Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové MINI Countryman získalo špičkové 5-hviezdičkové hodnotenie v nárazových testoch Euro NCAP.

Maximálna ochrana v najväčšom modeli britskej prémiovej značky – inštitút na testovanie bezpečnosti ocenil kompaktné všestranné vozidlo najvyššou známkou.

F60
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~314,54 KB)
  
Photos(6x, ~25,59 MB)

Mníchov. Nové MINI Countryman, najväčší model v histórii značky, ponúka očarujúci vnútorný priestor a jazdné vlastnosti spojené s maximálnou flexibilitou. Získaním najvyššej známky sa  jeho vlastnosti rozširujú aj o špičkovú bezpečnosť. Prémiový kompaktný model získal v nárazových testoch Euro NCAP špičkové 5-hviezdičkové hodnotenie. Náročné testy potvrdili, že priestranné a všestranné MINI, schopné jazdiť aj mimo bežných trás, poskytuje špičkovú úroveň ochrany na všetkých sedadlách a za každých okolností.


Nárazové testy vykonávané nezávislým inštitútom na testovanie bezpečnosti Euro NCAP (New Car Assessment Programme - Program na posudzovanie nových automobilov) sú celoeurópskym vzorom v oblasti bezpečnosti pri nehodách a ich náročnosť neustále stúpa. Testy analyzujú správanie sa vozidla pri nehodách. Hodnotia stabilitu priestoru pre pasažierov, účinnosť zadržiavacích systémov a veľkosť síl pôsobiacich na posádku. Testovací program Euro NCAP zároveň berie do úvahy aj technológie aktívnej bezpečnosti a mieru ochrany chodcov.

Bezpečnostná schránka pre pasažierov nového MINI Countryman sa v prípade čelného a bočného nárazu ukázala ako pevný a tuhý priestor a to isté platí aj v prípade bočného nárazu na stĺp. Testy odhalili, že MINI Countryman poskytuje vysokú mieru ochrany pred zraneniami a to bez ohľadu na veľkosť a na miesto, kde pasažieri sedia a zároveň zaručuje aj špičkovú ochranu detí. Vysoké hodnotenie získali aj opierky hlavy, ktoré pri náraze zozadu účinne chránia pred poraneniami krku a chrbtice. Nové MINI Countryman chráni chodcov tlmičom nárazov v prednom nárazníku ako aj aktívnou kapotou motora. Kapota sa v prípade stretu s chodcom alebo cyklistom zdvihne, aby predišla zraneniam spôsobeným dopadom na mimoriadne tvrdé časti motora.

Príkladné výsledky nárazových testov nového MINI Countryman vychádzajú z celkového bezpečnostného konceptu, ktorý je súčasťou každého nového modelu britskej prémiovej značky. Jeho prvky sú navrhnuté tak, aby pomáhali predchádzať nehodám až po maximálne účinnú ochranu pasažierov pred následkami nehôd, prípadne, aby v čo najkratšom čase privolali pomoc. Mimoriadne odolné vzpery a presne určené deformačné zóny zaručujú absorpciu síl pri náraze a odvádzajú ich preč od extrémne tuhej schránky pre pasažierov. Presne nastavené zadržiavacie systémy v interiéri zaručujú maximálnu ochranu všetkých cestujúcich. Štandardná výbava nového MINI Countryman obsahuje varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste a kolízne varovanie s funkciou mierneho brzdenia v meste. Jej súčasťou v každom MINI Countryman sú aj indikátor straty tlaku v každej pneumatike či systém núdzového volania MINI Emergency call s odosielaním polohy vozidla a s rozsahom nehody.

Špičkové hodnotenia v oblasti bezpečnosti sú súčasťou tradície značky MINI. Už aj predchodca nového MINI Countryman získal v nárazových testoch Euro NCAP 5-hviezdičkové hodnotenie. Od tej doby sa proces hodnotenia nárazových testov Euro NCAP rozšíril o viacero ďalších kritérií. Zisk 5-hviezdičkového hodnotenia pre novú generáciu všestranného MINI dokazuje technologický pokrok v štýle značky MINI, ktorý sa okrem potešenia z jazdy zameriava aj na to, aby bola jazda bezpečná.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manuál CO2 (PDF 2.7 MB).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť