Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Luxus, elegancia a dynamika s tradíciou: BMW radu 7 Edition 40 Jahre.

Limitované modely s exkluzívnym dizajnom interiéru aj exteriéru podčiarkujú štyri desaťročia neustáleho vývoja jedinečnej osobnosti luxusných limuzín. Sú vzorom radosti z jazdy, komfortného cestovania, výrazného vzhľadu a zároveň sú aj galériou inovácií.

Radu 7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~56,49 MB)

Mníchov. Už štyri desaťročia je číslica 7 v označení modelov značky BMW celosvetovým symbolom luxusu, radosti z jazdy a inovácií. Prémiový výrobca automobilov svojím špičkovým modelom demonštruje najnovšie výsledky svojich vynikajúcich technologických schopností ako aj hlboké porozumenie pre maximálny komfort, progresívny dizajn a kvalitu bez kompromisov. Toto dlhoročné tradičné spojenie inovácií a exkluzivity sa odráža aj v charaktere šiestej generácie luxusnej limuzíny a naplno sa prejavuje v špeciálnom modeli BMW radu 7 Edition 40 Jahre. Špeciálne modely sa vyznačujú exkluzívnymi dizajnovými prvkami v interiéri aj na exteriéri, reprezentatívnou eleganciou a progresívnym vzhľadom, ktorým vynikajú medzi luxusnými limuzínami. BMW radu 7 Edition 40 Jahre sa po prvý raz predstaví na blížiacom sa frankfurtskom autosalóne International Automobil-Ausstellung (IAA) 2017.

 

Počet vyrobených kusov modelu BMW radu 7 Edition 40 Jahre zastane na čísle 200 a podľa individuálnych požiadaviek klientov ich budú vyrábať v závode BMW v nemeckom meste Dingolfing, ktorý je už od roku 1977 rodiskom luxusných limuzín prémiovej značky. Za tie roky v závode nazbierali významné skúsenosti s výrobou prémiových automobilov najvyššej triedy, čo poskytuje ideálne podmienky na zhotovenie jubilejnej edície. Jej exkluzívny charakter sa prejaví najmä v mimoriadne hodnotnom lakovaní karosérie či v extrémne precízne ručne zostavených detailoch interiéru. Limitované modely budú od októbra 2017 k dispozícii s normálnym aj s predĺženým rázvorom a vybavené všetkými dostupnými šesť-, osem- a dvanásťvalcovými motormi v ponuke BMW radu 7 (kombinovaná spotreba: 12,8 – 2,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 294 – 49 g/km), na požiadanie aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive či s plug-in hybridným pohonom BMW iPerformance.

 

Výrazné lakovanie, vyberané materiály , maxim álna presnosť zhotovenia.

Suverénny vzhľad, elegantný športový nádych a estetika, ktorá príjemne oslovuje emócie. To sú poznávacie znaky exteriérového dizajnu aktuálneho BMW radu 7. K príjemnému pocitu v interiéri prispievajú, okrem veľkolepej priestorovej ponuky a modernej funkčnosti, aj vyberané a starostlivo spracované materiály. BMW radu 7 Edition 40 Jahre posilňuje fascinujúce vyžarovanie luxusných limuzín najmä prostredníctvom výrazného lakovania karosérie. Na výber sú dve verzie. Špeciálny strieborný metalický lak BMW Individual Frozen Silver prináša polomatným vyhotovením progresívne prvky a odlesky, ktoré intenzívne zvýrazňujú pôsobivé plochy exteriéru. Tradičná decentná a elegantná farba modrých metalických tónov karosérie sa v limitovanej edícii predstavuje v podobe špeciálneho laku BMW Individual s označením Petrol Mica. Lak fascinuje nezvyčajným leskom, príťažlivými perleťovými efektmi a neobvyklým pocitom hĺbky. Exkluzívne laky doplnia špeciálne lakované prvky M aerodynamického paketu, BMW Individual vysoko lesklá línia Shadow Line a 20-palcové disky z ľahkej zliatiny V-spoke. Ďalším dizajnovým prvkom interiéru je špeciálne označenie jubilejného modelu, ktoré sa nachádza na B-stĺpikoch karosérie a na prahoch dverí.

 

Aj v interiéri sa nachádza viacero výnimočných prvkov od BMW Individual. K najlepšiemu možnému vzhľadu prispeli charakteristické kombinácie vyberaných materiálov, exkluzívneho dizajnu a precízneho ručného spracovania. Celokožené čalúnenie BMW Individual jemnou kožou Merino v bielo-hnedej alebo bielo-čiernej farebnej kombinácii Smoke White/Cohiba alebo Smoke White/Black s ručne pletenou kedrovou stuhou perfektne dopĺňa strop potiahnutý alkantarou BMW Individual v bielom vyhotovení Smoke White. Modely BMW radu 7 Edition 40 Jahre sú vpredu aj vzadu vybavené komfortnými sedadlami. Interiérové lišty BMW Individual sú, v závislosti od farby čalúnenia, vyhotovené v čiernom klavírnom laku alebo z eukalyptového dreva s vysokým leskom. Označenie limitovanej edície sa dostalo aj na palubnú dosku v priestore pred spolujazdcom. Atmosféru luxusu završuje označenie limitovanej edície na opierkach hlavy a na koberčekoch vyhotovených v bielej farbe Smoke White s čiernym alebo hnedým lemovaním.

 

Nová definícia luxusu – už 40 rokov misia BMW radu 7.

Exkluzívne dizajnové prvky pomáhajú limitovaným modelom k individuálnemu vzhľadu a k neopakovateľnej atmosfére v interiéri. Pre dostatočné možnosti konfigurácií podľa vlastných potrieb sú zákazníkom k dispozícii všetky možnosti prvkov z programu špeciálnej výbavy BMW radu 7. Vďaka nim môžu svoje vozidlo vybaviť pre maximálnu radosť z jazdy, alebo ho zamerať na komfort jazdy. V BMW radu 7 Edition 40 Jahre sa odráža šesť generácií neustále rozvíjaného statusu luxusných limuzín ako vývesného štítu nenapodobiteľného štýlu a inovatívnych technológií. Už štyri desaťročia platí, že BMW prináša vo svojich špičkových modeloch typickú interpretáciu exkluzívnej radosti z jazdy a k nej pridáva maximálnu mieru luxusu.

 

Aktuálna generácia prináša pre BMW radu 7 typickú rovnováhu medzi športovými výkonmi a elegantným vzhľadom, ktorú dopĺňajú pokrokové asistenčné systémy vodiča, s ktorými sa BMW radí na prvú priečku na ceste k autonómnej jazde. K tomu sa pridávajú aj riešenia Connectivity. Vďaka tomu sa mobilita prepája so životným štýlom vodičov. So systémami ako Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou kolíziou, ktorý udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu v rýchlostiach od 70 km/h –210 km/h a Varovný systém opustenia jazdného pruhu, ktorý pri rýchlosti nad 70 km/h systém reaguje na značenie na vozovke a upozorní vodiča na prípadné neúmyselné vybočenie z jazdného pruhu vibráciami na volante, získava aktuálne BMW radu 7 nedostižný náskok v oblasti komfortu a bezpečnosti v rôznych dopravných situáciách. Inováciou, ktorá potvrdzuje schopnosti značky BMW v oblasti automatizovanej jazdy, je diaľkové ovládanie parkovania vozidla, ktoré sa svetu prvý raz predstavilo práve v aktuálnom BMW radu 7.

 

V ponuke je aj osobný asistent mobility BMW Connected. V automobilovom svete ide o jedinečné prepojenie medzi vozidlom a koncovými zariadeniami užívateľa ako mobilné telefóny či inteligentné hodinky. Na prepojenie sa využíva flexibilná platforma Open Mobility Cloud, ktorá pomáha vodičovi, aby sa do cieľa dostal pohodlne a bez stresov. Ako jediný model spomedzi konkurentov ponúka BMW radu 7 aj funkciu Remote 3D View. Prostredníctvom mobilného telefónu umožňuje vodičovi aktuálny pohľad na okolie vozidla.

 

Ku klasickým znakom luxusu, ktoré nanovo definujú nové BMW radu 7, patrí aj komfort cestovania a pohodlie pasažierov na zadných sedadlách. Výrazne ho zvyšujú na želanie dodávané prvky ako presklená panoramatická strecha Sky Lounge, elektronicky nastaviteľné sedadlá Executive Lounge, vyklápacia opierka na nohy Executive Lounge a zábavný systém pre pasažierov na zadných sedadlách Entertainment Experience vrátane ovládania dotykovým tabletom BMW Touch Command.

 

Priekopník inovácií, ktoré dávajú impulzy automobilizmu.

BMW radu 7 tradične preberá rolu priekopníka a prináša technologické novinky, ktoré následne zvyšujú radosť z jazdy aj v ostatných modelových radoch a dávajú impulzy celému automobilovému priemyslu. Automatický diagnostický systém Check-Control (1977), prvý dvanásťvalcový motor v nemeckom automobile po Druhej svetovej vojne (1987), prvý zabudovaný navigačný systém v európskom sériovo vyrábanom vozidle (1994), revolučný ovládací koncept iDrive a služby mobility BMW Online vrátane e-mailového konta (2001) či premiéra neobmedzeného internetového pripojenia vo vozidle (2008). Tieto prvky dokumentujú, že BMW radu 7 prinieslo v každej generácii ukážkové inovácie, ktoré sa napokon rozšírili aj do ďalších modelových radov. Zoznam technologických noviniek a míľnikov, ktoré sa prvý raz predstavili v BMW radu 7 a spájajú sa s jeho históriou, je dlhý a plný fascinujúcich prvkov.

 

Táto tradícia pokračuje v aktuálnej generácii využitím schopností a skúseností z vývoja automobilov známych pod značkou BMW i. Inteligentný materiálový mix v konštrukcii karosérie spája plasty vystužené uhlíkovými vláknami, hliník a oceľ a zabezpečuje BMW radu 7 jedinečnú syntézu pevnosti a nízkej hmotnosti. Technológia BMW eDrive v modeloch s označením BMW iPerformance s nabíjateľným plug-in hybridným pohonom predstavuje možnosť, ako si naplno užiť pohodlie luxusnej jazdy bez vypúšťania lokálnych emisií.

 

BMW radu 7, bez ohľadu na motorizáciu, opäť nanovo definuje radosť z jazdy a pocity za volantom. V novom BMW radu 7 sa vo svetovej premiére predstavilo ovládanie gestami. Ovládanie režimu jazdy sa rozšírilo o ponuku ADAPTIVE. V tomto režime sa nastavenie vozidla prispôsobuje jazdnému štýlu vodiča a vozovke. V BMW radu 7 sa prvýkrát predstavuje doplnkový systém na kontrolu podvozku Executive Drive Pro. Znižuje vychýlenie karosérie pri dynamickom zatáčaní za pomoci elektrických stabilizátorov a zároveň automaticky prispôsobuje nastavenie tlmičov zaznamenaným nerovnostiam na povrchu vozovky. Aktuálne BMW radu 7 bolo pri svojej premiére prvou luxusnou limuzínou na svete, ktorá sa na požiadanie dodávala s laserovými svetlometmi. Laserové svetlomety BMW Laserlight s neoslepujúcimi diaľkovými svetlometmi BMW Selective Beam sa dodáva v rámci výbavy na želanie. V porovnaní s LED svetlometmi dosvietia až do vzdialenosti 600 metrov – ďalšia doslovne ďalekosiahla ukážková inovácia v modeli BMW radu 7.

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html . Manuál CO2 (PDF ‒ 2.7 MB).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť