Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group na IAA 2017.

Doteraz nevídaná šírka expozície spoločnosti BMW Group sa v hale 11 rozprestiera na ploche viac ako 10 500 m2 v rámci frankfurtského autosalónu International Automobil-Ausstellung (IAA). Ten sa koná od 14. do 24. septembra a ponesie sa v duchu hesla „This is tomorrow. Now. Die Zukunft ist jetzt.” Od BMW i po nové produkty v luxusnom segmente, od služieb mobility po BMW M, od MINI po BMW Motorrad.

Spoločnosť
·
Predaj a marketing
·
Výstavy
·
Frankfurt
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~1,86 MB)

Mníchov. Zámerom spoločnosti BMW Group je nové definovanie mobility a zrušenie doteraz zaužívaných postupov. Rýchle zmeny nárokov na mobilitu sa prejavujú v aktívnom prístupe k vytváraniu budúcnosti. Doteraz nevídaná šírka expozície spoločnosti BMW Group sa v hale 11 rozprestiera na ploche viac ako 10 500 m 2 v rámci frankfurtského autosalónu International Automobil-Ausstellung (IAA), ktorý sa koná od 14. do 24. septembra, sa ponesie v duchu hesla „This is tomorrow. Now. Die Zukunft ist jetzt. (Budúcnosť je teraz)“ Od BMW i po nové produkty v luxusnom segmente, od služieb mobility po BMW M, od MINI po BMW Motorrad.

Vďaka tomu je BMW Group priekopník nového vnímania budúcnosti a reality mobility vo všetkých jej podobách – fyzických aj digitálnych.

 

Značka BMW stojí v centre všetkých aktivít. Emotívne tematické priestory a veľkolepé pasáže umocňujú dynamickú architektúru stánku s doďaleka sa tiahnucimi výhľadmi a infopanelmi. Centrálny priestor „Vision Loop” je s 550 miestami na sedenie a so 150 metrov dlhou dráhou srdcom tohto sveta nevšedných zážitkov, ktorý zosobňuje mladícku dynamiku a radosť zo života - novú stratégiu značky BMW. Denne sa odohrá 14 predstavení, ktoré zobrazia neustále sa meniacu scénu venovanú posolstvám ako „Luxus”, „BMW M”, „BMW X3” a, samozrejme, „Budúcnosť”.

„Vision Loop” je zároveň aj miestom, kde sa bude 12. septembra o 08:30 konať tlačová konferencia spoločnosti BMW Group. Zároveň to bude aj oficiálny začiatok autosalónu IAA 2017.

Už predtým - večer 10. 09., sa vo „Vision Loop” uskutoční pohľad na dlhodobé výhľady scenárov budúcnosti mobility. Spolupráca spoločností BMW i a TED prinesie finále podujatia „NextVisionaries” ( www.nextvisionaries.com).

 

„Autosalón IAA 2017 je viditeľným prejavom nového smerovania značky BMW v rámci čoraz dôležitejších ‚Brand Stories’ (Príbehov spoločnosti). BMW i predstaví ‚Story of Visionary Mobility’ (Príbeh vizionárskej mobility) v typickej priekopníckej úlohe značky zameranej na inovácie v oblastiach elektromobility, autonómnej jazdy a služieb mobility. V podobe ‚Story of Progressive Luxury’ (Príbeh progresívneho luxusu) predstaví značka BMW nový pohľad na modelovú ofenzívu v luxusnom segmente. ‚Story of Thrilling Sportiness’ (Príbeh vzrušujúceho športového ducha) od BMW M sa predstaví najmä v rámci predstavení v priestore ‚Vision Loop’. Dnes ešte nemôžeme prezradiť všetko, no na IAA ukážeme celý inovatívny potenciál, ktorý sa skrýva v mladíckej značke BMW”, vraví Hildegard Wortmann, riaditeľka značky BMW.

 

Na návštevníkov čakajú viaceré svetové premiéry ako napríklad nové BMW X3 alebo prvé BMW radu 6 Gran Turismo či kompletné modelové portfólio. V rámci luxusnej triedy portfólia značky BMW predstavia moderná nadčasová architektúra a vyberané materiály ako aj veľkoformátové sklenené závesy nový pohľad na progresívne poňatie luxusu.

 

S novým vizionárskym pohľadom na budúcnosť mobility sa predstaví značka BMW i. BMW i presúva budúcnosť do súčasnosti. Expozícia modelov BMW i a BMW iPerformance dostane svoj vlastný a opticky oddelený priestor. Autentické urbanistické materiály vyzdvihnú kontrast vozidiel. Vďaka nim bude priekopnícky duch vozidiel značky BMW i viditeľný, citeľný a emocionálne uchopiteľný. Interaktívne panely a prezentačné plochy, veľkoformátové mediálne plochy a žiariace sklenené ostrovy. To všetko v návštevníkoch vytvorí hlboký a nezabudnuteľný dojem.

 

V súlade s kľúčovým posolstvom spoločnosti BMW Group: „This is tomorrow. Now. Die Zukunft ist jetzt.” sa ťažisko zameria predovšetkým na vedúcu úlohu spoločnosti BMW Group v oblasti elektromobility. Do októbra 2016 sa spoločnosti BMW Group poradilo dodať zákazníkom 100 000 elektrifikovaných vozidiel. Len v roku 2017 sa k tomu pridalo ďalších 100 000 elektrifikovaných vozidiel. BMW Group dnes s modelmi BMW i3 a BMW i8 ako aj s nabíjateľnými plug-in hybridnými vozidlami s označením BMW iPerformance v modelových radoch BMW radu 2, BMW radu 3, BMW radu 5, BMW radu 7 ako aj v modelových radoch BMW X ponúka najširšiu paletu elektrifikovaných vozidiel spomedzi všetkých prémiových výrobcov.

 

Služby mobility BMW: Inteligenté a prepojené. Nástenná inštalácia s dĺžkou viac ako 14 metrov predstaví jedinečnú interaktívnu cestu cez ponuku služieb BMW Services. Od BMW Connected cez Digital Energy Solutions, Digital Charging Services až po služby Now Services. V rámci vlastnej prezentácie sa predstavia aj všetky ostatné služby súvisiace s mobilitou ako DriveNow, ChargeNow a ParkNow.

 

Šesť metrov vysoký exponát BMW Personal Copilot prevedie návštevníkov v rámci svetovej premiéry modelu BMW radu 6 Gran Turismo po virtuálnej ceste od inteligentných asistenčných systémov vodiča po autonómnu jazdu.

 

BMW M. Úlohou BMW M je dokonalosť v oblasti pohonu, výkonu a celkového konceptu. M – najvýkonnejšie písmeno na svete – predstaví na IAA 2017 celkovo osem vozidiel. Veľkoformátová LED stena, pulzujúce svetelné pásy na strope a červené lesklé plochy. To všetko posilní dynamickú atmosféru fascinácie písmenom M. Širokú paletu vozidiel BMW M doplnia modely BMW M Performance.

 

Značka MINI. Expozícia značky MINI je na IAA 2017 koncipovaná ako otvorená a zvádza k návšteve. V súlade so životným štýlom a s duchom doby stavila značka MINI na architektúru inšpirovanú mestským prostredím, v ktorom ponúka veľa možností na objavovanie. Rôznorodosť značky sa predstaví v podobe viacerých prostredí piatich modelov MINI – MINI 3-dverové, MINI 5-dverové, MINI Cabrio, MINI Clubman a MINI Countryman.

 

Návštevníci sa môžu do týchto prostredí začleniť a zotrvať v nich v rámci expozície. Originálne a nezvyčajné: podobne ako na festivaloch Street Food bude v rámci modelu MINI Cabrio pripravený stánok so smoothie. Návštevníci v ňom počas svojho pobytu v expozícii nájdu výživné osvieženie.

 

Dokonalé MINI, dokonalý Gentleman, dokonalo aktuálne: na poschodí, v priestore venovanom modelu MINI Clubman, bude pre pánov k dispozícii originálne holičstvo. Na požiadanie v ňom páni dostanú 30-minútové bezplatné poradenstvo v oblasti štýlu a starostlivosti. Objednávka termínov sa bude riešiť priamo na mieste.

 

Make life a ride (Premeňte život na jazdu) - značka BMW Motorrad. S celkovo piatimi sériovými modelmi a so štúdiou Link predstaví značka BMW Motorrad (motocykle) na IAA 2017 ešte viac modelov ako na IAA 2015. Podčiarkne tak celosvetový úspech v tomto segmente. Na veľkej špeciálnej stene sa predstavia štýlovo naaranžované produkty z kolekcie odevov BMW Motorrad.

 

Priestory BMW Lounge. Stánok ponúka rovno tri mimoriadne hodnotné priestory na odborné diskusie v podobe troch salónov BMW Group Lounge, BMW VIP Lounge a BMW Security Lounge. BMW Group Lounge stojí spolu s BMW VIP Lounge nad centrálnym priestranstvom a ponúka výnimočné výhľady na dianie na scéne, na ktorej sa slogan značky „Freude am Fahren” zobrazí vždy v inej podobe.

 

Expozícia spoločnosti BMW Group na autosalóne IAA 2017 ponúka strhujúci a emotívny ohňostroj lákadiel. Rovnako však v strede pozornosti spoločnosti stojí aj téma trvalej udržateľnosti, preto sa mimoriadne zvýšil aj podiel obnoviteľných materiálov. Dokonca až do takej miery, akú BMW Group na IAA doteraz nedosahovalo.

 

V rámci expozície BMW Group sa predstavia aj BMW i a TED.

Už v predvečer IAA sa expozícia BMW Group stane scénou výnimočného podujatia: od jari 2017 existuje spolupráca medzi BMW i a celosvetovou komunikačnou platformou TED ( www.ted.com). Večer 10. 09. sa predstavia víťazi súťaže „NextVisionaries“ ( www.nextvisionaries.com). BMW i pripravili podmienky na to, aby sa pokrokové myšlienky dostali na veľkú scénu. Vizionári, stratégovia a kreatívni tvorcovia z celého sveta dostali v ostatných mesiacoch výzvu, aby načrtli svoje predstavy o budúcnosti mobility.

 

Svoje idey predstavia na IAA. Bude ich pri tom počúvať vysoko profesionálna odborná porota a 500 pozvaných hostí.

 

„Už od spustenia projektu i pred desiatimi rokmi sa značka BMW i profiluje ako čelný predstaviteľ pokročilých technológií mobility. Využíva pri tom špičkové inovácie a ťaží zo svojho priekopníckeho ducha. Presne tento duch je to, čo spája značku BMW i a komunitu TED. V rámci jedinečnej spolupráce ponúkame veľký priestor na to, aby sa inšpiratívne myšlienky týkajúce sa mobility zajtrajška, dostali k čo najširšiemu publiku“, povedala Hildegard Wortmann, riaditeľka značky BMW.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť