašifrovanej podobe prostredníctvom zabezpečeného backendu BMW. Tieto informácie sú základom individuálne prispôsobených a inovatívnych možností služieb využívajúcich údaje od infotainmentu po funkcionality smart bývania a umožňujú tak zákazníkom využívať širokú škálu služieb s pridanou hodnotou. Systém BMW CarData bol uvedený na nemecký trh 30. mája 2017 a postupne sa bude predstavovať aj na ďalších trhoch.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť