Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Značka BMW Motorrad odhalila R 1200 RS ConnectedRide.

Značka BMW Motorrad je považovaná za špičku v oblasti bezpečnosti súvisiacej s jazdou na motocykli. BMW Motorrad upevňuje svoju pozíciu priekopníka, či už ide o systém ABS, protipreklzový systém, dynamickú kontrolu trakcie alebo motocyklové vybavenie. BMW Motorrad sa neustále snaží zlepšovať bezpečnosť motocyklov a urobiť jazdu na jednostopom vozidle ešte bezpečnejšou a atraktívnejšou.

Technológia motoriek
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~34,98 MB)

BMW Motorrad odhalila R 1200 RS ConnectedRide.

Mníchov. BMW Motorrad je považovaná za špičku v oblasti bezpečnosti súvisiacej s jazdou na motocykli. BMW Motorrad upevňuje svoju pozíciu priekopníka, či už ide o systém ABS, protipreklzový systém, dynamickú kontrolu trakcie alebo motocyklové vybavenie. BMW Motorrad sa neustále snaží zlepšovať bezpečnosť motocyklov a urobiť jazdu na jednostopom vozidle ešte bezpečnejšou a atraktívnejšou.

Prototypom R 1200 RS ConnectedRide spoločnosť BMW Motorrad predstavuje motocykel, ktorý, ponúkol pohľad do budúcnosti motocyklových bezpečnostných systémov. Okrem asistenta upozorňujúceho na vozidlá obiehajúce zboku a pri odbočovaní vľavo ponúka celý rad ďalších asistenčných systémov, ktorých úlohou je predchádzať nehodám medzi motocyklami a osobnými automobilmi. Varovaní sú účastníci premávky ak ich správanie na ceste smeruje k tomu, že nedajú prednosť v jazde, ako aj samotný jazdec na motocykli. Nebezpečnú situáciu registruje a varovanie iniciuje komunikačný systém medzi vozidlami (Vehicle to Vehicle – V2V) založený na komunikačnom štandardne medzi výrobcami a mimoriadne presnej lokalizácii prostredníctvom satelitného systému DGNSS (Differential Global Navigation Satellite System).

V roku 2016 vznikla spoločnosť CMC (Connected Motorcycle Consortium, www.cmc-info.net), ktorú s cieľom podporiť kooperatívne inteligentné dopravné systémy C-ITS pre motocykle zahŕňajúce čo najväčšie množstvo bezpečnostných systémov naprieč všetkými výrobcami, založili spoločnosti BMW Motorrad, Honda a Yamaha. Jediné celosvetové konzorcium pre bezpečnosť motocyklov každým dňom získava na význame.

Konferencia CMC sa zameriava najmä na špecifické požiadavky jazdy na motocykli vo vzťahu k veľmi dynamickému vývoju automobilových bezpečnostných systémov. V prvom rade teda na komunikáciu V2V (Vehicle to Vehicle), ktorá doteraz dostatočným spôsobom tieto špecifické aspekty bezpečnej jazdy na motocykli nezohľadňovala. Konferencia CMC 2017 sa zamerala na prejavy a výmenu informácií medzi Pedrom Barradasom z Generálneho riaditeľstva pre mobilitu a dopravu Európskej komisie (DG MOVE), Dr. Ulrichom Vehlom, riaditeľom Asociácie európskych výrobcov automobilov (ACEA), a Antoniom Perlotom, generálnym tajomníkom Európskeho združenia výrobcov motocyklov (ACEM). Konferencier a nový predseda CMC, prof. Dr. Karl Viktor Schaller, šéf vývoja BMW Motorrad, k problematike uviedol: „Naším cieľom je podporovať komplexné využívanie kooperatívnych bezpečnostných systémov pre motocykle v rannej fáze vývoja, aby sme boli schopní využiť ich plný potenciál pri zvyšovaní bezpečnosti a radosti z jazdy. Preto vyzývame ostatné spoločnosti, aby sa tiež zapojili.“

Okrem možnosti intenzívneho dialógu sa konferencia CMC ďalej zamerala na spoluprácu na výstavách a taktiež na akcie v roku 2018 s cieľom aktívne ilustrovať najnovší vývoj bezpečnostných systémov pre jednostopé vozidlá. Ako ukážka toho, aká bude budúcnosť, sa na konferencii CMC 2017 predstavil prototyp BMW R 1200 RS ConnectedRide a dva prototypy postavené na základoch Hondy CRF 1000 L Africa Twin a Yamahy MT-09 Tracer so spoločnou architektúrou.

Ďalším dôležitým dátumom v kalendári CMC je Svetový kongres ITS, ktorý sa koná od 29. októbra do 2. novembra 2017 v kanadskom Montreale. Pôjde o najväčšiu svetovú akciu zameranú na inteligentné dopravné systémy a služby. 1. novembra povedie CMC za okrúhlym stolom podrobnú diskusiu s odborníkmi z USA, Európy a Taiwanu na témy prepojených sietí a komunikácie V2V.

Ďalšie informácie o CMC sú k dispozícii na adrese http://www.cmc-info.net/.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LIVE - AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
10:00 CST / 04:00 CEST.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť