Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Digitálny životný štýl v BMW Group: integrácia Amazon Alexa do automobilov.

BMW Group systematicky zdokonaľuje inteligentnú konektivitu svojich vozidiel kompletnou integráciou mimoriadne univerzálneho asistenta Alexa do svojich vozidiel vyrobených od polovice roka 2018.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~127,35 KB)
  
Photos(5x, ~21,87 MB)
  
Videos(1x, ~158,61 MB)

BMW Group systematicky zdokonaľuje inteligentnú konektivitu svojich vozidiel kompletnou integráciou mimoriadne univerzálneho asistenta Alexa do svojich vozidiel vyrobených od polovice roka 2018.

Alexa vo vozidlách BMW a MINI prináša na cesty úplne nové možnosti

  • Účinná integrácia pomocou SIM karty vo vozidle
  • Alexa zobrazuje relevantné informácie rôzneho obsahu na kontrolnom displeji vo vozidle
  • Integrácia Alexy do všetkých modelov BMW a MINI od polovice roka 2018
  • Pre využívanie funkcií Alexy vo vozidle nie je potrebný chytrý telefón

 

Mníchov/Seattle. BMW Group systematicky zdokonaľuje inteligentnú konektivitu svojich vozidiel kompletnou integráciou mimoriadne univerzálneho asistenta Alexa do svojich vozidiel vyrobených od polovice roka 2018. Tento inovatívny, hlasom ovládaný asistent spoločnosti Amazon pracuje na princípe cloudového riešenia a umožní zákazníkom BMW Group prístup k mnohým službám, zábavným funkciám a možnostiam nakupovania priamo vo vozidlách a na cestách. Desiatky z mnohých tisíc schopností asistenta Alexa, dostupných prostredníctvom zariadení Echo, budú k dispozícii aj pre použitie v automobiloch.

 

Prepojenie BMW Connected a Alexa je k dispozícii už od septembra 2016. Zákazníci v USA, Nemecku a vo Veľkej Británii sa môžu asistenta Alexa prepojeného s BMW Connected z domova opýtať napríklad na úroveň nabitia akumulátora či množstvo paliva v nádrži, alebo môžu obsluhovať funkcie obsiahnuté v BMW Remote Services. Alexa vie tiež s pomocou BMW Connected pracovať s plánovanými stretnutiami či s trasami a odporúčanými časmi odchodu. Dostupnosť asistenta Alexa teraz umožňuje využívať jeho služby nielen doma, ale aj na cestách.

 

„Integráciou Alexy od polovice roka 2018 budú vozidlá BMW a MINI ešte lepšie integrované do digitálnych životov svojich majiteľov,” povedal Dieter May, Senior Vice President Digital Services and Business Models v BMW Group. „Hlasové ovládanie funguje v našich automobiloch už mnoho rokov a túto možnosť teraz rozširujeme na celý digitálny ekosystém. Otvárajú sa tak nové možnosti, ktoré môžu naši zákazníci rýchlo, ľahko a bezpečne využívať aj vo svojich vozidlách.”

 

V súčasnosti jazdí po svete už približne 8,5 milióna pripojených vozidiel BMW Group. Mnoho služieb a zábavných funkcií, ktoré možno vo vozidlách BMW ovládať hlasom, umožňuje ďalšie rozšírenie možností budúcej konektivity a digitálnych služieb. Pre používanie asistenta Alexa netreba vo všetkých vozidlách BMW a vo vybraných modeloch MINI chytrý telefón, pretože tieto vozidlá sú už z výroby vybavené integrovanou SIM kartou. Vďaka tomu sú online služby prístupné kdekoľvek a kedykoľvek, čo umožňuje plnú integráciu asistenta Alexa.

 

Alexa zákazníkom napríklad umožní získať informácie o programe miestneho kina či predpoveď počasia na určitom mieste alebo si vypočuť vlastný playlist - to všetko na cestách a pomocou hlasového ovládania. Keď vodič na ceste zistí, že niečo zabudol, môže si pomocou Alexy danú vec objednať. Alexa dokáže niektoré relevantné informácie zobraziť na kontrolnom displeji vo vozidle BMW alebo na centrálnom prístroji MINI.

„Sme nadšení zo spolupráce s BMW, ktorá prinesie Alexu pre ich vodičov,” povedal Ned Curic, Vice President Alexa Automotive. „Používanie hlasu pre získavanie a užívanie si obsahu prinesie vďaka asistentovi Alexa ešte lepšie zážitky pri cestovaní. Nemôžeme sa dočkať, až si zákazníci BMW túto službu vyskúšajú.”

 

Vo vozidlách BMW a MINI sa inteligentné prepojenie medzi vozidlom a digitálnym svetom jeho používateľov posúva do úplne novej dimenzie. Od uvedenia modelu MINI Countryman, a s ním i nového MINI Connected, dochádza k neustálemu rozširovaniu digitálnych služieb aj v tejto tradičnej britskej značke.

Amazon Alexa bude vo vozidlách BMW a MINI v USA, vo Veľkej Británii a v Nemecku k dispozícii od polovice roka 2018.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť