Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

25 rokov BMW Individual: Model BMW Individual M760Li inspired by Nautor's Swan. Fínska lodenica Nautor’s Swan a BMW predstavili k jubileu exkluzívny unikát.

Dvadsaťpäťročná história oddelenia BMW Individual má za sebou niekoľko významných projektov. V meste Garching pri Mníchove, kde sídli BMW Individual Manufaktur, vznikli v uplynulom štvrťstoročí viaceré modely, ktoré prišli na svet iba v jednom kuse. K svojmu jubileu stvorilo BMW Individual vozidlo, ktoré sa radí k výnimočným modelom z predošlých rokov vyrobeným iba v jednom kuse: BMW Individual M760Li inspired by Nautor's Swan.

G12
·
Radu 7
·
Dlhý rázvor
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~63,47 MB)

Mníchov. Dvadsaťpäťročná história oddelenia BMW Individual má za sebou niekoľko významných projektov. V meste Garching pri Mníchove, kde sídli BMW Individual Manufaktur, vznikli v uplynulom štvrťstoročí viaceré modely, ktoré prišli na svet iba v jednom kuse. K svojmu jubileu stvorilo BMW Individual vozidlo, ktoré sa radí k výnimočným modelom z predošlých rokov vyrobeným iba v jednom kuse: BMW Individual M760Li inspired by Nautor's Swan (kombinovaná spotreba: 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 294 g/km).

 

Luxus a vysoký výkon : Nautor's Swan.

Spoločnosť Nautor's Swan sa v priebehu uplynulých 50 rokov etablovala ako synonymum pre luxusné a vysoko výkonné jachty. BMW spája s týmto fínskym tvorcom jácht dlhoročné partnerstvo. Obe spoločnosti spolu podporujú viaceré prestížne regaty ako napríklad „Les Voiles de Saint-Tropez“.

 

Úzka spolupráca priniesla unikát k 25. výročiu BMW Individual, ktorý spojil to najlepšie z oboch svetov. Výsledok: Topmodel BMW M760Li xDrive V12 Excellence inšpirovaný mondénnou plachetnicou.

 

Atmosféra jachtárskeho športu na palube.

Už na prvý pohľad vidno, že jedinečný model BMW Individual M760Li inspired by Nautor's Swan čerpal inšpiráciu z jachtárskeho športu. Partner Nautor's Swan vyhotovil niektoré z použitých prvkov ručne priamo vo svojom závode na západe Fínska. Napríklad platne z teakového dreva. Medzery medzi nimi sa vypĺňali ručne gumovým tesnením. Vďaka tomu môže drevo aj pri zmene teplôt pokojne pracovať. Na palube jachty to má svoj zmysel – ale aj vo vozidle. Takéto drevené platne zdobia dno batožinového priestoru vozidla BMW Individual M760Li inspired by Nautor‘s Swan. Zvyšok batožinového priestoru je čalúnený bielou alkantorou s farebným označením Rauchweiß.

 

Prahy dverí aj koberčeky sú vyhotovené z teakového dreva a nesú značku z manufaktúry Nautor's Swan. Nádych jachtárskeho športu tak vidieť aj cítiť na každom metri. Prispievajú k tomu aj insígnie fínskej spoločnosti. Znak spoločnosti „Nautor's Swan“ je vyšitý na opierkach hlavy aj na vankúšoch. Okrem toho sa nachádza na slnečných clonách ako aj na lištách vyrobených z európskeho duba, ktoré skrášľujú priestor pred vodičom a na stredovej konzole.

 

Exteri ér s elegantnými a decentnými dizajnovými detailami.

Spolupráca oboch značiek sa prejavila aj na exteriéri. Brzdové strmene modelu BMW Indvidual M760Li, exkluzívne nalakované vo farbe vozidla, nesú reliéfne spracované logo labute. Na veko batožinového priestoru sa dostala typická šípka spoločnosti Nautor's Swan, ktorá sa zvyčajne nachádza na bokoch jácht. Tu sa nachádza takisto na boku vozidla, čo zvyšuje jeho luxusný nádych.

 

Základ v luxusnej limuzíne BMW M760Li xDrive.

Dokonalý základ pre výnimočné vozidlo neposkytlo nič iné než už aj tak očarujúci model BMW M760Li xDrive V12 Excellence. Vozidlo dostalo špeciálny červený metalický lak Damastrot Metallic z ponuky BMW Individual. Interiér je plne čalúnený dvojfarebnou bielo-hnedou jemnou kožou Merino. Platí to aj pre dodatočne čalúnené miesta ako napríklad opierky na nohy vzadu. V tomto prípade sa dostalo kompletné kožené čalúnenie BMW Individual na oveľa viac miest ako zvyčajne. To znamená, že všetky druhy koženého čalúnenia z ponuky značky BMW zdobia aj obklady A- a B-stĺpikov, kryty sedadiel, okolie dverí a boky palubnej dosky. Dokonca aj palubná literatúra prichádza priamo z manufaktúry ručne čalúnená kožou Merino hnedej farby Criollobraun.

 

Na cestách športovo a maximálne komfortne.

Rovnako očarujúci je výnimočný model BMW Individual M760Li inspired by Nautor's Swan aj na cestách. O pohon sa stará vlastný 12-valcový benzínový motor M Performance TwinPower Turbo. Z objemu 6,6 litra dodáva výkon 448 kW (610 k) a maximálny krútiaci moment 800 Nm. Vozidlo s vysoko výkonným motorom zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy.

 

V spolupráci s modernou 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport vyniká nenapodobiteľná charakteristika motora V 12, ktorá prepožičiava vozidlu športové a suverénne jazdné vlastnosti. Inovatívna technológia podvozka Executive Drive Pro k tomu pridáva vyšperkovanú jazdnú dynamiku a maximálny komfort jazdy. Ako sa na takéto mimoriadne cenné vozidlo patrí, nesie na palube najaktuálnejšie technické vybavenie: jazdí čiastočne automatizovane a medzi výnimočné prvky jedinečného vozidla z histórie značky BMW patria aj dotykové displeje či ovládanie vybraných funkcií gestami.

 

BMW Individual M760Li inspired by Nautor's Swan oslávi svoju premiéru 12. septembra 2017 na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

 

Výnimočný charakter pre luxusný segment značky BMW.

Vozidlo predstavuje vstupnú bránu do samostatnej produktovej kategórie značky BMW s novým zameraním na luxusný segment. O výnimočné obohatenie luxusného segmentu sa postarajú modely BMW radu 8, BMW X7 ako aj BMW i8 a prichádzajúci model BMW i8 Roadster. Ide o automobily, ktoré vedia osloviť srdcia a prirodzene obohacujú životný štýl svojich majiteľov o autentické a silno emotívne zážitky. Identita a charizma elitných modelov značky BMW sa odrážajú aj v upravenom logu. To prichádza v čierno-bielej verzii a po prvý raz v 100-ročnej histórii spoločnosti sa po obvode nachádza jej názov v plnom vypísanom znení „Bayerische Motoren Werke”.

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html . Manu á l CO 2 (PDF 2.7 MB).

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook:                http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:                http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:                http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:                http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť