Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Elektrický, elegantný, unikátny: Nový elektrický bicykel BMW Active Hybrid e-bike.

E-bike so silnou a vysoko výkonnou batériou plne integrovanou do rámu. Inovatívne sedadlo navrhnuté špeciálne pre elektrobicykle zaručuje komfort, bezpečnosť a elektrizujúcu radosť z jazdy

Lifestyle
·
Produkty Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~6,81 MB)

Elektrický, elegantný , uni kátny: Nový elektrický bicykel BMW Active Hybrid e-bike so silnou a vysoko výkonnou batériou plne integrovanou do rámu . Inovat ívne sedadlo navrhnuté špeciálne pre elektrobicykle zaručuje komfort, bezpečnosť a elektrizujúcu radosť z jazdy.

 

Mníchov. Novým elektrickým bicyklom BMW Active Hybrid e-bike začína BMW Lifestyle písať novú kapitolu úspešného príbehu ponuky bicyklov BMW Bikes Collection. Opäť ukazuje, ako sa inovatívna technológia a premyslený dizajn môžu spojiť a vytvoriť esteticky príťažlivý finálny produkt.

 

Výkonná pomoc pri krátkych aj dlhých výletoch.

Bicykel BMW Active Hybrid e-bike dostal kompletne prepracovaný koncept pohonu, ktorý sa prejavuje v podobe výrazného nárastu výkonu. Pokročilý elektromotor Brose sa aktivuje na požiadanie a dopĺňa výkon, ktorý jazdec vydáva prostredníctvom pedálov. Motor dosahuje výkon 250 W a krútiaci moment až 90 Nm, čím dodáva extra dynamiku a ovládateľnosť, ktorými je značka BMW známa. Zdrojom energie pre elektrickú pomoc pri šliapaní do pedálov do vzdialenosti do 100 km je vymeniteľná batéria s kapacitou 504 Wh. Jazdec si môže nastaviť úroveň podpory úplne jednoducho cez nový displej. Na výber do rýchlosti 25 km/h má štyri rôzne režimy podpory od ECO (+ 50 %) až po TURBO (+ 275 %). Plus, vďaka micro USB a funkcii Bluetooth, sa s bicyklom poľahky spojí aj smartfón.

 

Harmoni ck y integr ovaný pohon prináša elegantný športový profil.

BMW  Active  Hybrid e-bike zaujme technickými riešeniami aj dizajnom. Motor aj batéria sú plne zapracované do hliníkového rámu vytvarovaného pomocou vodného lúča, čo podčiarkuje elegantnú športovú siluetu bicykla. Tvary rámu zdôrazňuje aj typická vpred sklonená býčia šija, ktorá vyžaruje energiu. Príťažlivosť zvyšuje aj exkluzívne lakovanie kombinujúce čiernu (Frozen Black) a striebornú (Arctic Silver) farbu.  

 

Pohľad na blatníky prináša nezvratný dôkaz o tom, že pri konštrukcii bicykla sa myslelo aj na najmenšie detaily. LED svetlo integrované do hliníkového zadného nárazníka zvyšuje bezpečnosť a vytvára ďalší príťažlivý dizajnový prvok.

 

Bezpečné nasadnutie s eZone.

Okrem nenapodobiteľného jazdného zážitku sa konštruktéri elektrobicykla zamerali aj na špeciálne vlastnosti sedadla. Práve preto bol výrobca sedadiel Selle Royale poverený spoločnosťou Designworks, dcérskou spoločnosťou BMW Group, aby vyvinul prvé sedadlo vytvorené podľa špecifických požiadaviek jazdcov na elektrických bicykloch. Inovatívny tvar sedadla eZone (v predaji od septembra) je založený na koncepte viacerých zón upravených podľa špeciálnych vlastností elektrických bicyklov a požiadaviek ich jazdcov. Krátka predná časť, stúpajúca plocha sedadla v zadnej časti a pohyblivé boky vytvárajú stabilnú plochu a zlepšujú stabilitu pri zrýchľovaní aj brzdení. Pri typickom zrýchľovaní elektrobicyklov zabezpečuje sedadlo dostatočnú mieru bezpečnosti. K maximálnemu pohodliu sedadla eZone prispievajú aj plochy vyplnené gélovými vložkami 3D Skingel a Royal Gel. Manipuláciu s bicyklom uľahčuje karbónová rúčka zapracovaná do spodnej časti sedadla. Vzhľadom na batérie a elektromotor bývajú totiž elektrické bicykle ťažšie než konvenčné.

 

BMW  Active  Hybrid e-bike je dostupný u vybraných predajcov BMW.

 

Maloobchodná cena odporúčaná výrobcom:

BMW Active Hybrid e-bike: 3 400 EUR.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť