Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i teraz poháňa aj elektromotory na vode.

Spoločnosť Torqeedo integruje vysokokapacitné batérie BMW i3 do elektrických pohonných systémov lodí – integrovaný ekologický koncept od BMW i našiel nové využitie.

I01
·
Technológia
·
BMW i Automobile
·
BMW i3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, 52,66 MB)

Mníchov. BMW i aj naďalej prináša ekologické inovácie vďaka nadčasovej technológii a integrovanému prístupu. Vysokonapäťová batéria vyvinutá pre model i3 teraz nepoháňa iba bezemisné motory na cestách, ale aj na vode. BMW Group dodáva lítium-iónové batérie nemeckej spoločnosti Torqeedo zo svojho závodu v Dingolfingu. Tento výrobca lodných motorov ich využíva na uskladnenie energie v rámci svojich vysokovýkonných elektrických pohonných systémov Deep Blue. Spoločnosť Torqeedo bola založená v roku 2005 v Starnbergu v Nemecku a je jedným z najväčších svetových dodávateľov elektrických a hybridných pohonných systémov do motorových člnov a lodí s výkonom od 1 do 160 k. Tieto motory sa používajú v jachtách aj v komerčnej námornej preprave, napríklad v trajektoch a vodných taxíkoch.

 

Vysokonapäťové batérie od BMW i tvoria integrálnu súčasť ekologickej, úspornej a tichej alternatívy konvenčných lodných pohonných systémov.

 

„Rozhodnutie spoločnosti Torqeedo používať vysokonapäťové batérie BMW i vo svojich pohonných systémoch Deep Blue vnímame ako ďalší dôkaz, že vieme skonštruovať pohonné systémy budúcnosti bez negatívneho vplyvu na ich výkonnosť, inovatívnosť a ekologickosť,“ vysvetľuje Dr. Alexander Kotouc, vedúci produktového manažmentu BMW i. „Toto úspešné rozšírenie najmodernejšej automobilovej technológie aj na vodu je svedectvom hodnoty integrovaného prístupu, ktorý charakterizuje BMW i.“ BMW Group vyvíja a vyrába vysokonapäťové batérie do elektrických a hybridných vozidiel vo vlastnej réžii. Lítium-iónová batéria vytvorená pre model BMW i3 sa skladá z ôsmich modulov, pričom každý obsahuje 12 článkov. Aj konektory, káble, monitorovacie senzory a ohrievací a chladiaci systém boli vyvinuté špeciálne pre BMW i.

 

Odbornosť BMW Group v oblasti vývoja a výroby predstavuje základ pre jej neustále napredovanie v oblasti batériových technológií. Najnovším príkladom je vysokonapäťová batéria v aktuálnom modeli BMW i3. Hoci jej rozmery a hmotnosť zostali oproti predchádzajúcej verzii nezmenené, jej kapacita sa zvýšila o vyše 50 % na 94 Ah/33 kWh.

 

Vďaka modulárnej konštrukcii, ktorú projektanti od začiatku zabudovali do batérií BMW i3, táto technológia poskytuje široké možnosti aplikácií aj mimo automobilového odvetvia. Výrobca lodných pohonných systémov Torqeedo kombinuje lítium-iónové batérie BMW i so svojím najvýkonnejším radom motorov vo vnútorných aj vonkajších jednotkách a hybridných systémoch s výkonom do 160 k.

 

„Vysokonapäťové batérie BMW i sú vzorom výnimočnej spoľahlivosti a výkonnosti v oblasti elektromotorov,“ vysvetľuje Christoph Ballin, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Torqeedo. „Umožňujú nám dodávať najmodernejšie technológie elektrického pohonu a integrovaného riadenia energie do osobných aj komerčných plavidiel.“

 

Toto inovatívne využitie vysokonapäťových batérií BMW i na zabezpečenie elektrického pohonu na vode je iba jedným z príkladov širokého radu aplikácií, ktoré dokážu využiť tento integrovaný a ekologický koncept. Ďalšou oblasťou je stacionárne skladovanie energie, kedy sa batérie používajú aj na zvýšenie energetickej účinnosti obytných a obchodných budov a poskytujú okamžitú možnosť uskladnenia obnoviteľnej energie generovanej solárnymi a veternými inštaláciami.

 

A čo je ešte zaujímavejšie, vysokonapäťové batérie BMW i možno na tento účel použiť po skončení ich životnosti vo vozidle. Čo sa týka ekologickosti a udržateľnosti, opätovné použitie batérií dáva oveľa väčší zmysel než ich predčasná recyklácia. To viedlo BMW Group k vytvoreniu koncepcie „druhej životnosti“ batérií po tom, ako doslúžia vo vozidlách, ešte pred uvedením modelu BMW i3 na trh. Tento typ opätovného využitia bude hrať kľúčovú úlohu v prechode k zelenej energii a v súvislosti s neustále rastúcim dopytom po prechodnom uskladnení obnoviteľnej energie, ktorý je dôsledkom tohto prechodu.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BUILT IN THE US: THE ALL-NEW BMW X3.

Here you can see the live transmission of the event in Spartanburg, USA.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť