Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Značka BMW Motorrad odhalila R 1200 RS ConnectedRide.

Značka BMW Motorrad je považovaná za špičku v oblasti bezpečnosti súvisiacej s jazdou na motocykli. BMW Motorrad upevňuje svoju pozíciu priekopníka, či už ide o systém ABS, protipreklzový systém, dynamickú kontrolu trakcie alebo motocyklové vybavenie. BMW Motorrad sa neustále snaží zlepšovať bezpečnosť motocyklov a urobiť jazdu na jednostopom vozidle ešte bezpečnejšou a atraktívnejšou.

Technológia motoriek
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~34,98 MB)

BMW Motorrad odhalila R 1200 RS ConnectedRide.

Mníchov. BMW Motorrad je považovaná za špičku v oblasti bezpečnosti súvisiacej s jazdou na motocykli. BMW Motorrad upevňuje svoju pozíciu priekopníka, či už ide o systém ABS, protipreklzový systém, dynamickú kontrolu trakcie alebo motocyklové vybavenie. BMW Motorrad sa neustále snaží zlepšovať bezpečnosť motocyklov a urobiť jazdu na jednostopom vozidle ešte bezpečnejšou a atraktívnejšou.

Prototypom R 1200 RS ConnectedRide spoločnosť BMW Motorrad predstavuje motocykel, ktorý, ponúkol pohľad do budúcnosti motocyklových bezpečnostných systémov. Okrem asistenta upozorňujúceho na vozidlá obiehajúce zboku a pri odbočovaní vľavo ponúka celý rad ďalších asistenčných systémov, ktorých úlohou je predchádzať nehodám medzi motocyklami a osobnými automobilmi. Varovaní sú účastníci premávky ak ich správanie na ceste smeruje k tomu, že nedajú prednosť v jazde, ako aj samotný jazdec na motocykli. Nebezpečnú situáciu registruje a varovanie iniciuje komunikačný systém medzi vozidlami (Vehicle to Vehicle – V2V) založený na komunikačnom štandardne medzi výrobcami a mimoriadne presnej lokalizácii prostredníctvom satelitného systému DGNSS (Differential Global Navigation Satellite System).

V roku 2016 vznikla spoločnosť CMC (Connected Motorcycle Consortium, www.cmc-info.net), ktorú s cieľom podporiť kooperatívne inteligentné dopravné systémy C-ITS pre motocykle zahŕňajúce čo najväčšie množstvo bezpečnostných systémov naprieč všetkými výrobcami, založili spoločnosti BMW Motorrad, Honda a Yamaha. Jediné celosvetové konzorcium pre bezpečnosť motocyklov každým dňom získava na význame.

Konferencia CMC sa zameriava najmä na špecifické požiadavky jazdy na motocykli vo vzťahu k veľmi dynamickému vývoju automobilových bezpečnostných systémov. V prvom rade teda na komunikáciu V2V (Vehicle to Vehicle), ktorá doteraz dostatočným spôsobom tieto špecifické aspekty bezpečnej jazdy na motocykli nezohľadňovala. Konferencia CMC 2017 sa zamerala na prejavy a výmenu informácií medzi Pedrom Barradasom z Generálneho riaditeľstva pre mobilitu a dopravu Európskej komisie (DG MOVE), Dr. Ulrichom Vehlom, riaditeľom Asociácie európskych výrobcov automobilov (ACEA), a Antoniom Perlotom, generálnym tajomníkom Európskeho združenia výrobcov motocyklov (ACEM). Konferencier a nový predseda CMC, prof. Dr. Karl Viktor Schaller, šéf vývoja BMW Motorrad, k problematike uviedol: „Naším cieľom je podporovať komplexné využívanie kooperatívnych bezpečnostných systémov pre motocykle v rannej fáze vývoja, aby sme boli schopní využiť ich plný potenciál pri zvyšovaní bezpečnosti a radosti z jazdy. Preto vyzývame ostatné spoločnosti, aby sa tiež zapojili.“

Okrem možnosti intenzívneho dialógu sa konferencia CMC ďalej zamerala na spoluprácu na výstavách a taktiež na akcie v roku 2018 s cieľom aktívne ilustrovať najnovší vývoj bezpečnostných systémov pre jednostopé vozidlá. Ako ukážka toho, aká bude budúcnosť, sa na konferencii CMC 2017 predstavil prototyp BMW R 1200 RS ConnectedRide a dva prototypy postavené na základoch Hondy CRF 1000 L Africa Twin a Yamahy MT-09 Tracer so spoločnou architektúrou.

Ďalším dôležitým dátumom v kalendári CMC je Svetový kongres ITS, ktorý sa koná od 29. októbra do 2. novembra 2017 v kanadskom Montreale. Pôjde o najväčšiu svetovú akciu zameranú na inteligentné dopravné systémy a služby. 1. novembra povedie CMC za okrúhlym stolom podrobnú diskusiu s odborníkmi z USA, Európy a Taiwanu na témy prepojených sietí a komunikácie V2V.

Ďalšie informácie o CMC sú k dispozícii na adrese http://www.cmc-info.net/.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť