Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW X5 M a BMW X6 M Black Fire Edition.Viditeľná sila, vzrušujúca jazdná dynamika.

Čierna má silu, čierna je vzrušujúca a čierna je exkluzívna: to isté platí o nových modeloch BMW X5 M a BMW X6 M Black Fire Edition. Obe špeciálne edície sú dôrazným pokračovaním úspechov značky BMW v segmentoch Sports Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC).

F85
·
F86
·
BMW M Automobiles
·
X5 M
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~83,2 KB)
  
Photos(14x, ~81,77 MB)

Mníchov. Čierna má silu, čierna je vzrušujúca a čierna je exkluzívna: to isté platí o nových modeloch BMW X5 M a BMW X6 M Black Fire Edition (kombinovaná spotreba paliva: 11,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 258 g/km*). Obe špeciálne edície sú dôrazným pokračovaním úspechov značky BMW v segmentoch Sports Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC).

 

Od augusta 2017 budú obidve vozidlá dostupné vo verziách, ktoré vizuálne zvýraznia silné stránky modelov BMW X5 M a BMW X6 M. Black Fire Edition spája vzrušujúci dizajn interiéru a exteriéru so špičkovými exkluzívnymi detailami výbavy. Špeciálna edícia to všetko spája dokopy s pôsobivou jazdnou dynamikou a s výkonom, ktoré majú v sebe modely BMW X5 M a BMW X6 M.

 

Pôsobivý vzhľad.

Bez ohľadu na to, v ako prostredí sa špeciálne modely BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire nachádzajú, všade ukazujú svoju vynikajúcu postavu. Zraky pritiahne samotný výrazný odtieň čiernej metalickej farby Sapphire Black Metallic. To isté platí aj o dvojitých čiernych M obličkách s čiernymi lamelami. Ide o jedinečný prvok špeciálnej výbavy Black Fire Edition.

 

Rovnako sa to dá povedať o čiernych kovaných 21-palcových diskoch kolies z ľahkých zliatin. Veľké kolesá so zmiešanými pneumatikami (vpredu: 10 J x 21, vzadu: 11,5 J x 21) majú optimalizovanú hmotnosť a pomáhajú prenášať výkon prepĺňaného motora s technológiou M TwinPower Turbo na vozovku. Ďalším výnimočným prvkom edície Black Fire sú štandardne dodávané karbónové kryty spätných zrkadiel. Podčiarkujú ľahkú konštrukciu a úzke prepojenie modelov BMW X5 M a BMW X6 M s motoršportom.

 

Športový pocit v interiéri.

Veľký dôraz sa kládol aj na prémiovú kvalitu a exkluzivitu interiéru modelov BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire. Plne elektricky nastaviteľné multifunkčné kožou Merino čalúnené M sedadlá s integrovanými opierkami hlavy v kontrastnej čiernej a červenej farbe Black a Mugello Red tvoria súčasť štandardnej výbavy. Špičková koža s jemným kontrastným červeným prešívaním pokrýva aj stredovú konzolu. Dokonalým doplnkom kožou čalúneného interiéru je aj antracitový poťah z ponuky BMW Individual, ktorý pokrýva strop vozidla. Lišty interiéru žiaria čiernym klavírnym lakom. O tom, že sa posádka nachádza na palube výnimočného vozidla, svedčí aj logo X5 M alebo X6 M Edition Black Fire, ktoré sa vyníma na interiérovej lište pred spolujazdcom.

Súčasťou štandardnej výbavy je multifunkčný M kožený volant s hliníkovými radiacimi páčkami. Alkantarou čalúnený volant BMW M Performance so svetlomodrými prvkami je súčasťou ponuky na želanie bez príplatku. Okrem vytvorenia pretekárskeho pocitu zvýrazňuje aj príťažlivý dizajn a mimoriadne zväčšuje možnosti uchopenia volantu. Pre optimálne držanie pri všetkých teplotách. Vynikajúco sa to hodí k výnimočným jazdným výkonom a dynamike, ktorú predstavujú všetky modely BMW X5 M a BMW X6 M.

 

Výkon na ceste.

Oba modely dosahujú špičkový výkon 423 kW (575 k) (oba majú kombinovanú spotrebu paliva: 11,1 l/100 km a kombinované emisie CO2: 258 g/km*), ktorý pochádza zo 4,4-litrového motora V8. Obe vozidlá zrýchľujú z 0 na 100 km/h iba za 4,2 sekundy, k čomu prispieva aj štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic. Maximálny krútiaci moment 750 Nm je dostupný v rozsahu od 2 200 do 5 000 ot./min. Pohon všetkých kolies xDrive bol nastavený tak, aby posielal viac výkonu na zadné kolesá, čo podporuje agilnosť modelov BMW X5 M a BMW X6 M. Systém Dynamic Performance Control sa stará o bezproblémové rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi zadné kolesá.

 

K dynamickému jazdnému štýlu a k obratnosti prispievajú aj vynikajúce hodnoty spomalenia pri brzdení, o ktoré sa starajú zliatinové M brzdy. Dajú sa vynikajúco dávkovať, majú nízku hmotnosť a zároveň sú výnimočne teplotne stabilné. O to, aby bolo jedinečný výkon motorov M TwinPower turbo aj náležite počuť, sa stará špičkové výfukové potrubie. Dynamická kontrola stability Dynamic Stability Control (DSC) umožňuje každému vodičovi, aby prispôsobil športové prejavy svojho BMW X5 M alebo BMW X6 M konkrétnej situácii a vlastným individuálnym preferenciám. Stačí na to jedno tlačidlo. V režime „DSC on” sa zásahy bŕzd starajú o predchádzanie nedotáčavosti alebo pretáčavosti. „MDM” povoľuje väčší preklz kolies a ambiciózni vodiči tak môžu vyvolať menší šmyk. Odpojenie DSC („DSC off”) umožňuje spoznávanie limitov na pretekárskej dráhe a používanie akceleračného pedála na prejazd zákrut kontrolovaným šmykom.

 

Nové špeciálne edície budú k dispozícii od začiatku augusta 2017.

 

* Hodnoty spotreby podľa eur ó pskeho testovacieho cyklu, môžu sa líšiť podľa rozmeru pneumatík.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nov é osobn é automobily získate z predpisu „ Manu ál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupn é ho bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manu ál CO2 (PDF 2.7 MB).

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť