Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI FASHION – BEYOND NATIVE: Móda, ktorá nepozná hranice.

MINI predstavuje novú, limitovanú kolekciu Capsule Collection na prehliadke Pitti Uomo 92.

Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~434,5 KB)
  
Photos(31x, ~38,02 MB)

Mníchov/Florencia. Aj tento rok odhalila značka MINI novú kolekciu Capsule Collection na prehliadke Pitti Uomo, ktorá sa radí medzi najvýznamnejšie vo svete pánskej módy a životného štýlu. Pri tvorbe kolekcie MINI FASHION – BEYOND NATIVE značka opäť spolupracuje s piatimi vychádzajúcimi hviezdami medzinárodnej návrhárskej scény. V kolekcii je podčiarknuté tvorivé napätie, ktoré možno cítiť medzi kultúrnymi koreňmi a novou domovinou návrhárov.

 

„MINI bolo vždy značkou pre ľudí, ktorí majú odvahu robiť veci inak a vytŕčať z davu,“ hovorí Esther Bahne, vedúca oddelenia stratégie značky a obchodných inovácií MINI. „V 60. rokoch 20. storočia sa prvé auto značky MINI stalo ikonou dizajnu. Toto dedičstvo nás inšpirovalo pri zakladaní projektu MINI FASHION. Túžili sme ísť s kožou na trh a spojiť sa s kreatívcami, aby sme priemyslu priniesli čosi nové a odvážne.“

 

„Hlavnou myšlienkou tejto spolupráce je vytvoriť platformu pre päť tvorivých osobností z rôznych kultúr. Vedia, ako uchopiť jedinečnú energiu, ktorú zosobňuje spojenie rôznych kultúrnych vplyvov, a pretaviť ju do výnimočných výrobkov,“ vysvetľuje Sabine Ringelová, vedúca tvorivého tímu v MINI FASHION. „Skutočnosť, že títo migranti zažili a prekročili národné a kultúrne hranice je hlavným dôvodom, pre ktorý majú ich návrhy hĺbku a sú také bohaté. A tieto perspektívy si zobrali so sebou do kolekcie MINI FASHION – BEYOND NATIVE.“

 

Päť výrazných módnych kúskov pre mestských cestovateľov.

Spolupráca s MINI dala vzniknúť piatim módnym výrobkom určeným pre mestských cestovateľov, ktorí si vychutnávajú pohyb medzi rozličnými kultúrami a spôsobmi života v meste i mimo neho. Výrobky z dizajnérskych dielní Diega Vanassibaru, Edwiny Hörlovej, Pronounce, Post Imperial and Perret Schaad spájajú tradičné kultúrne prvky vlastné ich rodným krajinám so súčasnými prvkami ich nových domovov. Kolekcia BEYOND NATIVE je inšpirovaná jedným z najpestrejších prostredí pre život: mestom, prirodzeným prostredím MINI.

 

Diego Vanassibara – Topánky pre mestských cestovateľov.

Diego Vanassibara sa narodil v Brazílii, dnes však žije a pracuje v Spojenom kráľovstve. Pokojný vidiecky región Brazílie, v ktorom vyrastal, je úplným protipólom jeho súčasného domova v Londýne. Diego mieša prvotné vplyvy s mestskými, architektonickými a historickými stimulmi Londýna, a tak prináša celkom nový pohľad na pánske topánky. Jeho návrh pre kolekciu BEYOND NATIVE je založený na klasickom britskom štýle derby, elegantnej koženej topánke, ktorú návrhár interpretuje s brazílskou ľahkosťou a tvorivou nonšalantnosťou. Laserom vyrezávaný dierovaný vzor dodáva vrchnej časti z čiernej kože vzdušnosť a odľahčený vzhľad. Ten je v kontraste s veľkou vlnitou podrážkou, ktorá na prvý pohľad zaujme netypickou kombináciou vulkanizovanej gumy a látky. Modrá stielka zase topánku farebne oživuje v dôverne známom štýle MINI.

 

Edwina Hörl – Kabát pre mestských cestovateľov.

Edwina Hörl, narodená v Rakúsku, žije a pracuje v Japonsku. Táto módna návrhárka-samouk sa dotýka súčasných spoločenských problémov v kolekciách, ktoré prináša každé dva roky, a snaží sa prostredníctvom nich rozprúdiť kritickú diskusiu. Pri kolekcii BEYOND NATIVE čerpala inšpiráciu zo strihu tradičného japonského kabáta haori a spojila sa s MINI, aby priniesla pohodlne šitý ľanový kabát pre obe pohlavia. Doplnením niekoľkých dômyselných detailov z trenčkotov sa jej podarilo celkom zmeniť efekt a funkčnosť tohto tradičného odevu. Kabát je farbený čistým indigom a má vnútornú výstelku pokrytú tradičným farbivom sumi, ktoré má rôzne vlastnosti: niektoré sú dokonca aj antibakteriálne. K opasku možno prichytiť samostatné vrecko, ktoré sa dá nosiť aj na ramene, ak opasok použijete ako popruh. Obe variácie poskytnú dostatok miesta pre základnú výbavu mestských cestovateľov.

 

Pronounce – Mikina pre mestských cestovateľov.

Yushan Li a Jun Zhou, dve mená, ktoré stoja za sľubne sa rozvíjajúcou značkou Pronounce, pochádzajú z Číny, no strávili istý čas svojho osobného i pracovného života v Taliansku. Na prehliadke Pitti Uomo 91 v januári tohto roka ich ocenili MINI a Condé Nast cenou „Najnovší módny hit“. Teraz otvorili ďalšiu kapitolu svojho tvorivého príbehu s MINI prostredníctvom príspevku do kolekcie BEYOND NATIVE. Ich extraveľká mikina sa vyznačuje šikovným a súčasným strihom, ktorý spája hodváb, rifľovinu a džersejovú látku. Zmes materiálov má predstavovať spojenie rôznych kultúr v jednom kúsku oblečenia. Pohodlný strih a zmes materiálov robia z mikiny ideálny kúsok, ktorý si môžete obliecť takmer kamkoľvek a na rozličné príležitosti.

 

Post Imperial – Šál pre mestských cestovateľov.

Niyi Okuboyejo sa narodil v nigérijskom Lagose, no vyrástol v americkom štáte Texas. V súčasnosti žije a pracuje v newyorskej štvrti Harlem. Tu tvorí návrhy pre svoju značku Post-Imperial, a zároveň udržiava intenzívne kontakty s rodnou krajinou. Látky jeho radostných a farebných výrobkov sa tkajú v Nigérii a farbia tradičnou technikou adire ešte predtým, než ich zašlú na úpravy do Spojených štátov. Takto bol vyrobený aj dvojvrstvový hodvábny šál navrhnutý pre BEYOND NATIVE. Vzor je vytvorený z typického nigérijského obrazu a nanáša sa tradičnou technikou farbenia, ktorú využíva národ Jorubov. Indigovo-azúrový šál má rozmery 50 x 183 cm, vďaka čomu sa dá využiť rôznymi spôsobmi. Je vyrobený zo 100% hodvábu a predstavuje prvotriedny cestovný doplnok.

 

Perret Schaad – Vak pre mestských cestovateľov.

Tutia Schaadová pochádza z Vietnamu, no žije a pracuje v Nemecku. Od roku 2009 spolu s Johannou Perretovou vedie berlínsku značku Perret Schaad. Do kolekcie BEYOND NATIVE prispela návrhárska dvojica svojou interpretáciou cestovného vaku – doplnku, bez ktorého sa žiaden naozajstný cestovateľ nezaobíde – navrhnutého pre každodenné použitie v meste. Chrbtová časť je vyrobená z kvalitnej bordovej kože, zatiaľ čo predná časť je ušitá z padákoviny v koralovej farbe s našitým vreckom z bielej kože, na ktorom je vyrazené logo partnera. Farebná paleta je inšpirovaná vietnamskou krajinou, pričom je akoby pozošívaná zo zemitých tónov a živých farebných akcentov. Padákovina je tiež odkazom na Vietnam, kde sa využíva na rozličné účely. Pevný povraz v štýle povrazov a lán, ktoré používajú vietnamskí rybári, zosobňuje pevný úchop, či už vak nesiete v ruke, alebo ho pripevníte k batožine.

 

Limitovaná edícia – v predaji online od tejto jesene.

BEYOND NATIVE je treťou kolekciou z radu MINI FASHION Capsule Collection a je stelesnením otvoreného a optimistického myslenia značky MINI. Kolekciu piatich výrobkov sme predstavili na prehliadke Pitti Uomo 92 v talianskej Florencii v dňoch 13. – 16. júna 2017 a od tejto jesene bude v predaji v obmedzených množstvách.

 

MINI a Pitti.

Pitti Immagine je každoročná módna prehliadka, usporadúvaná v Taliansku. Veľtrh Pitti Uomo, ktorý sa sústredí výlučne na pánsku módu, sa koná vo Florencii dvakrát ročne už od roku 1972. Obe udalosti predstavujú verejnosti mladé, ambiciózne a niekedy aj nekonvenčné módne značky. V januári 2015 začali MINI a Pitti Immagine spolupracovať na spoločných projektoch, ktoré zvýrazňujú ich spoločné nadšenie pre inováciu, cit pre detail, nároky na kvalitu a – samozrejme – schopnosť predpovedať nové trendy.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť