Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Projekt NEXT-E získal najväčší grant na podporu e-mobility od Európskej komisie.

Cieľom je rozširovanie infraštruktúry na nabíjanie elektromobilov na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku a v Rumunsku. Súčasťou konzorcia je aj BMW.

Technológia
·
Spoločnosť
·
BMW i Automobiles
·
BMW iPerformance Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~9,17 MB)

Projekt NEXT-E bol vybratý Európskou komisiou na financovanie v rámci programu Connecting Europe Facility (Nástroj na prepájanie Európy - CEF). Odporúčaná podpora vo forme spolufinancovania projektu elektromobility z grantu CEF je vo výške 18,84 milióna eur. V rámci projektu NEXT-E sa nainštaluje 222 rýchlych nabíjacích staníc pre viacero štandardov (50 kW) a 30 ultra rýchlych nabíjacích staníc (150 - 350 kW). Nabíjačky sa budú nachádzať pozdĺž hlavných európskych dopravných koridorov a niektorých dopravných koridorov v rámci siete TEN-T. Vznikne tak rozšírená a lepšie vyvinutá infraštruktúra na nabíjanie elektrických vozidiel (EV) na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku a v Rumunsku. Projekt bol vybraný spolu s ostatnými 152 úspešnými projektmi spomedzi 349 uchádzajúcich sa projektov zameraných na dopravu, pričom celkové financovanie v rámci programu CEF bude vo výške 7,5 miliardy eur.

 

Projekt NEXT-E predstavuje dobrý model jedinečnej spolupráce štyroch hlavných skupín v sektoroch výroby elektriny, petrolejárstve a v plynárenstve, ktoré spojili sily s výrobcami automobilov. Spoločným cieľom je vznik vzájomne spolupracujúcej a široko prístupnej siete nabíjacích staníc pre elektromobily. Má ísť o životaschopnú alternatívu k existujúcej sieti čerpacích staníc pre vozidlá so spaľovacími motormi. Konzorcium pozostáva zo spoločností E.ON Group (Západoslovenská energetika na Slovensku, E.ON Česká republika, E.ON Maďarsko, E.ON Rumunsko), spoločnosti MOL Group (reprezentovanej dcérskymi spoločnosťami vo všetkých šiestich zúčastnených krajinách), Hrvatska elektroprivreda v Chorvátsku, PETROL (v Slovinsku a v Chorvátsku), Nissan a BMW.

 

Konzorcium NEXT-E bude podporovať národné plány a stratégie na rozvoj elektromobility v regióne. Súčasťou bude rozvoj udržateľných nabíjacích riešení, zapracovanie energie z obnoviteľných zdrojov a vytváranie inovatívnych obchodných plánov a balíčkov pre užívateľov. Tým by sa znížila závislosť od ropy a prispelo by sa k zníženiu zamorenia Európy skleníkovými plynmi. Konzorcium bude úzko spolupracovať s ministerstvami dopravy, Európskou komisiou a so zákonodarcami, aby sa poznatky získané v rámci projektu rozšírili v celej Európe a pomohli k rozvoju infraštruktúry na nabíjanie elektromobilov.

 

Projekt načrtne najlepší a cenovo najdostupnejší prístup k nabíjacej infraštruktúre a k rozmiestneniu služieb, podporí pozdvihnutie využívania elektromobilov v regióne, prepojenie v rámci Európy a sprístupnenie bezproblémového a komfortného cestovania s elektromobilmi aj na väčšie vzdialenosti. Po štúdiách ako Detailný plán siete a Informačné a komunikačné technológie bude nasledovať dvojfázový pilotný projekt rozmiestnenia rýchlych a ultra rýchlych nabíjacích staníc. Výsledkom bude plán na spustenie siete nabíjačiek a cestovná mapa jeho realizácie. Aktivity projektu sa začali v tomto roku spustením viacročného plánu, ktorý by sa mal zavŕšiť 31. decembra 2020.

 

E-mobilita a trvalá udržateľnosť sú pre spoločnosť BMW Group jedny z najdôležitejších a najvzrušujúcejších oblastí. Víziou BMW je načrtnutie mobility budúcnosti. BMW Group je so svojimi modelmi BMWi a BMW iPerformance najúspešnejším výrobcom automobilov s alternatívnymi pohonmi na svete. BMWi je značka spoločnosti BMW Group zameraná na služby prepojenej mobility, vizionárske štúdie vozidiel a na nové vnímanie prémiového segmentu so zameraním na trvalú udržateľnosť. BMWi sa nachádza v 54 krajinách. Ponuku značky predstavuje model BMW i3, elektromobil pre mestá a ich okolie, plug-in nabíjateľné hybridné športové vozidlo BMW i8 a nabíjateľné plug-in hybridné vozidlá s označením BMW iPerformance. Významnou súčasťou predajných úspechov vo všetkých spomínaných krajinách strednej a juhovýchodnej Európy sú aj modely BMWi a iPerformance.

 

BMW Group dnes ponúka najširšie portfólio elektrických a nabíjateľných vozidiel. Tvoria ho modely BMW i3 a i8 ako aj široká ponuka nabíjateľných plug-in hybridných vozidiel ako 225xe Active Tourer, sedan 330e, model X5 40e a luxusný model 740e so štandardným aj s predĺženým rázvorom. V roku 2017 rozširujú ponuku modely BMW radu 5 PHEV - 530e (plug-in hybrid electric vehicle - nabíjateľné hybridné vozidlo). Zároveň sa do predaja dostáva aj prvé PHEV značky MINI, Countryman Cooper S E ALL4. BMW Group sa naplno angažuje v oblastiach elektromobility a trvalej udržateľnosti, preto v najbližších rokoch predstaví vzrušujúce novinky ako BMW i8 Spyder ako aj plne elektrické modely MINI a BMW X3.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť