Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

CESTOVATEĽSKÝ TIP: VÝSTAVA ROLLS ROYCE „THE GREAT EIGHT PHANTOMS“ V LONDÝNE OD 29.7. DO 2.8. 2017.

#GreatPhantoms. Spoločnosť Rolls-Royce oznámila, že si zvolila vlastný spôsob, ako osláviť 50. výročie albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, a to tak, že privezie späť do Londýna pestrofarebný Rolls-Royce Phantom V. Britská verejnosť môže vidieť automobil, ktorý vlastnil John Lennon.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~45,27 MB)
  
Videos(1x, ~77,03 MB)

Phantom V Johna Lennona, ktorý v súčasnosti vlastní Kráľovské múzeum Britskej Kolumbie v Kanade, absolvuje cestu z Kanady do Londýna, aby sa stal súčasťou výstavy značky Rolls-Royce „The Great Eight Phantoms“ v priestoroch Bonhams na ulici Bond Street, v oblasti, ktorú na konci 60. rokov minulého storočia pravidelne navštevoval John Lennon práve v tomto automobile. Verejnosť bude mať možnosť vidieť Phantom V Johna Lennona v priestoroch Bonhams od 29. júla do 2. augusta.

 

Phantom V Johna Lennona

3. júna 1965 – práve v deň, kedy Edward H White opustil loď Gemini 4, aby sa stal prvým Američanom, ktorý vystúpil do vesmírneho priestoru, – dostal John Lennon niečo mimoriadne. Bol to Rolls-Royce Phantom V v čiernej farbe Valentine Black. Neskôr sa vyjadril, že sa vždy chcel stať výstredným milionárom, a tento Phantom mal byť významným krokom na ceste za splnením tohto sna.

Lennon si dal model Phantom V prispôsobiť v štýle pravej rockovej hviezdy. Zadné sedadlo sa zmenilo na dvojitú posteľ, vozidlo bolo vybavené televízorom, telefónom a chladničkou, ako aj „vznášajúcim sa“ gramofónom a na mieru zhotoveným zvukovým systémom (ktorého súčasťou bol aj externý amplión).

V apríli 1967, práve keď sa skončilo nahrávanie prelomového albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, požiadal Lennon automobilovú spoločnosť JP Fallon zo Surrey, aby zabezpečila prelakovanie jeho Phantoma. Phantom s čerstvým náterom sa predstavil niekoľko dní pred celosvetovou premiérou tohto albumu, ktorá sa mala konať 1. júna a zdalo sa, že tvorí súčasť celkovej filozofie albumu.

Nová farebná schéma sa často označovala za „psychedelickú“ a jej farby, obzvlášť dominujúca žltá, skutočne vystihovali obal albumu Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Prizrite sa však pozornejšie a uvidíte, že nejde o náhodné motívy, ale o kvetinový špirálový vzor rómskeho pôvodu, aký sa používal na rómskych vozoch a bárkach, so symbolom zverokruhu na streche.

Lennon pravidelne používal tento Phantom V až do roku 1969 (pričom vlastnil aj o niečo menej nápadný Phantom V v čisto bielej farbe). V roku 1965, ešte pred prelakovaním, si v ňom spolu so ostatnými členmi kapely prišiel prevziať rád Britského impéria. V roku 1969 ho použil opäť, keď prišiel do kráľovského paláca toto ocenenie vrátiť, okrem iného na protest voči vietnamskej vojne. V roku 1970 bolo vozidlo prepravené do USA, kam sa Lennon presťahoval, a slúžilo aj iným rockovým hviezdam, medzi ktoré patrili The Rolling Stones, Bob Dylan a The Moody Blues. V roku 1977 ho po určitom období garážovania daroval miliardár Jim Pattison Kráľovskému múzeu Britskej Kolumbie v meste Victoria v kanadskej provincii Britská Kolumbia.

Výstava značky Rolls-Royce „The Great Eight Phantoms“ sa uskutoční v medzinárodných predajných a prezentačných priestoroch Bonhams na ulici New Bond Street v Londýne od 29. júla do 2. augusta.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Monday. 15.01.2018 - 15:35 CET.
Here you will see the live transmission of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť