Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Fiat Chrysler Automobile sa pridal k spoločnostiam BMW Group, Intel a Mobileye v projekte vývoja platformy pre systémy autonomnej jazdy.

Zástupcovia BMW Group, Intel Corporation, Mobileye, spoločnosť Intel a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podpísali dohodu o budúcom zapojení FCA do vývoja celosvetovo najpokročilejšie platformy systémov autonomnej jazdy +++ Kooperácia účastníkov dovolí využívať silné stránky ostatných partnerov +++ Platforma sa zameriava na vývoj autonómnych systémov úrovne 3 až 5, ktoré môžu byť využité rôznymi výrobcami pri zachovaní ich vlastnej identity.

Spoločnosť
·
Technológia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~3,17 MB)

MNICHOV, 16. augusta 2017 /CZ jazyková  verzia/  –  BMW Group, Intel a Mobileye dnes podepsaly dohodu o budoucím zapojení Fiat Chrysler Automobile (FCA) do společného vývoje globální platformy pro systémy automatizované jízdy.

V rámci vývoje budou moci zapojené společnosti využít silných stránek, schopností a zdrojů ostatních partnerů, což zrychlí vývoj celé platformy a zkrátí čas uvedení jednotlivých systémů na trh. V rámci této spolupráce budou vzájemně kooperovat inženýři z Německa a vývojáři z jiných zemí. FCA do dané kooperace zainteresuje své vývojové a technické kapacity, stejně jako významný odbytový potenciál a dlouhodobé zkušenosti s trhy v Severní Americe.

„V rámci rozvoje technologií autonomního řízení je důležitá spolupráce mezi automobilovými výrobci i technologickými specializovanými společnostmi a dodavateli,“ řekl výkonný ředitel FCA Sergio Marchione. „Zapojení do této spolupráce umožní FCA přímo profitovat ze synergií a úspor vycházejících ze společných cílů a vizí.“

V červenci 2016 společnosti BMW Group, Intel a Mobileye oznámily, že spojují síly při vývoji systémů automatizovaného řízení (úroveň 3) a systémů plně autonomní jízdy (úrovně 4/5), které by se měly objevit na trhu v roce 2021. Od zahájení této spolupráce vznikla všestranná architektura připravená pro využívání různými automobilovými výrobci z celého světa bez toho, že by museli potlačit své unikátní charakteristiky.

V rámci společného vývoje bude během roku 2017 připraveno 40 testovacích autonomních vozidel. Tato vozidla budou těžit také z poznatků získaných z testovacího provozu stovky vozidel úrovně 4 společností Mobileye a Intel, což je ukázkou přínosu společného vývoje.

„Dvěma hlavními faktory, které zůstávají základem úspěchu celé spolupráce, je nekompromisně kvalitní vývoj a rozšíření platformy autonomního řízení,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. „S naším novým partnerem FCA posilujeme na naší cestě k vytvoření nejvyspělejší dodavatelské globální platformy úrovní 3–5.“

„Budoucnost dopravy spočívá na vedoucích společnostech automobilového a technologického průmyslu a jejich vzájemné spolupráci při vývoji flexibilní platformy, která jednotlivým výrobcům umožní jejich vlastní adaptaci a přizpůsobení,“ vysvětluje Brian Krzanich, výkonný ředitel společnosti Intel. „Vítáme zapojení společnosti FCA, které nás opět o krok přiblíží k vývoji nejbezpečnějších autonomních vozidel světa.“

„Vítáme společnost FCA do spolupráce a k využívání platformy, jež v posledních letech prošla rozsáhlým vývojem a dostala se do fáze reálného testování,“ sdělil profesor Amnon Shashua, výkonný ředitel a ředitel vývoje společnosti Mobileye, která je součástí společnosti Intel. „Kombinace pokročilých systémů rozpoznávání okolí a mapování, diferenciace senzoriky a různých řešení dopravní infrastruktury přináší nejvyšší úroveň bezpečnosti, variability i efektivity v oblasti nákladů, které zajistí jak geografické, tak funkční rozšíření.“

BMW Group, Intel, Mobileye a FCA společně s již dříve oznámenými vývojovými partnery uvítají další automobilové výrobce a dodavatele, kteří se chtějí zapojit do vývoje platformy autonomního řízení v rámci široké kooperace v oblasti daného průmyslového odvětví.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, servisný zástupca značky BMW je v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť