Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nad rámec radosti z jazdy: inovatívny luxus v štýle BMW.

Nová aktivita značky sprevádza ofenzívu prémiového výrobcu automobilov v luxusnom segmente +++ Zameranie na očarenie, exkluzívne zážitky a na nezabudnuteľné momenty v živote.

G12
·
G11
·
Spoločnosť
·
Predaj a marketing
·
Lifestyle
·
Radu 7
·
Dlhý rázvor
·
Sedan
·
BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~121,52 MB)

Mníchov. Súčasťou modelovej ofenzívy BMW budú aj prepracované aktivity a nové formy prítomnosti značky v luxusnom segmente. Tradičného lídra, limuzínu BMW radu 7, doplnia novinky, ktoré sa čoskoro dostanú na trh. O výnimočné obohatenie luxusného segmentu sa postarajú modely BMW radu 8, BMW X7 ako aj BMW i8 a prichádzajúci model BMW i8 Roadster. Ide o automobily, ktoré vedia osloviť srdcia a prirodzene obohacujú životný štýl svojich majiteľov o autentické a silno emotívne zážitky. Identita a charizma elitných modelov značky BMW sa odrážajú aj v upravenom logu. To prichádza v čierno-bielej verzii a po prvý raz v 100-ročnej histórii spoločnosti sa po obvode nachádza jej názov v plnom vypísanom znení „Bayerische Motoren Werke”. Nový prístup pre modely luxusného segmentu sa po prvý raz predstaví na frankfurtskom autosalóne IAA 2017. Koná sa 14. – 24. septembra 2017.

 

Klasická zdržanlivá estetika a plný názov spoločnosti v logu pripomínajú neopakovateľnú históriu značky BMW. Odvaha predstaviť samostatné výnimočné riešenia a štúdie ako aj schopnosť prijať výzvy a vysporiadať sa s nimi tak, že značku posilnia, to sú výrazné charakterové znaky zakorenené v dedičstve značky BMW. Tento prístup zahrňuje všetko od prvého leteckého motora, ktorý pokoril a stanovil svetový rekord v dosiahnutej letovej výške, až po predstavenie značky BMW i. Osvedčil sa ako recept na úspech. Treba k nemu však pridať aj vášeň spoločnosti, odhodlanie a schopnosť predstaviť budúcnosť a preniesť ju do súčasnosti. Tieto prvky sa nachádzajú aj v životnom štýle cieľovej skupiny. Jej členovia sú zvyknutí skúšať nové veci, postaviť sa do čela objaviteľov a vykročiť sa svoju vlastnú, nezávislú cestu životom.

 

„Pre týchto ľudí predstavuje život schopnosť vyťažiť maximum z každého momentu a užiť si ho naplno,” vraví Hildegard Wortmann, senior vice president značky BMW. „Ich snahou je zmocniť sa každého momentu a prežiť ho naplno.”

 

Nezávislá priekopnícka duša tvorí progresívny luxus.

Luxus predstavuje v automobiloch ovocie nespočetného vývoja a skúseností z viacerých oblastí. Autentický, presvedčivý a predovšetkým moderný luxus čerpá zo studne tradície a priekopníckeho ducha. Je založený na rokoch skúseností, hlbokých vedomostiach a na talente prinášať inovácie. Vlajkové modely v ponuke značky BMW stelesňujú nové poňatie a vnímanie luxusu ako spojenia emócií inšpirovaných krásou a radosti z jazdy s pocitom slobody a sebavedomej individuality.

 

Prichádzajúci rozvoj konceptu luxusu sa úzko spája s modelovými radmi, ktoré v portfóliu značky BMW nosia označenie 7 a 8. Luxusná limuzína BMW radu 7 už 40 rokov slúži ako vzor exkluzívnej radosti z jazdy a neopakovateľného štýlu značky. Neoddeliteľnou súčasťou modelovej ponuky je aj priekopnícke, dynamické a inovatívne využitie tvarov a sily technologického progresu. Na týchto základoch stojí aj fascinácia modelom BMW radu 8, pričom jeho vznik sa datuje do roku 1989. Nové BMW radu 8 stelesňuje eleganciu, dynamiku a luxus v podobe nadčasového kupé značky BMW. Medzi tým sa nabíjateľný plug-in hybridný model BMW i8 postaral o napísanie prvej kapitoly o budúcnosti športových automobilov. Progresívny charakter aktuálneho modelového portfólia luxusných modelov značky BMW umocňujú aj inovácie založené na prelomových výsledkoch technického vývoja a pokroku ako používanie karbónových vlákien vo veľkosériovej výrobe, diaľkovo ovládané parkovanie či BMW laserové svetlá.

 

Inšpirujúce zážitky, výnimočné životné momenty.

Značka BMW zameriava svoju pozornosť na neustále rozvíjanie vzťahov so zákazníkmi ako aj na vytváranie stále nových zážitkov, emócií a na ponuku pripravenú presne na mieru konkrétnych záujemcov. Záujmom značky je každý deň poskytnúť zákazníkom špeciálny zážitok spojený s mobilitou a s ponukou jedinečných a stále zlepšovaných služieb. Najbližšie vytvárané služby budú niečo ako súčasť prenájmu vozidiel podľa aktuálnych a individuálnych potrieb a požiadaviek klientov. Ich súčasťou budú aj špeciálne služby rozšírenej mobility, ktoré majiteľom luxusných vozidiel poskytnú neprekonateľnú flexibilitu a slobodu. To napríklad znamená, že ak majiteľ BMW radu 7 potrebuje dodatočnú prepravnú kapacitu, môže prestúpiť priamo do BMW X7. A pokiaľ si chce užiť víkend plný radosti zo športovej jazdy, bude mu k dispozícii BMW radu 8. To znamená, že kedykoľvek dostane pridanú hodnotu v podobe emócií nielen z jazdy vo vlastnom vozidle, ale aj prostredníctvom služieb navrhnutých na vytvorenie nových zážitkov.

 

Modelovú ponuku modelov značky BMW a služieb pre celosvetovo rastúci luxusný segment doplní množstvo jedinečných zážitkov. Inšpiráciu načerpajú z požiadaviek moderných celosvetovo pôsobiacich cieľových skupín, ktoré ďaleko presahujú radosť z jazdy vo vozidle. Program BMW i Pure Impulse Experience pre majiteľov vozidiel BMW i8 otvoril dvere k viacerým nezabudnuteľným kultúrnym, spoločenským a cestovateľským zážitkom. Od exkluzívnych prehliadok a gala večerí v reštauráciách ocenených hviezdičkami Michelin až po návštevu odovzdávania cien Grammy v Los Angeles, prehliadky umenia Art Basel v Hong Kongu či konských dostihov White Turf vo švajčiarskom stredisku St. Moritz.

 

Zámer spoločnosti predpokladá vytvorenie výnimočného zážitku zloženého z mobility a z vášne typickej pre značku BMW. Chce tak podporiť najvýraznejšiu modelovú ofenzívu v luxusnom segmente vo svojej histórii. „Vytvárame luxusné prostredie jedinečných služieb a zážitkov, ktoré sa spájajú s kompletnou ponukou luxusných modelov. Vďaka tomu zažijú naši zákazníci výnimočné a nezabudnuteľné spomienky a momenty,” vysvetľuje Wortmann.

 

Intenzívna snaha značky BMW o vytváranie silných emócií sa prejavila aj v tom, že takéto zážitky pripravuje aj svojím zákazníkom a priaznivcom. Stačí si len zobrať napríklad BMW Art Car Collection, celosvetovo bezkonkurenčnú zbierku „umeleckých diel na kolesách”. Od roku 1975 sa renomovaní umelci z celého sveta snažia pretvárať sériovo vyrábané aj pretekárske modely značky na mimoriadne obdivované muzeálne umelecké artefakty. O výnimočnosti zbierky BMW Art Car Collection svedčí aj to, že mnohé z jedinečných kúskov nemali svoju premiéru na vernisážach medzi stenami múzeí, ale na otvorených priestranstvách pretekárskych okruhov.

 

Priestory nezabudnuteľných momentov a exkluzívnych zážitkov sú ideálnymi miestami na kontakt značky BMW s potenciálnymi novými zákazníkmi. A teda aj ideálnou scénou na predstavenie novej kategórie produktov. „BMW sa musí vyskytovať na miestach, kde si svoj voľný čas užíva cieľová skupina klientov so záujmom o luxusný segment,” dodáva Wortmann. „V tom prípade potom nie sme iba výrobcom automobilov, ale stávame sa partnerom, ktorý rozumie luxusnému životnému štýlu a patrí medzi prirodzených členov tohto sveta.”

 

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html . Manu á l CO 2 (PDF 2.7 MB).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook:        http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:        http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:        http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:        http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť