Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

CESTOVATEĽSKÝ TIP: VÝSTAVA ROLLS ROYCE „THE GREAT EIGHT PHANTOMS“ V LONDÝNE OD 29.7. DO 2.8. 2017.

#GreatPhantoms. Spoločnosť Rolls-Royce oznámila, že si zvolila vlastný spôsob, ako osláviť 50. výročie albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, a to tak, že privezie späť do Londýna pestrofarebný Rolls-Royce Phantom V. Britská verejnosť môže vidieť automobil, ktorý vlastnil John Lennon.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~45,27 MB)
  
Videos(1x, ~77,03 MB)

Phantom V Johna Lennona, ktorý v súčasnosti vlastní Kráľovské múzeum Britskej Kolumbie v Kanade, absolvuje cestu z Kanady do Londýna, aby sa stal súčasťou výstavy značky Rolls-Royce „The Great Eight Phantoms“ v priestoroch Bonhams na ulici Bond Street, v oblasti, ktorú na konci 60. rokov minulého storočia pravidelne navštevoval John Lennon práve v tomto automobile. Verejnosť bude mať možnosť vidieť Phantom V Johna Lennona v priestoroch Bonhams od 29. júla do 2. augusta.

 

Phantom V Johna Lennona

3. júna 1965 – práve v deň, kedy Edward H White opustil loď Gemini 4, aby sa stal prvým Američanom, ktorý vystúpil do vesmírneho priestoru, – dostal John Lennon niečo mimoriadne. Bol to Rolls-Royce Phantom V v čiernej farbe Valentine Black. Neskôr sa vyjadril, že sa vždy chcel stať výstredným milionárom, a tento Phantom mal byť významným krokom na ceste za splnením tohto sna.

Lennon si dal model Phantom V prispôsobiť v štýle pravej rockovej hviezdy. Zadné sedadlo sa zmenilo na dvojitú posteľ, vozidlo bolo vybavené televízorom, telefónom a chladničkou, ako aj „vznášajúcim sa“ gramofónom a na mieru zhotoveným zvukovým systémom (ktorého súčasťou bol aj externý amplión).

V apríli 1967, práve keď sa skončilo nahrávanie prelomového albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, požiadal Lennon automobilovú spoločnosť JP Fallon zo Surrey, aby zabezpečila prelakovanie jeho Phantoma. Phantom s čerstvým náterom sa predstavil niekoľko dní pred celosvetovou premiérou tohto albumu, ktorá sa mala konať 1. júna a zdalo sa, že tvorí súčasť celkovej filozofie albumu.

Nová farebná schéma sa často označovala za „psychedelickú“ a jej farby, obzvlášť dominujúca žltá, skutočne vystihovali obal albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Prizrite sa však pozornejšie a uvidíte, že nejde o náhodné motívy, ale o kvetinový špirálový vzor rómskeho pôvodu, aký sa používal na rómskych vozoch a bárkach, so symbolom zverokruhu na streche.

Lennon pravidelne používal tento Phantom V až do roku 1969 (pričom vlastnil aj o niečo menej nápadný Phantom V v čisto bielej farbe). V roku 1965, ešte pred prelakovaním, si v ňom spolu so ostatnými členmi kapely prišiel prevziať rád Britského impéria. V roku 1969 ho použil opäť, keď prišiel do kráľovského paláca toto ocenenie vrátiť, okrem iného na protest voči vietnamskej vojne. V roku 1970 bolo vozidlo prepravené do USA, kam sa Lennon presťahoval, a slúžilo aj iným rockovým hviezdam, medzi ktoré patrili The Rolling Stones, Bob Dylan a The Moody Blues. V roku 1977 ho po určitom období garážovania daroval miliardár Jim Pattison Kráľovskému múzeu Britskej Kolumbie v meste Victoria v kanadskej provincii Britská Kolumbia.

Výstava značky Rolls-Royce „The Great Eight Phantoms“ sa uskutoční v medzinárodných predajných a prezentačných priestoroch Bonhams na ulici New Bond Street v Londýne od 29. júla do 2. augusta.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť