Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i teraz poháňa aj elektromotory na vode.

Spoločnosť Torqeedo integruje vysokokapacitné batérie BMW i3 do elektrických pohonných systémov lodí – integrovaný ekologický koncept od BMW i našiel nové využitie.

I01
·
Technológia
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(6x, ~52,97 MB)

Mníchov. BMW i aj naďalej prináša ekologické inovácie vďaka nadčasovej technológii a integrovanému prístupu. Vysokonapäťová batéria vyvinutá pre model i3 teraz nepoháňa iba bezemisné motory na cestách, ale aj na vode. BMW Group dodáva lítium-iónové batérie nemeckej spoločnosti Torqeedo zo svojho závodu v Dingolfingu. Tento výrobca lodných motorov ich využíva na uskladnenie energie v rámci svojich vysokovýkonných elektrických pohonných systémov Deep Blue. Spoločnosť Torqeedo bola založená v roku 2005 v Starnbergu v Nemecku a je jedným z najväčších svetových dodávateľov elektrických a hybridných pohonných systémov do motorových člnov a lodí s výkonom od 1 do 160 k. Tieto motory sa používajú v jachtách aj v komerčnej námornej preprave, napríklad v trajektoch a vodných taxíkoch.

 

Vysokonapäťové batérie od BMW i tvoria integrálnu súčasť ekologickej, úspornej a tichej alternatívy konvenčných lodných pohonných systémov.

 

„Rozhodnutie spoločnosti Torqeedo používať vysokonapäťové batérie BMW i vo svojich pohonných systémoch Deep Blue vnímame ako ďalší dôkaz, že vieme skonštruovať pohonné systémy budúcnosti bez negatívneho vplyvu na ich výkonnosť, inovatívnosť a ekologickosť,“ vysvetľuje Dr. Alexander Kotouc, vedúci produktového manažmentu BMW i. „Toto úspešné rozšírenie najmodernejšej automobilovej technológie aj na vodu je svedectvom hodnoty integrovaného prístupu, ktorý charakterizuje BMW i.“ BMW Group vyvíja a vyrába vysokonapäťové batérie do elektrických a hybridných vozidiel vo vlastnej réžii. Lítium-iónová batéria vytvorená pre model BMW i3 sa skladá z ôsmich modulov, pričom každý obsahuje 12 článkov. Aj konektory, káble, monitorovacie senzory a ohrievací a chladiaci systém boli vyvinuté špeciálne pre BMW i.

 

Odbornosť BMW Group v oblasti vývoja a výroby predstavuje základ pre jej neustále napredovanie v oblasti batériových technológií. Najnovším príkladom je vysokonapäťová batéria v aktuálnom modeli BMW i3. Hoci jej rozmery a hmotnosť zostali oproti predchádzajúcej verzii nezmenené, jej kapacita sa zvýšila o vyše 50 % na 94 Ah/33 kWh.

 

Vďaka modulárnej konštrukcii, ktorú projektanti od začiatku zabudovali do batérií BMW i3, táto technológia poskytuje široké možnosti aplikácií aj mimo automobilového odvetvia. Výrobca lodných pohonných systémov Torqeedo kombinuje lítium-iónové batérie BMW i so svojím najvýkonnejším radom motorov vo vnútorných aj vonkajších jednotkách a hybridných systémoch s výkonom do 160 k.

 

„Vysokonapäťové batérie BMW i sú vzorom výnimočnej spoľahlivosti a výkonnosti v oblasti elektromotorov,“ vysvetľuje Christoph Ballin, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Torqeedo. „Umožňujú nám dodávať najmodernejšie technológie elektrického pohonu a integrovaného riadenia energie do osobných aj komerčných plavidiel.“

 

Toto inovatívne využitie vysokonapäťových batérií BMW i na zabezpečenie elektrického pohonu na vode je iba jedným z príkladov širokého radu aplikácií, ktoré dokážu využiť tento integrovaný a ekologický koncept. Ďalšou oblasťou je stacionárne skladovanie energie, kedy sa batérie používajú aj na zvýšenie energetickej účinnosti obytných a obchodných budov a poskytujú okamžitú možnosť uskladnenia obnoviteľnej energie generovanej solárnymi a veternými inštaláciami.

 

A čo je ešte zaujímavejšie, vysokonapäťové batérie BMW i možno na tento účel použiť po skončení ich životnosti vo vozidle. Čo sa týka ekologickosti a udržateľnosti, opätovné použitie batérií dáva oveľa väčší zmysel než ich predčasná recyklácia. To viedlo BMW Group k vytvoreniu koncepcie „druhej životnosti“ batérií po tom, ako doslúžia vo vozidlách, ešte pred uvedením modelu BMW i3 na trh. Tento typ opätovného využitia bude hrať kľúčovú úlohu v prechode k zelenej energii a v súvislosti s neustále rastúcim dopytom po prechodnom uskladnení obnoviteľnej energie, ktorý je dôsledkom tohto prechodu.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť