Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Ready to race: Novo vyvinutý model BMW M4 GT4 sa po prvý raz dostáva k pretekárskym tímom.

Prvé pretekárske automobily novo vyvinutého modelu M4 GT4 sa dostali k pretekárskym tímom. Európske dodávky boli súčasťou exkluzívneho podujatia, ktoré sa konalo v mníchovskom BMW Welt. Najnovší prírastok do palety BMW Motorsport sa tak k zákazníkom dostáva skôr, ako bolo plánované a už je pripravený vyraziť na trať.

BMW M Automobiles
·
M4
·
BMW Motorsport
·
Customer Racing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~16,96 MB)

Mníchov. Prvé pretekárske automobily novo vyvinutého modelu M4 GT4 sa dostali k  pretekárskym tímom . Po zavŕšení porcie približne 30 000 testovacích kilometrov, po množstve hodín v aerodynamickom tuneli a po úspešných testoch v pretekárskych podmienkach, sa dostali prvé vozidlá k svojim majiteľom. Európske dodávky boli súčasťou exkluzívneho podujatia, ktoré sa konalo v mníchovskom BMW Welt. Najnovší prírastok do palety BMW Motorsport sa tak k zákazníkom dostáva skôr, ako bolo plánované a už je pripravený vyraziť na trať.

 

„Dnes je pre nás špeciálny deň. Po mesiacoch intenzívneho testovania a vývoja je BMW M4 GT4 oficiálne pripravené na preteky,” povedal Jens Marquardt, riaditeľ BMW Motorsport. „Obzvlášť som hrdý na to, že sme dokázali dodať klientom vozidlá v tejto časti roka. To znamená, že majú dosť času na to, aby sa s nimi dokonale zoznámili a najazdili potrebný počet kilometrov. Položia tak základ úspechov v pretekoch. Novinka nám z každého pohľadu robí radosť. Záujem a dopyt z celého sveta bol od prvých dní nesmierne vysoký. Z tohto nadšenia sme mali veľmi dobrý a pozitívny pocit. Sériový model BMW M4 Coupé poskytol veľmi dobrý základ pre BMW M4 GT4 a sme presvedčení, že pretekárske vozidlo prinesie úspech aj našim zákazníkom. Prajeme im k tomu veľa šťastia v nadchádzajúcej sezóne.” (kombinovaná spotreba paliva modelu BMW M4 Coupé: 9,5 – 8,3 l/100 km, kombinované emisie CO2: 218 –194 g/km).

 

Niektorí z dlhodobých tímov BMW Motorsport dostali pozvánku na špeciálne podujatie v BMW Welt, kde si prevzali svoje vozidlá. Po oficiálnom odovzdaní vozidiel sa všetci stretli na spoločnom obede. Následne si automobily naložili na pripravené kamióny a vyrazili na domáce okruhy. Podobné podujatia odovzdania nového modelu BMW M4 GT4 tímom sa budú konať aj v Severnej Amerike, Austrálii a v Ázii. Prvým testom na tratiach tak už nič nestojí v ceste.

 

Zákaznícke tímy zapojené do vývoja.

Okrem skúseností oddelenia BMW Motorsport sa počas vývoja dostali k slovu aj zákaznícke tímy ako Schubert Motorsport, Walkenhorst Motorsport či Sorg Rennsport. Ide o skúsené tímy z radov dlhodobých pretekárskych zákazníkov BMW. Ich skúsenosti tvorili významný vklad pri vývoji vozidla a to najmä s ohľadom na špecifické požiadavky týkajúce sa jednoduchosti údržby a čo najnižších nákladov. Pre úspech v kategórii GT4 je totiž potrebný výkon aj spoľahlivosť.

 

Model BMW M4 GT4 testovali viacerí továrenskí jazdci značky BMW, juniorskí jazdci ako aj zákaznícke tímy a to vo viacerých špecifikáciách a na mnohých druhoch pretekárskych tratí po celom svete. Vďaka tomu sa mohli do najmenších detailov nastaviť a vyladiť všetky pretekárske technické prvky ako stabilizačné systémy či DSC a ABS.

 

Viaceré úspešne zvládnuté vytrvalostné testy.

Výsledky vravia samé za seba: pri prvom pretekárskom nasadení modelu BMW M4 GT4 sa dvom členom tímu BMW Motorsport Juniors, ktorými boli Beitske Visser (NED) a Dennis Marschall (GER) pred pár týždňami podarilo vyhrať na okruhu Circuit de Catalunya (ESP) v rámci pretekov GT4 European Series Southern Cup.

 

Model BMW M4 GT4 zvládol aj náročný vytrvalostný test počas 24-hodinových pretekov na okruhu Nürburgring (GER), konkrétne na jeho Severnej slučke: Dirk Adorf (GER), BMW Motorsport Junior Ricky Collard (GBR), Jörg Weidinger (GER), testovací a vývojový inžinier v BMW M GmbH a dlhoročný úspešný pretekár v rámci BMW Sports Trophy ako aj britský motoristický novinár Jethro Bovingdon impozantným spôsobom demonštrovali spoľahlivosť modelu BMW M4 GT4. V rámci klasických vytrvalostných pretekov zároveň Jens Marquardt, riaditeľ oddelenia BMW Motorsport, spustil predaj najnovšieho prírastku do rodiny produktov BMW. BMW M4 GT4 je dostupné od 169 000 eur (plus daň)*.

*Cena neplatí pre zákazníkov v USA.

 

Vozidlá dostanú nasledovné tímy:

Európa:

Team Securtal Sorg Rennsport (GER)

Team RN Vision STS (GER)

Team Gamsiz Motorsport (BEL)

3Y Technology (FRA)

 

Severná Amerika:

Turner Motorsport (USA)

BimmerWorld Racing (USA)

Samantha Tan Racing (CAN)

Fast Track Racing (USA)

 

Austr ália/Áz ia:

BMW Team SRM (AUS)

Team KATO RACING by Tony Longhurst (AUS)

Team AAI Motorsports (TPE)

Kent Baigent (NZL)

 

Video z predstavenia modelu BMW M4 GT4 nájdete na: https://youtu.be/ZXv2xhOOcEA

 

Ak máte záujem o kúpu modelu BMW M4 GT4, pošlite e-mail na: M4GT4@bmw-motorsport.com

  

Odovzdávanie vozidiel v BMW Welt.

Odovzdávanie modelov BMW M4 GT4 malo v priestoroch BMW Welt svoju premiéru. Po prvý raz sa totiž v priestoroch Premiere, určených najmä na odovzdávanie sériových vozidiel, odovzdávali pretekárske automobily. Odovzdávanie vozidiel zákazníkom je jednou z hlavných funkcií komplexu BMW Welt. Celá architektúra bola navrhnutá tak, aby bolo prvé stretnutie s vozidlom nezabudnuteľným zážitkom. Vrcholom je následný výjazd s novým vozidlom priamo do mníchovskej premávky. Celodenný program s osobnou starostlivosťou je dokonale zohratým predstavením odovzdávania nového vozidla majiteľom z celého sveta, ktorí si splnili svoj sen. V priestoroch Premiere sa denne odovzdá približne 160 vozidiel. Od otvorenia priestorov BMW Welt v roku 2007 si tu prebralo svoje nové BMW viac ako 150 000 zákazníkov.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť