Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Príprava na sezónu Majstrovstiev sveta FIA Formula E.

MS&AD Andretti a BMW testujú vo Valencii. Oficiálne trojdňové predsezónne testy v Španielsku. V akcii boli továrenskí jazdci BMW António Félix da Costa, Tom Blomqvist a Alexander Sims. Sezóna sa začína 2. decembra v Hong Kongu.

Šport
·
Automotive
·
BMW Motorsport
·
FIA Formula E
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(88x, ~153,61 MB)

Príprava na sezónu Majstrovstiev sveta FIA Formula E:

MS&AD Andretti a BMW testujú vo Valencii.

    • Oficiálne trojdňové predsezónne testy v Španielsku.
    • V akcii boli továrenskí jazdci BMW António Félix da Costa, Tom Blomqvist a Alexander Sims.
    • Sezóna sa začína 2. decembra v Hong Kongu.

Valencia. Oficiálne predsezónne testy v španielskej Valencii predznamenávajú kľúčovú fázu prípravy tímu BMW a MS&AD Andretti na štvrtú sezónu Majstrovstiev sveta FIA Formula E. Od pondelka do štvrtka sa všetky tímy zo šampionátu Formula E zhromaždili na okruhu Curcuit Ricardo Tormo. Okrem voľného dňa vo štvrtok sa tri dni naplno venovali testovaniu na okruhu.

 

Pre dvoch továrenských jazdcov značky BMW to bolo najmä o hlbšom spoznávaní sa s pretekmi Formula E. Briti Tom Blomqvist a Alexander Sims naberali počas testov predovšetkým nové skúsenosti. Za volantom sa striedali s továrenským jazdcom značky BMW, ktorým bol Portugalčan António Félix da Costa. Tento jazdec je už potvrdený a bude štartovať vo štvrtej sezóne. Kompletná zostava tímu MS&AD Andretti bude oznámená neskôr.

 

V rámci úzkej spolupráce s tímom MS&AD Andretti sa bude BMW zúčastňovať celej nadchádzajúcej sezóny a zároveň sa bude pripravovať na továrenský vstup do seriálu, ktorý je naplánovaný od piatej sezóny. Prvým podujatím kalendára sezóny 2017/18 sú preteky Hong Kong ePrix (2. decembra 2017). Sezóna pozostáva zo 14 pretekov po celom svete. Finále vyvrcholí koncom júla 2018 v kanadskom Montreale.

 

Ohlasy z testov vo Valencii.

 

Tom Blomqvist: „Z testov mám veľkú radosť a musím povedať, že o pretekoch Formula E som sa naučil naozaj veľa. Oproti mojím doterajším pretekárskym skúsenostiam ide o niečo úplne iné, no zároveň to považujem za veľmi zaujímavé a príťažlivé. Testy som si užíval. Celý koncept pretekov je úplne iný. Automobily jazdia na elektrinu a tak si treba dávať veľký pozor na spotrebu energie. Počas pretekov sa nesmie stať, že by došla energia. Musel som sledovať viacero ukazovateľov, ktoré vplývajú na jej spotrebu. Okrem čo najrýchlejších časov treba dávať pozor aj na množstvo energie. Ide o veľmi zaujímavý prístup a jazdec má na to veľmi veľký vplyv.”

 

Alexander Sims: „Formula E má niekoľko špecifík, ktoré ju odlišujú od ostatných pretekárskych seriálov. Či už ide o využívanie energie alebo o výkon pneumatík, pretože tie sú naozaj iné ako bežné hladké pneumatiky. Pokiaľ sme jazdili v režime kvalifikácie, tak sa to veľmi podobalo pretekom ako Formula 3 alebo GT. Väčšou výzvou však bol pretekársky režim, kedy sme museli naplno pracovať s ideálnou spotrebou energie. Za jazdy to vytvára zaujímavé situácie. Neustále treba rozmýšľať nad tým, ako ušetriť energiu, prípadne ju využiť čo najúčinnejšie. Naplno sa využíva plachtenie a rekuperácia. No potom nasleduje zákruta a tam sa ide úplne na limit. Potom nasleduje opäť šetrenie energie. Je to veľmi zaujímavá kombinácia.”

 

António Félix da Costa: „Z testov mám veľkú radosť. Absolvovali sme veľa kôl a otestovali sme veľa nových vecí. Máme zopár nových konštruktérov a tí priniesli zopár čerstvých nápadov. Počas testov sme ich vyskúšali a vyhodnotili sme zmeny, aby sme boli pripravení na začiatok sezóny v Hong Kongu. Nazbierali sme mnoho dôležitých informácií, ktoré využijeme v pretekoch. Už sa teším na novú sezónu.”

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť