Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Ready to race: Novo vyvinutý model BMW M4 GT4 sa po prvý raz dostáva k pretekárskym tímom.

Prvé pretekárske automobily novo vyvinutého modelu M4 GT4 sa dostali k pretekárskym tímom. Európske dodávky boli súčasťou exkluzívneho podujatia, ktoré sa konalo v mníchovskom BMW Welt. Najnovší prírastok do palety BMW Motorsport sa tak k zákazníkom dostáva skôr, ako bolo plánované a už je pripravený vyraziť na trať.

BMW M Automobiles
·
M4
·
BMW Motorsport
·
Customer Racing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~16,96 MB)

Mníchov. Prvé pretekárske automobily novo vyvinutého modelu M4 GT4 sa dostali k  pretekárskym tímom . Po zavŕšení porcie približne 30 000 testovacích kilometrov, po množstve hodín v aerodynamickom tuneli a po úspešných testoch v pretekárskych podmienkach, sa dostali prvé vozidlá k svojim majiteľom. Európske dodávky boli súčasťou exkluzívneho podujatia, ktoré sa konalo v mníchovskom BMW Welt. Najnovší prírastok do palety BMW Motorsport sa tak k zákazníkom dostáva skôr, ako bolo plánované a už je pripravený vyraziť na trať.

 

„Dnes je pre nás špeciálny deň. Po mesiacoch intenzívneho testovania a vývoja je BMW M4 GT4 oficiálne pripravené na preteky,” povedal Jens Marquardt, riaditeľ BMW Motorsport. „Obzvlášť som hrdý na to, že sme dokázali dodať klientom vozidlá v tejto časti roka. To znamená, že majú dosť času na to, aby sa s nimi dokonale zoznámili a najazdili potrebný počet kilometrov. Položia tak základ úspechov v pretekoch. Novinka nám z každého pohľadu robí radosť. Záujem a dopyt z celého sveta bol od prvých dní nesmierne vysoký. Z tohto nadšenia sme mali veľmi dobrý a pozitívny pocit. Sériový model BMW M4 Coupé poskytol veľmi dobrý základ pre BMW M4 GT4 a sme presvedčení, že pretekárske vozidlo prinesie úspech aj našim zákazníkom. Prajeme im k tomu veľa šťastia v nadchádzajúcej sezóne.” (kombinovaná spotreba paliva modelu BMW M4 Coupé: 9,5 – 8,3 l/100 km, kombinované emisie CO2: 218 –194 g/km).

 

Niektorí z dlhodobých tímov BMW Motorsport dostali pozvánku na špeciálne podujatie v BMW Welt, kde si prevzali svoje vozidlá. Po oficiálnom odovzdaní vozidiel sa všetci stretli na spoločnom obede. Následne si automobily naložili na pripravené kamióny a vyrazili na domáce okruhy. Podobné podujatia odovzdania nového modelu BMW M4 GT4 tímom sa budú konať aj v Severnej Amerike, Austrálii a v Ázii. Prvým testom na tratiach tak už nič nestojí v ceste.

 

Zákaznícke tímy zapojené do vývoja.

Okrem skúseností oddelenia BMW Motorsport sa počas vývoja dostali k slovu aj zákaznícke tímy ako Schubert Motorsport, Walkenhorst Motorsport či Sorg Rennsport. Ide o skúsené tímy z radov dlhodobých pretekárskych zákazníkov BMW. Ich skúsenosti tvorili významný vklad pri vývoji vozidla a to najmä s ohľadom na špecifické požiadavky týkajúce sa jednoduchosti údržby a čo najnižších nákladov. Pre úspech v kategórii GT4 je totiž potrebný výkon aj spoľahlivosť.

 

Model BMW M4 GT4 testovali viacerí továrenskí jazdci značky BMW, juniorskí jazdci ako aj zákaznícke tímy a to vo viacerých špecifikáciách a na mnohých druhoch pretekárskych tratí po celom svete. Vďaka tomu sa mohli do najmenších detailov nastaviť a vyladiť všetky pretekárske technické prvky ako stabilizačné systémy či DSC a ABS.

 

Viaceré úspešne zvládnuté vytrvalostné testy.

Výsledky vravia samé za seba: pri prvom pretekárskom nasadení modelu BMW M4 GT4 sa dvom členom tímu BMW Motorsport Juniors, ktorými boli Beitske Visser (NED) a Dennis Marschall (GER) pred pár týždňami podarilo vyhrať na okruhu Circuit de Catalunya (ESP) v rámci pretekov GT4 European Series Southern Cup.

 

Model BMW M4 GT4 zvládol aj náročný vytrvalostný test počas 24-hodinových pretekov na okruhu Nürburgring (GER), konkrétne na jeho Severnej slučke: Dirk Adorf (GER), BMW Motorsport Junior Ricky Collard (GBR), Jörg Weidinger (GER), testovací a vývojový inžinier v BMW M GmbH a dlhoročný úspešný pretekár v rámci BMW Sports Trophy ako aj britský motoristický novinár Jethro Bovingdon impozantným spôsobom demonštrovali spoľahlivosť modelu BMW M4 GT4. V rámci klasických vytrvalostných pretekov zároveň Jens Marquardt, riaditeľ oddelenia BMW Motorsport, spustil predaj najnovšieho prírastku do rodiny produktov BMW. BMW M4 GT4 je dostupné od 169 000 eur (plus daň)*.

*Cena neplatí pre zákazníkov v USA.

 

Vozidlá dostanú nasledovné tímy:

Európa:

Team Securtal Sorg Rennsport (GER)

Team RN Vision STS (GER)

Team Gamsiz Motorsport (BEL)

3Y Technology (FRA)

 

Severná Amerika:

Turner Motorsport (USA)

BimmerWorld Racing (USA)

Samantha Tan Racing (CAN)

Fast Track Racing (USA)

 

Austr ália/Áz ia:

BMW Team SRM (AUS)

Team KATO RACING by Tony Longhurst (AUS)

Team AAI Motorsports (TPE)

Kent Baigent (NZL)

 

Video z predstavenia modelu BMW M4 GT4 nájdete na: https://youtu.be/ZXv2xhOOcEA

 

Ak máte záujem o kúpu modelu BMW M4 GT4, pošlite e-mail na: M4GT4@bmw-motorsport.com

  

Odovzdávanie vozidiel v BMW Welt.

Odovzdávanie modelov BMW M4 GT4 malo v priestoroch BMW Welt svoju premiéru. Po prvý raz sa totiž v priestoroch Premiere, určených najmä na odovzdávanie sériových vozidiel, odovzdávali pretekárske automobily. Odovzdávanie vozidiel zákazníkom je jednou z hlavných funkcií komplexu BMW Welt. Celá architektúra bola navrhnutá tak, aby bolo prvé stretnutie s vozidlom nezabudnuteľným zážitkom. Vrcholom je následný výjazd s novým vozidlom priamo do mníchovskej premávky. Celodenný program s osobnou starostlivosťou je dokonale zohratým predstavením odovzdávania nového vozidla majiteľom z celého sveta, ktorí si splnili svoj sen. V priestoroch Premiere sa denne odovzdá približne 160 vozidiel. Od otvorenia priestorov BMW Welt v roku 2007 si tu prebralo svoje nové BMW viac ako 150 000 zákazníkov.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť