Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i Vision Dynamics. Nová podoba elektrickej radosti z jazdy

Iba rok po premiére vizionárskych modelov NEXT 100, zameraných na vzdialenejšiu budúcnosť, predstavila BMW Group štúdiu, ktorá mieri do bližšej budúcnosti. BMW i Vision Dynamics je štvordverové vozidlo Gran Coupé s dojazdom 600 km, najvyššou rýchlosťou 200 km/h a zrýchlením z nuly na 100 km/h za štyri sekundy.

BMW i Automobiles
·
Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~129,11 KB)
  
Photos(33x, ~194,74 MB)
  
Videos(1x, ~142,09 MB)

Mníchov. Iba rok po premiére vizionárskych modelov NEXT 100, zameraných na vzdialenejšiu budúcnosť, predstavila BMW Group na autosalóne IAA vo Frankfurte štúdiu, ktorá mieri do bližšej budúcnosti. BMW i Vision Dynamics je štvordverové vozidlo Gran Coupé s dojazdom 600 km, najvyššou rýchlosťou 200 km/h a zrýchlením z nuly na 100 km/h za štyri sekundy. Je to vozidlo, ktoré ukazuje, ako sa v budúcnosti bude dať skombinovať elektrická mobilita a športová elegancia. „V BMW Group budúcnosť elektrickej mobility už nastala,“ povedal Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW AG. „Po cestách jazdí viac našich elektromobilov ako našich tradičných konkurentov a naša ďalšia expanzia na poli elektrinou poháňaných vozidiel je súčasťou stratégie NUMBER ONE > NEXT. V roku 2025 budeme mať v ponuke 25 vozidiel s elektrifikovaným pohonom, z ktorých bude 12 čisto elektrických. Konceptom BMW i Vision Dynamics ukazujeme, ako vidíme budúci elektrický model zasadený medzi aktuálne modely i3 a i8 – bude to dynamické a progresívne štvordverové Gran Coupé. Pracujeme na elektrifikácii modelov hlavnej značky BMW a súčasne posúvame BMW aj do úplne novej dimenzie.“

 

BMW i posúva úroveň inovácií.

BMW i je synonymom pre vizionárske automobily a nové poňatie prémiovej mobility zameranej na trvalú udržateľnosť. „BMW i je inovačnou silou pre BMW Group,“ vysvetľuje Klaus Fröhlich, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za vývoj. „Práve tu sa vizionárske riešenia a koncepty budúcnosti stávajú najrýchlejšie realitou. Ale BMW i je zdrojom inovácií a podnetov aj pre naše ďalšie značky. BMW i Vision Dynamics nám umožňuje ukázať, ako by mohlo vyzerať ďalšie elektrické vozidlo BMW. Práve pretváranie koncepčných vozidiel do reality je jednou zo silných stránok BMW.“

Inšpiratívny dizajn modelov BMW i ukazuje pokrokového ducha svojej značky nielen vizuálne, ale naozaj je veľmi pokrokový. „S modelmi i3 a i8 sme navrhli revolučné vozidlo do mesta a revolučný športový automobil,“ vysvetľuje Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design. „Koncept BMW i Vision Dynamics teraz ukazuje, ako je možné prepojiť elektrickú mobilitu s typickými vlastnosťami BMW: dynamikou a eleganciou. Zároveň takto ukazujeme, akým spôsobom sa môže vyvíjať ponuka modelov, rovnako ako dizajnérsky štýl BMW i.“

 

„Menej je viac“ – dizajnová identita BMW i.

Pohľad na koncept BMW i Vision Dynamics ukazuje ďalšiu evolúciu klasických proporcií BMW, opierajúcich sa o dlhý rázvor, plynule sa zvažujúcu strechu a krátke previsy karosérie. Tým sa dosahuje pôsobivá kombinácia elegancie a dynamiky. Siluetu zvýrazňujú veľké a jemne kontúrované plochy, čo dodáva automobilu výraz, ako by bol vytvorený z jedného kusu. Jednotlivé detaily sú navrhnuté v rámci dôrazu na minimalizáciu aerodynamického odporu. Ťažko postrehnuteľné škáry a sklá umiestnené až tesne pri povrchoch karosérie dodávajú automobilu moderný a technologicky progresívny výraz. Napätie medzi rozmernými plochami a starostlivo navrhnutými detailmi poukazuje na inovatívne technológie, použité pod vonkajším plášťom vozidla. Automobil napriek tomu pôsobí skôr decentne, než aby svoj charakter dával najavo módnymi výstrelkami. A presne tým posilňuje dizajnovú identitu značky BMW i, zhrnutú pod heslom „Menej je viac“.

 

Ikonická grafika okien symbolizuje riešenie interiéru budúcnosti.
Aj napriek jemne navrhnutým plochám ukazuje grafika bočných okien konceptu BMW i Vision Dynamics jasnú príslušnosť k svojej značke. Tento dizajnérsky prvok, ktorý bol zjavný už na pôvodných konceptoch značky BMW i, pôsobí veľmi sviežim dojmom, je funkčný a súčasne dodáva vozidlu silnú identitu. Symetrický tvar zaisťuje optimálny výhľad všetkým členom posádky a dodáva vnútornému priestoru športový charakter. To je veľmi dôležitá vlastnosť pre automobily budúcnosti, najmä s ohľadom na vozidlá vybavené polo- alebo plnoautomatickými systémami riadenia. Špecifické zážitky z jazdy prináša aj priehľadný sklenený pás prepájajúci čelné a zadné okno. Aj napriek veľmi dynamickému vzhľadu pôsobí vnútorný priestor vďaka tomuto prvku veľmi vzdušným a priestranným dojmom. Pri pohľade zvonku dodáva neprerušený čierny pás strechy automobilu viac kompaktnosti.

 

Povedomé prvky prednej masky s novým výrazom.

Výrazné a uzavreté ľadvinky, tvoriace masku chladiča na minimalistickej prednej časti, sú nielen grafickým prvkom prepájajúcim koncept BMW i Vision Dynamics s vozidlami BMW minulosti, ale zároveň sú vyjadrením technologického pokroku a používania najmodernejších technológií. Typická maska chladiča je teraz vybavená mnohými senzormi, a stáva sa tak „inteligentným“ prvkom celého vozidla. Svetlomety pôsobivým spôsobom kombinujú tradíciu a modernu. Majú veľmi nízky tvar, ale prostredníctvom LED prvkov prinášajú nové poňatie typického prvku BMW v podobe dvojitých kruhových svetlometov na každej strane vozidla.

 

Dynamický výraz stabilnej zadnej časti.

Jemne navrhnuté krivky a horizontálne línie dodávajú zadnej časti príťažlivý dojem sily a výkonu. Spodná časť vozidla je výrazne širšia ako strecha, čo automobilu dodáva svalnatý výraz. Najvýraznejším prvkom zadnej časti sú novo interpretované svetlá v tvare písmena L. Sú veľmi tenké a umocňujú dojem dynamickej efektivity. Svojím tvarom zároveň podčiarkujú značnú šírku vozidla a jeho pevný postoj na ceste.

 

BMW i Vision Dynamics je z každého uhla pohľadu stelesnením moderny, progresivity a vzrušujúcej technickej estetiky. Ukazuje cestu, po ktorej sa BMW vydáva, a jednoznačným spôsobom ukazuje víziu budúcnosti BMW Group, ktorá spočíva v emóciami nabitej elektromobilite. BMW sa aj v budúcnosti bude zameriavať na športovo-elegantné vozidlá.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018

17:40 CET / 8:40AM PST.
Here you will see the live transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť