Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

#SELFi8 – vizuálne objavovanie dizajnu BMW i8.

Dizajn BMW i8 prezentovaný v rámci špeciálnej výstavy. Hrdina – BMW i8 Garage Italia CrossFade Edition, limitovaná edícia vyrobených 10 kusov.

I01
·
I12
·
Coupé
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
·
BMW i8 Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(19x, ~82,84 MB)

Bukurešť. Objektív fotoaparátu rozpráva svoj osobný príbeh. Umožňuje umelcovi (znovu)objaviť predmet jeho záujmu, upriamiť pozornosť na nové detaily, osvetliť ich. Toto bola hlavná filozofia projektu #SELFi8 – vizuálneho objavovania dizajnu BMW i8 prostredníctvom štyroch experimentov realizovaných vizuálnymi umelcami. Projekt ponúkol nové perspektívy a bol jedinečnou príručkou pri objavovaní BMW i8.

Hrdinom tohto projektu je BMW i8 Garage Italia CrossFade Edition, model vyrobený v limitovanej edícii len v 10 kusoch. Pozadie mu vytvára najatraktívnejšie obchodné centrum v Bukurešti, Băneasa Shopping City. V rámci projektu tu bol automobil vystavený a verejnosť bola pozvaná, aby si, usmernená prácou umelcov, vyskúšala experimentovanie s fotografiou modelu. Automobil bol predstavený tak, akoby sa nachádzal v špeciálne upravenom a profesionálne osvetlenom fotoštúdiu, ktoré výrazne vylepší kvalitu vytvorených záberov a videí. Vystavené BMW i8 Garage Italia CrossFade Edition bolo zároveň ponúknuté na predaj.

„Chceli by sme povzbudiť ľudí, aby skúmali a objavovali výnimočný dizajn BMW i8. Tento model priťahuje pohľady, všetci si ho chcú odfotiť alebo natočiť, tak prečo ho nepredstaviť práve takýmto spôsobom? Takto nejako vznikla celá myšlienka projektu #SELFi8.

Pozvali sme štyroch vizuálnych umelcov, aby vo svojej tvorbe objavovali dizajn BMW i8, a išli tak príkladom verejnosti. Pre takéto fotenie auta je obchodné centrum nečakaným miestom a to ho robí výnimočným. Je to zároveň aj miesto bohaté na svetelné zdroje a odrazy, čo je síce výzva, ale na druhej strane ponúka aj mnohé neobvyklé vizuálne možnosti“, vysvetľuje Dana Popescu, brand manager BMW i .

BMW i8 bolo predstavené so štúdiovým osvetlením v pozadí, takže verejnosti ponúklo tie najlepšie podmienky na vytvorenie tých najfantastickejších záberov. Zároveň bolo v rámci tejto akcie verejnosti premiérovo predstavená tvorba štyroch umelcov.

 

Umelci

Mihai Baloianu

Fotografie sú ako súčasť galérie v prílohe.

www.mihaibaloianu.com

 

Mihai Dăscălescu

Cinemagraphs:

www.bmwgroup.ro/gif/i8_Mishu_3.gif

www.bmwgroup.ro/gif/i8_Mishu_4.gif

www.mihaidascalescu.com

 

Ciprian Mihai

Fotografie sú ako súčasť galérie v prílohe.

www.ciprianmihai.com

 

Dragoş Sabadac

Film: https://vimeo.com/229334431

Stránka Vimeo https://vimeo.com/user10228039

 

 

Niečo o BMW i8 Garage Italia CrossFade Edition

Garage Italia CrossFade Edition je limitovaná edícia 10 automobilov, ktoré sú ručne striekané v Dizajnérskom centre Garage Italia Customs din Milano.

Pre dizajn automobilu bola inšpiráciou optická kombinácia farieb, technika, ktorú využíval už pointilizmus na konci 19. storočia. Tento typ maliarskej techniky je založený na vytváraní motívov pomocou pravidelne rozložených malých farebných bodov. Keďže vedľa seba nanesené farby nie sú pomiešané, ale iba opticky spojené vo vnímaní diváka, vzniká neobyčajne intenzívny jas. Selektívne chvenie rozmerov a priestoru medzi jednotlivými bodmi umožňuje vytvorenie očarujúco presnej a harmonickej farebnej variácie.

Na povrchu karosérie BMW i8 Garage Italia CrossFade sú starostlivo definované zmeny farieb a na rozhraní metalízy Protonic Blue a metalízy Protonic Dark Silver sú použité tak, aby podčiarkli intenzitu kontúr a línií. Navyše majú stopy farieb trojuholníkový tvar. Výsledkom tejto geometrickej formy je, že celkový dojem, ako i dynamika športového hybridu plug-in – symbolmi vyjadrený aj v samotnom dizajne – sú viacnásobne zvýraznené. Farebný dizajn vychádzal z použitia komplexného procesu striekania, v ktorom metalíza Protonic Blue bola najprv pokrytá tenkou šablónou. Takýmto spôsobom bolo možné dosiahnuť, aby bol požadovaný geometrický model vytvorený s takou presnosťou, keď bola nakoniec aplikovaná druhá vrstva farby, metalíza Protonic Dark Silver.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only zástupca Auto Motiv značky BMW je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI sú v Bratislave a v Košiciach.

 

Štyria predajcovia motocyklov so servisom sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť